Hudler asistoval, přispěl k výhře Calgary a na kontě má už pět bodů

7:23aktualizováno  8:27
CALAGRY - Útočník Jiří Hudler se ve středečním zápase NHL podílel jednou asistencí na výhře Calgary nad Montrealem 3:2 a bodoval tak i ve čtvrtém utkání nové sezony. Český hokejista v prvních dvou zápasech vstřelil gól, pak na dva přihrál a celkově má na svém kontě 5 bodů za 2 branky a 3 asistence.

David Jones, Curtis Glencross a Jiří Hudler (zleva) slaví vítězství. foto: ČTK

Hokejisté Calgary, kteří ještě neprohráli v základní hrací době, získali rozhodující náskok už v první třetině, kterou vyhráli po trefách Monahana a Bärtschiho 2:0. V 37. minutě pak po přesilovkovém zámku, jehož součástí byl i Hudler, zvýšil na 3:0 Glencross a hosté ve zbytku utkání už manko dotahovali marně. Calgary tak na domácím ledě neprohrálo s Montrealem už 11 let. Když se to stalo naposledy, bylo autorovi úvodního gólu Seanu Monahanovi, jenž v úvodních čtyřech zápasech kariéry v NHL skóroval už potřetí, pouhých sedm let. V sobotu totiž oslaví teprve 19. narozeniny.

"Někdy se musím štípnout, abych si byl jistý, že se mi to nezdá a že si nemám jít zkontrolovat jeho rodný list. To, co předvádí v osmnácti letech... Je to velmi výjimečný talent," prohlásil na Monahanovu adresu trenér Bob Hartley. Montreal vyhrál v Calgary naposledy 5. ledna 2002. "Nesehráli jsme špatný zápas, ale soupeř využil šance, zatímco my ne. V první třetině jsme měli dvanáct střel, oni pět, a prohrávali jsme 0:2," posteskl si kouč Canadiens Michel Therrien.

Bez porážky zatím zůstávají v novém ročníku hokejisté St. Louis

První gól v sezoně vstřelil útočník Milan Michálek a pomohl Ottawě získat bod za porážku 3:4 v prodloužení na ledě Los Angeles. "Senátoři" prohrávali po první třetině už 0:3, dokázali se ale vrátit do zápasu a byl to právě Michálek, kdo v 56. minutě vyrovnal na 3:3. V závěru základní hrací doby však putoval na trestnou lavici hostující útočník Clarke MacArthur a Jeff Carter v přesilové hře svým druhým gólem v zápase po 28 sekundách ukončil prodloužení.

Bez porážky zatím zůstávají v novém ročníku hokejisté St. Louis, kteří porazili obhájce Stanleyova poháru z Chicaga 3:2. Rozhodující gól vstřelil 22 sekund před koncem třetí třetiny Alexander Steen, jenž zakončil rychlý brejk tří na jednoho tvrdou ranou, která prošla brankáři Crawfordovi mezi betony do sítě. "Brutální porážka," litoval trenér Chicaga Joel Quenneville, jehož tým v minulém duelu s Tampou přišel o dvoubrankový náskok a nakonec prohrál 2:3 po nájezdech.

"Ztratili jsme ve dvou utkáních tři body. Tenhle zápas jsme už měli dotáhnout do prodloužení. Nevím, co jsme si jako mysleli a co to mělo v závěru utkání znamenat. Měli jsme brát bod nebo dva, a nemáme žádný. To je nepřípustné," zlobil se Quenneville. Podruhé za sebou se do jeho sestavy nevešel obránce Michal Rozsíval a utkání sledoval pouze z tribuny. Po dvou porážkách však existuje šance, že si příště zase zahraje.

Výsledky NHL

St. Louis - Chicago 3:2 (1:1, 1:1, 1:0) Branky: 16. Tarasenko, 29. Backes, 60. Steen - 18. P. Kane, 30. Toews. Střely na branku: 34:28. Diváci: 16.565.

Calgary - Montreal 3:2 (2:0, 1:1, 0:1) Branky: 10. Monahan, 19. Bärtschi, 37. Glencross (Hudler) - 38. Subban, 51. Eller. Střely na branku: 25:35. Diváci: 19.289.

Los Angeles - Ottawa 4:3 v prodl. (3:0, 0:1, 1:1 - 1:0) Branky: 7. a 18. Brown, 13. a 61. Carter - 27. Pageau, 46. Ryan, 56. M. Michálek. Střely na branku: 32:25. Diváci: 18.118.

5. Dallas 2 1 0 1 4:5 2

6. Minnesota 3 0 2 1 7:10 2

7. Nashville 3 1 0 2 6:9 2