Italové prohráli s neporaženým Ruskem a sestupují

22:31
STOCKHOLM - Hokejisté Itálie jsou druhým sestupujícím týmem z elitní skupiny mistrovství světa. Italové prohráli ve svém posledním zápase v základní části šampionátu s Ruskem 0:4 a po roce se vracejí do divize I. Sborná si dnes bez problémů připsala sedmou výhru na turnaji a jako jediný tým v první části mistrovství neztratila ani bod.

Ruští hokejisté Jevgenij Birjukov (vlevo) a Jevgenij Malkin foto: Reuters

Italové potřebovali k udržení šance na setrvání mezi elitou Rusko porazit, jejich hokejové schopnosti jim ale něco podobného nedovolily. Sborná, v sestavě ještě bez dvojice posil z Washingtonu Ovečkina a Sjomina, sice nepředvedla oslnivý výkon a hrála "na půl plynu", zápas však bez problémů kontrolovala.

Skóre otevřel v 11. minutě Dacjuk, další dva góly Rusové přidali ve druhé třetině a poslední v závěrečné části. Italům k úspěchu nepomohla ani skutečnost, že od druhé třetiny se v ruské brance objevila týmová trojka Birjukov. Ten si v průběhu zápasu připsal i několik těžších zákroků a i díky němu sborná podruhé za sebou a celkově potřetí na MS neinkasovala.

Rusko - Itálie 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 11. Dacjuk (Kuzněcov), 25. Kuzněcov (Kuljomin, I. Nikitin), 29. J. Birjukov (Malkin, Pěrežogin), 54. Popov (Pěrežogin). Rozhodčí: Johansson (Švéd.), Baluška - Valach (oba SR), Semjonov (Est.). Vyloučení: 1:2. Bez využití. Diváci: 2336.

Rusko: Varlamov (21. M. Birjukov) - I. Nikulin, J. Birjukov, Medveděv, Denisov, Nikitin, Rjasenskij, Jemelin - Pěrežogin, Malkin, Popov - Kuzněcov, Dacjuk, Kuljomin - Žerděv, Těreščenko, Širokov - Ketov, Svitov, Kokarev. Trenér: Zinetula Biljaletdinov.

Itálie: Tragust - Plastino, De Marchi, Johnson, Larkin, Hofer, Egger, Marchetti - Ansoldi, Tudin, Scandella - Sirianni, Rocco, Fontanive - Insam, Felcetti, Iannone - Iori, De Toni, Bernard - Edwardson. Trenér: Rick Cornacchia.

Pylová sezóna: Jak poznat alergii u svých dětí?

Alergie je nepřiměřená reakce imunitního systému na běžné, obecně neškodné látky v okolním prostředí. Taková látka, která vyvolává alergickou...