Brazilští volejbalisté padli ve Světové lize s Íránem. Neuhráli ani set

22:15
SAO PAULO - Volejbalisté Íránu šokovali ve Světové lize úřadující mistry světa Brazilce. Na jejich půdě v Sao Paulu v sobotu vybojovali historické vítězství, lídrům světového žebříčku a zároveň devítinásobným šampionům soutěže navíc nenechali ani set.

Volejbalisté Brazílie. foto: Reuters

Už v pátek měl Írán k výhře v Brazílii blízko, přišel o ni až po pětisetové bitvě. "Včera jsem byl naštvaný, protože jsme šanci měli a nevyužili ji. Dnes jsme hráli skvěle hlavně na servisu a bloku a nenechali Brazilce praktikovat jejich špičkový volejbal," pochvaloval si strůjce íránského "zázraku", bývalý jugoslávský reprezentant Slobodan Kovač.

Každý prahne po našem skalpu, povzdychli si Brazilci

Íránský tým trénuje olympijský vítěz ze Sydney prvním rokem, jeho svěřenci jsou v žebříčku FIVB na 12. místě. "Dosáhli jsme fantastického výsledku," radoval se. Zato Brazilci byli zdrceni. "Musíme si víc věřit a najít znovu svou agresivitu, která nás vždycky zdobila. Je to těžké, každý prahne po našem skalpu," řekl kapitán Bruno Rezende.

Brazílie ve skupině A má po šesti zápasech na kontě už čtyři porážky. Dvě od Itálie a jednu od další velmoci Polska. Írán je za ní na třetím místě s bilancí 1:3. V Itálii před týdnem neuhrál ve dvou zápasech ani set.

Zvolte jméno roku 2024 a vyhrajte Nutrilon a Hami v celkové hodnotě 130.000 Kč

Každý týden můžete získat zajímavé balíčky od značek Nutrilon a Hami v celkové hodnotě 130.000 Kč. Hrajte s námi a získejte hlavní výhru, balíček s...