Hvězdný Agüero dal při debutu za City dva góly

23:14
Argentinskému útočníkovi Sergiu Agüerovi stačila v Premier League půlhodina hry k tomu, aby novému zaměstnavateli Manchesteru City začal dokazovat, že investice odhadem 38 milionů liber (641 milionů korun) do jeho přestupu z Atlétika Madrid se vyplatila.

Manchester City (Agüero). foto: ČTK

Nejdražší hráč v historii ambiciózního klubu ve druhém poločase utkání s nováčkem Swansea přišel jako náhradník v 59. minutě a už v 68. zvýšil na 2:0, vzápětí přihrál do ideální pozice na gól Davidu Silvovi a v nastavení povedený debut završil trefou na konečných 4:0.

Manchester, který před sezonou utratil za posily přes 70 milionů eur, zlomil v dohrávce prvního kola odpor soupeře až po změně stran. Po bezbrankovém poločase zasadil hostům první úder exteplický útočník Edin Džeko, ke kterému se odrazil míč po nejistém zákroku jinak spolehlivého brankáře Michaela Worma. Bosenský střelec se trefil i v Superpoháru, ve kterém před týdnem City neudrželi proti United dvougólové vedení a prohráli 2:3.

Nic takového už se tentokrát neopakovalo a zejména se o to zasadil třiadvacetiletý Agüero. První možnost těsně po svém příchodu ještě neproměnil, ale pak už z bezprostřední blízkosti zužitkoval centr po zemi od Micaha Richardse. Chvíli na to nejprve přehodil brankáře a pak zpětnou přihrávkou ze vzduchu nabídl neobsazenému Silvovi zvýšení skóre. Sám pak výsledek zpečetil ránou zpoza šestnáctky.

Anglická Premier League - 1. kolo:

Manchester City - Swansea 4:0 (0:0) Branky: 68. a 90.+1 Agüero, 57. Džeko, 71. Silva.