Hudler znovu zářil, dvěma góly zařídil výhru Calgary v Detroitu

10:01
NEW YORK - Ve třetím zápase za sebou skóroval v NHL útočník Jiří Hudler a potřetí v řadě byl vyhlášen první hvězdou večera. V pátek se trefil hned dvakrát a výrazně se zasloužil o výhru hokejistů Calgary na ledě Detroitu 5:2.

Jiří Hudler (24) oslavuje střelu do prázdné brány foto: ČTK

Jednatřicetiletý Hudler, který v minulých dvou zápasech zaznamenal branku a asistenci, si navíc připsal vítězný gól. Ve 34. minutě dostal Calgary do vedení 3:2, když převzal na útočné modré čáře puk, najel si až do kruhu pro vhazování, tam chvilinku míchal s kotoučem a pak ve správnou chvíli střelou švihem překvapil brankáře Jimmyho Howarda.

Flames přitom nevstoupili do utkání dobře a po osmi minutách prohrávali po dvou zásazích Justina Abdelkadera 0:2. Jenže ještě v první třetině snížil Sean Monahan a ve druhém dějství hosté skóre otočili.

Hned na začátku třetí třetiny zvýšil Mason Raymond na 4:2, 66 sekund před závěrečnou sirénou pak Hudler svým 23. gólem v sezoně pečetil výhru trefou do prázdné branky při power play domácích.

Druhý nejproduktivnější český hráč v lize mohl mít hned dvojnásobnou radost. Vychutnal si totiž triumf na ledě celku, jehož dres oblékal sedm sezon, než se v létě 2012 upsal jako volný hráč Calgary.

„Ale nebral jsem to jako nějaký zvláštní zápas. Mám tady spoustu kamarádů, to ano, ale pro nás je teď každé utkání mimořádné, protože bojujeme o život, o postup do play off,“ uvedl Hudler.

Calgary sice po třetí výhře v řadě poskočilo ve vyrovnané tabulce Západní konference na sedmé místo, ale má stejně bodů jako šestý Vancouver i osmý Winnipeg. Od devátého Los Angeles dělí Flames jen dva body.

Sestřih z utkání Detroit - Calgary

První gól po přestupu z Floridy do Anaheimu zaznamenal útočník Tomáš Fleischmann, pouze však přispěl ke zmírnění porážky s Pittsburghem 2:5. Penguins rozhodli o svém triumfu ve druhé třetině, kterou vyhráli 3:0, přičemž dvakrát se trefil Patric Hörnqvist.

Gól a asistenci zaznamenal Jevgenij Malkin, který se s 67 body dotáhl na vedoucího muže kanadského bodování Alexandra Ovečkina z Washingtonu, jenž zůstává v čele díky většímu počtu vstřelených branek.

Stejný počet bodů mají i John Tavares a Nicklas Bäckström, už jen o jediný bod zaostává Sidney Crosby, který si v Anaheimu připsal stejně jako Malkin gól a nahrávku. Český útočník Jakub Voráček s 65 body klesl na šestou příčku.

Povedený zápas sehrál v pátek také Milan Michálek, jenž přihrál na dva góly při výhře Ottawy 3:2 nad Buffalem. Senators vyhráli osmý z posledních deseti zápasů a v tabulce Východní konference už ztrácejí pouhé tři body na osmý Boston. Ještě před měsícem je od postupové osmičky dělilo 14 bodů.

Jedním z klíčových mužů úspěšné série je brankář Andrew Hammond, jenž prožívá snový začátek kariéry v NHL. Sedmadvacetiletý gólman, který nebyl nikdy draftován, odchytal od poloviny února prvních osm kompletních zápasů v lize a Senators z nich sedm vyhráli a jednou prohráli v prodloužení.

„Dnes jsme ale vyhráli se štěstím,“ prohlásil Hammond, který zneškodnil 24 z 26 střel Buffala. „Musím začít u sebe, nemyslím, že to byl dnes můj nejpovedenější zápas. Jako bych se celý večer pral sám se sebou. A to samé se dá tak nějak říci o celém našem týmu. Celou třetí třetinu jsme jen bojovali o přežití a hráli hrozný hokej. Ale naštěstí jsme to dotáhli do vítězného konce,“ dodal Hammond.

Sestřih z utkání Ottawa - Buffalo

Výsledky NHL

• New Jersey - Columbus 2:3 (0:1, 1:2, 1:0)
    Branky: 26. Tootoo, 47. Harrold - 7. Falk, 23. Dubinsky, 30. Dano. Střely na branku: 23:24. Diváci: 16.213. Hvězdy utkání: 1. Dubinsky, 2. Falk (oba Columbus), 3. Tootoo (New Jersey).
  • Carolina - Minnesota 1:3 (0:1, 1:0, 0:2)
    Branky: 36. Nash - 12. Coyle, 45. Granlund, 47. Parise. Střely na branku: 38:19. Diváci: 10.857. Hvězdy utkání: 1. Dubnyk, 2. Parise (oba Minnesota), 3. Skinner (Carolina).
  • Detroit - Calgary 2:5 (2:1, 0:2, 0:2)
     Branky: 4. a 9. Abdelkader - 34. a 59. Hudler, 11. Monahan, 27. Stajan, 42. Raymond. Střely na branku: 35:24. Diváci: 20.027. Hvězdy utkání: 1. Hudler, 2. Wideman, 3. Hiller (všichni Calgary).
  • Chicago - Edmonton 2:1 po sam. nájezdech (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0)
    Branky: 54. Seabrook, rozhodující sam. nájezd Vermette - 16. Roy. Střely na branku: 39:47. Diváci: 22.017. Hvězdy utkání: 1. Crawford (Chicago), 2. Scrivens (Edmonton), 3. Seabrook (Chicago).
  • Ottawa - Buffalo 3:2 (0:2, 1:0, 2:0)
    Branky: 21. Karlsson (M. Michálek), 42. Zibanejad, 44. Stone (M. Michálek) - 8. Varone, 17. Ennis. Střely na branku: 37:26. Diváci: 18.241. Hvězdy utkání: 1. Stone, 2. Karlsson, 3. Zibanejad (všichni Ottawa).
  • Anaheim - Pittsburgh 2:5 (0:0, 0:3, 2:2)
    Branky: 50. Fleischmann, 54. Perry - 32. a 39. Hornqvist, 30. Comeau, 43. Malkin, 60. Crosby. Střely na branku: 29:21. Diváci: 17.310. Hvězdy utkání: 1. Hornqvist (Pittsburgh), 2. Rakell (Anaheim), 3. Malkin (Pittsburgh).