Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

I v oslabení. Plzeň uhájila těsné vítězstvÍ v Hradci

19:24
HRADEC KRÁLOVÉ - Fotbalisté Plzně vyhráli v Hradci Králové 1:0 zásluhou střely Limberského a těsný náskok udrželi přesto, že hráli půl hodiny v deseti bez vyloučeného Ďuriše. Na vedoucí Liberec tak stále ztrácejí jen pět bodů a uchovávají si naději na obhajobu titulu.

Hráči Plzně oslavují branku foto: ČTK

V plzeňské sestavě chyběl reprezentační záložník Pilař, který je kmenovým hráčem Hradce a jeho start by pro hosty znamenal pokutu. Místo Pilaře využil kouč Vrba tradičního prvního náhradníka Ďuriše. Slovenský středopolař však utkání nedohrál, v 61. minutě byl po druhé žluté kartě vyloučen.

Hradec - Plzeň 0:1

Branka: 40. Limberský. Rozhodčí: Franěk - Kovařík, Zeman. ŽK: Šisler - Ďuriš. ČK: 61. Ďuriš (Plzeň). Diváci: 5495. Poločas: 0:1.

Hradec: Koubek - Holeš, Pávek (59. Janoušek), Hochmeister, Plašil, Poděbradský - Šisler - Dvořák, Černý (63. Mrázek), Zelený - Štěpán (85. Voltr). Trenér: Kotal.

Plzeň: Pavlík - Rajtoral, Čišovský, Ševinský, Limberský - Horváth, Darida (87. Procházka) - Petržela (82. Berger), Kolář, Ďuriš - Bakoš (89. Wágner). Trenér: Vrba.

Další potíží úřadujícího mistra na stadionu v Malšovicích byla hra domácích. Trenér Kotal vsadil na defenzivní rozestavení, celou hodinu hrál Hradec vlastně na pět obránců. Nebezpečné krajní hráče Plzně, nalevo Limberského s Ďurišem a napravo Rajtorala s Petrželou, pak kouč pokryl rychlými fotbalisty. Hradečtí navíc využívali každou příležitost, aby vyrazili do útoku.

Plzeň se kvůli zhuštěné obraně těžko dostávala do příležitostí. A pokud se jí to povedlo, perfektně zasáhl gólman Lindr. V prvním poločase lapil jasné šance Petržely a Koláře. Domácí zvolili jiný způsob zakončení než hosté - chtěli se prosadit střelbou zdálky.

A byli nepříjemní, brankář Pavlík měl potíže s ranami Černého, Dvořáka i Zeleného. Šislerova bomba z třiceti metrů skončila na břevně. Mistra pak nečekaně spasil podobný pokus. Obránce Limberský se pět minut před přestávkou trefil z dvaceti metrů po rohovém kopu.

Po hodině hry změnil trenér Kotal rozestavení, hnal své mužstvo ještě více dopředu. Hradci nahrálo také Ďurišovo vyloučení. Od té chvíle byli domácí lepší i nebezpečnější. Jenže nedali šance, projevila se tak jejich tradiční slabost. Dvořákova hlavička zblízka mířila těsně vedle, unikajícímu Štěpánovi, třígólovém střelci z minulého kola, v poslední chvíli vypíchl míč Limberský. Kapitán hostí Horváth tak mohl slavit dvakrát: výhru v zápase a sedmatřicáté narozeniny.

DALŠÍ NEDĚLNÍ ZÁPASY

Slavia Praha - 1. FC Slovácko 0:1 (0:1)
Branka
: 38. M. Kordula. Rozhodčí: Královec - Wilczek, A. Kordula. ŽK: Dembélé - Trousil, Ondřejka, Melichárek, Kordula. Diváci: 4622.

Slavia: Čontofalský - Dostál, Petrák, Hubáček, Cicman (46. Sudek) - Dembélé (77. Frejlach) - Vlček, Jarolím (18. Pospěch), Milutinovič, Böhm - Škoda. Trenér: Poustka.

Branka

Slovácko: Melichárek - Reinberk, Trousil (87. Pavelka), Košút, Kubáň - M. Kordula - Hlúpik (90. Čtvrtníček), Daníček, Volešák (82. Mezlík), Ondřejka - Došek. Trenér: Soukup.

FK Teplice - Baumit Jablonec 3:2 (2:1)
Branky
: 24. Siva, 42. Vachoušek, 82. Jindráček - 25. Jablonský, 66. Jarolím. Rozhodčí: Adam - Santarius, Tacina. ŽK: Matula - Novák, Zábojník. Diváci: 2589.

Teplice: Grigar - Vondrášek, Lukáš, Rosa, Ježdík - Matula, Siva - Dolejš, Vachoušek, Vůch - Jindráček (90. Smejkal). Trenér: Rada.

Jablonec: Špit - Štochl, Zábojník, Pavlík, Novák - Kopic, Eliáš (83. Vošahlík), Loučka, Jablonský (58. Haurdič) - Lafata, Třešňák (46. Jarolím). Trenér: Komňacký.