I bez Ronalda málem Real vyhrál v Manchesteru. Ten zachránil gólman Hart

22:45
MANCHESTER/PRAHA - Dlouho to nebylo žádné pokoukání pro fotbalové fajnšmekry. Spíš souboj téměř neprostupných obran, kde ofenzivní hra neměla místo. Nakonec šance přišly, přesto úvodní utkání semifinále Ligy mistrů mezi Manchesterem City a Realem Madrid skončilo 0:0. Před odvetou tedy zůstávají postupové šance otevřené.

Gareth Bale si na gólmana Joe Harta nepřišel. foto: Reuters

Bohatí vs. nejbohatší. Citizens vyzvou Real v bitvě o finále Ligy mistrů

Ještě v 70. minutě se zdálo, že to nejzajímavější se událo už před zápasem. Ačkoli s Realem přicestoval do Anglie i Cristiano Ronaldo, nakonec kvůli zranění nebyl ani mezi náhradníky.

Seděl na tribuně zachumlaný v šusťákové bundě dopnuté až ke krku, často ho zabírala televizní kamera. Zřejmě i proto, že na hřišti toho dlouho k vidění moc nebylo.

Hlavně domácí byli až nečekaně pasivní a Real nakonec vycítil, že by toho mohl využít.

Dvacet minut před koncem se Jesé, který v poločase vystřídal Benzemu, ve vápně dostal k nebezpečné hlavičce po centru Carvajala, balon se ale obloučkem snesl na břevno. A od něj se odrazil jen do horní sítě.

Úvodní semifinále Ligy mistrů:

Manchester City - Real Madrid 0:0
Rozhodčí: Cakir - Satman, Ongun (všichni Tur.). ŽK: Silva - Pepe, Carvajal.Diváci: 52.221.

Manchester City: Hart - Sagna, Kompany, Otamendi, Clichy - Fernandinho, Fernando - Navas (77. Sterling), Silva (41. Iheanacho), De Bruyne - Agüero. Trenér: Pellegrini.
Real: Navas - Carvajal, Pepe, Ramos, Marcelo - Casemiro, Modrič, Kroos (90. Isco) - Bale, Benzema (46. Jesé), Vázquez. Trenér: Zidane.

Nebezpečí hrozilo City i chvíli poté, když nebezpečně hlavičkoval Casemiro: jeho pokus Hart reflexivně vykopl nohou. Ještě lepší zákrok si pošetřil na 83. minutu, kdy po hlavičce Balea čelil úplně osamocenému Pepemu - ten ale v největší šanci zápasu zblízka napálil míč jen do anglického gólmana.

Předtím se Real bez Ronalda, kterého v sestavě nahradil Lucas Vázquez, soustředil hlavně na bránění.

Zdálo se, že bezgólová remíza mu vyhovuje a že po ničem „větším“ netouží. Ale ani City nerozpoutali žádný útočný uragán, pouštěli se dopředu v malém počtu hráčů a do šancí se nedostávali.

Navíc ještě před poločasovou pauzou přišli o mozek týmu: záložník David Silva se chytl za stehenní sval a musel ze hry. Když střídal, tleskal mu z tribiny i zpěvák Noel Gallagher, velký fanoušek City. Jinak ale moc důvodů k potlesku on ani další domácí fandové na vyprodaném stadionu neměli.

Poprvé to pořádně zahučelo až pár vteřin po začátku druhé půle, kdy Agüero napřáhl levačkou z hranice vápna, ale branku přestřelil. Podruhé v nastaveném čase, kdy De Bruyne kroutil přímý kop pod břevno, ale brankář Navas v klidu míč nadzvedl na břevno.

Jinak domácí neukázali nic: ani střely, ani náznaky šancí, jen několik ostřejších zákroků mohlo zvednout diváky ze sedadel.

Real se postupně zvedal a zahrozil třeba střelou Balea, která prolétla zhruba metr vedle tyče. Pak se hosté ještě rozčilovali poté, co Otamendi šel ve vápně trochu neobratně do souboje s Vázquezem, rozhodčí Cakir ale penaltu nepískal.

Před odvetou v Madridu tedy mají šanci na postup oba týmy, ale i vzhledem k výkonu v úvodním utkání bude Real favoritem.