Hudler v NHL znovu skóroval, zpečetil tak výhru Calgary

7:10
NEW YORK - Útočník Jiří Hudler ve středečním utkání NHL pečetil svým 24. gólem v sezoně výhru Calgary nad Anaheimem 6:3. Český hokejista tak skóroval ve čtvrtém z posledních pěti zápasů, ve kterých dohromady zaznamenal devět bodů za pět branek a čtyři asistence. Pomohl Flames ke čtyřem výhrám.

Jiří Hudler v dresu Calgary. foto: APČTK

Ze začátku to přitom na vítězství Calgary moc nevypadalo. Po pouhých třech minutách úvodní třetiny totiž Ducks zásluhou dvou gólů Ryana Getzlafa vedli 2:0. Ještě do první přestávky však domácí hráči vyrovnali a ve druhé třetině dokonali obrat třemi góly. Hudler pak v 56. minutě uzavřel skóre utkání, když využil zaváhání brankáře Johna Gibsona, který chtěl u tyčky přikrýt lapačkou puk odražený od zadního mantinelu, jenže ho minul a Hudler kotouč doklepl do odkryté branky.

Druhý nejproduktivnější český hráč této sezony NHL tak vylepšil svou bilanci na 57 bodů a už vyrovnal osobní maximum ze sezony 2008/09, kdy ještě v dresu detroitských Red Wings nashromáždil v 82 zápasech 23 gólů a 34 asistencí. Nyní má na kontě 24 tref a 33 přihrávek z 64 utkání.

Dvěma góly se na úspěchu Flames podíleli Matt Stajan a Johnny Gaudreau. Jednadvacetiletý nováček si tak připsal svůj jubilejní 50. bod v sezoně, což naposledy dokázal v dresu Calgary ve svém premiérovém ročníku 1996/97 Jarome Iginla, rekordman klubu v počtu odehraných zápasů, vstřelených gólů i získaných bodů.

„Je pro mě velká čest, že jsem spojován s někým takovým. Když jsem vyrůstal, Iginlu jsem sledoval. Byl tak úspěšný. Je fantastické, že se s ním můžu poměřovat,“ prohlásil Gaudreau. „Ale nedokázal bych to bez svých spoluhráčů. Mám štěstí, že hraju s Hudlerem a Monahanem, kteří mi pomáhají celou sezonu,“ zářil rodák z amerického Salemu.

Jeho tým se díky výhře posunul ve vyrovnané tabulce Západní konference na sedmé místo o jeden bod před osmý Winnipeg, deváté Los Angeles má o další bod méně. Kačeři se navzdory třetí prohře v řadě stále dělí s 91 body o první místo v celé lize, nicméně kouč Bruce Boudreau zdvihá varovný prst.

„Myslím, že teď hrajeme klíčové zápasy sezony. Každý si myslí: Vždyť jsme první v tabulce... Ale rozdíl mezi námi a hranicí postupu do play off je asi deset bodů a my navíc odehráli více zápasů. Takže se musíme zase rychle vzchopit a začít hrát,“ prohlásil Boudreau.

Naopak třetí vítězství za sebou a dvanácté z posledních patnácti zápasů vybojovali newyorští Rangers, kteří porazili Washington na jeho ledě 3:1 a vyhoupli se do čela tabulky celé NHL. Mají shodný počet 91 bodů jako Montreal, Nashville a Anaheim.

Jediný gól Capitals vstřelil Alexander Ovečkin. Ruský kanonýr tak zaznamenal 45. trefu v sezoně a vévodí tabulce střelců s náskokem šesti branek před Rickem Nashem z Rangers, který se ve vzájemném souboji s Ovečkinem neprosadil.

Ve třetím středečním duelu, který byl soubojem celků z chvostu tabulky, zvítězilo Toronto nad Buffalem 4:3 po samostatných nájezdech. Hrdinou utkání se stal Tyler Bozak, který v 57. minutě vyrovnal v přesilové hře na 3:3 a poté byl jako jediný úspěšný v rozstřelu.

Výsledky NHL

Toronto - Buffalo 4:3 po sam. nájezdech (2:2, 0:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 57. a rozhodující sam. nájezd Bozak, 15. Kozun, 15. Komarov - 7. J. Larsson, 17. Ennis, 32. Moulson. Střely na branku: 34:33. Diváci: 18.844. Hvězdy utkání: 1. Bozak (Toronto), 2. Ennis (Buffalo), 3. MacWilliam (Toronto).

Calgary - Anaheim 6:3 (2:2, 3:1, 1:0)
Branky: 11. a 28. Stajan, 16. a 34. Gaudreau, 29. Monahan, 56. Hudler - 1. a 3. Getzlaf, 39. H. Lindholm. Střely na branku: 23:32. Diváci: 19.289. Hvězdy utkání: 1. Gaudreau, 2. Russell, 3. Stajan (všichni Calgary).

Washington - NY Rangers 1:3 (1:2, 0:0, 0:1)
Branky: 12. Ovečkin - 9. Hagelin, 17. J. Miller, 58. St. Louis. Střely na branku: 29:31. Diváci: 18.506. Hvězdy utkání: 1. C. Talbot (Rangers), 2. Niskanen (Washington), 3. K. Hayes (Rangers).