Itálie porazila na Poháru FIFA Mexiko, o výhře rozhodl Balotelli

23:14
RIO DE JANEIRO - Fotbalisté Itálie vstoupili do Poháru FIFA v Brazílii vítězstvím 2:1 nad Mexikem. Celek z Apeninského poloostrova poslal na zrekonstruovaném stadionu Maracaná do vedení Andrea Pirlo gólem ve svém 100. reprezentačním zápase, do přestávky sice srovnal z penalty Javier Hernández, ale dvanáct minut před koncem rozhodl Mario Balotelli.

Fotbalista Itálie Mario Balotelli (vpravo) si radostí z gólu sundavá dres foto: Reuters

Fotbalový Pohár FIFA - skupina A

Rio de Janeiro
Mexiko - Itálie 1:2
(1:1)
Branky: 34. Hernández z pen. - 27. Pirlo, 78. Balotelli. Rozhodčí: Osses (Chile). Diváci: 76.800.
Mexiko: Corona - Flores, Rodríguez, Moreno, Salcido - Zavala (86. Jiménez), Torrado - Aquino (53. Mier), Dos Santos, Guardado - Hernández. Trenér: De la Torre.
Itálie: Buffon - Abate, Barzagli, Chiellini, De Sciglio - De Rossi, Pirlo - Marchisio (68. Cerci), Montolivo, Giaccherini (88. Aquilani) - Balotelli (85. Gilardino). Trenér: Prandelli.

Tabulka
1. Brazílie 1 1 0 0 3:0 3
2. Itálie 1 1 0 0 2:1 3
3. Mexiko 1 0 0 1 1:2 0
4. Japonsko 1 0 0 1 0:3 0

Tabulku skupiny A vede po prvním kole o skóre Brazílie. Italové, soupeř českého týmu v kvalifikaci mistrovství světa, vstoupili do utkání dobře a předváděli lepší fotbal než v Praze při nedávné remíze 0:0. Aktivitou hýřil zejména Balotelli, nebezpečná byla jeho šance ze sedmé minuty, gólman Corona ale dobře zasáhl.

Ve dvanácté minutě poprvé zahrozili Mexičané. Dos Santos obral na hranici faulu o míč Abateho a střílející Guardado napálil břevno. Na druhé straně se Pirlo po faulu na svou osobu marně dožadoval penalty. V 27. minutě si ale spravil náladu, když precizně zahraným přímým kopem z 25 metrů trefil přesně horní roh branky. Svým třináctým reprezentačním gólem stylově oslavil jubilejní sté utkání v národním dresu, této mety dosáhl jako pátý Ital v historii.

Svěřenci Cesareho Prandelliho byli celou první půli lepším týmem, přesto do kabin nešli s vedením. Stoper Barzagli totiž po své obrovské chybě fauloval v pokutovém území Dos Santose a Hernández ve 34. minutě z nařízené penalty srovnal. Loňští olympijští vítězové Mexičané nezachytili ani začátek druhé půle, a Italové tak mohli pokračovat v náporu. Po Pirlově zblokovaném přímém kopu měl šanci Montolivo, ale trefil brankáře Coronu.

Pak se zlobil Balotelli, když ho v úniku lehce zatáhl za dres Moreno a píšťalka chilského sudího Ossese mlčela. V 78. minutě už se ale útočník AC Milán mohl radovat, když přetlačil obránce a prostřelil Coronu. Mexiko v předešlých devíti letošních utkání osmkrát remizovalo, dnes ale utrpělo první porážku v tomto roce.