Hudler v nájezdech rozhodl o výhře Calgary, Gudas se dvakrát popral

7:13aktualizováno  9:33
NEW YORK - Útočník Jiří Hudler rozhodl ve čtvrtečním utkání NHL gólem v penaltovém rozstřelu o výhře hokejistů Calgary 6:5 po samostatných nájezdech na ledě San Jose. V základní hrací době si připsal asistenci a byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu. Philadelphia i s přispěním jedné asistence Jakuba Voráčka porazila Buffalo 5:1.

Český útočník Jiří Hudler se raduje ze vstřelené branky. foto: Reuters

V sestavě vítězů obdržel Radko Gudas tři pětiminutové tresty - dva za bitky a jeden za faul, kterým ve středním pásmu srazil Daniela Catenaccia.

Calgary si zápas zbytečně zkomplikovalo, neboť už po prvním dějství vedlo 4:1. Třetí gól vymyslel Hudler, po jehož pěkné přihrávce střílel Sean Monahan do odkryté branky. Ve zbývajících dvou třetinách San Jose zúročilo svou střeleckou aktivitu (42:22) a skóre dokonce otočilo. Hostující Kris Russell ale prodloužil zápas, který ve čtvrté sérii nájezdů rozhodl přesnou střelou z mezikruží Hudler.

Philadelphia si vypracovala klíčový náskok v prostřední části, v níž zlomila bezbrankový stav čtyřmi trefami. Bezprostředně po brance na 4:0 se do pěstního souboje pustil Gudas. Střetu s českým obráncem se před gólovou situací na poslední chvíli vyhnul Marcus Foligno, po lehkém kontaktu ale upadl a rozhodl si celou záležitost vyříkat ručně.

Druhou bitku odstartoval v závěru utkání zákrok Gudase na Catenaccia, jenž bojoval o puk s Chrisem Vandeveldem a náraz nečekal. Hráči Buffala se okamžitě vrhli na českého obránce, který se popral s Jakem McCabem. V obou rvačkách padlo pár ran a dopadly zhruba nerozhodně. Catenacci byl z úderu otřesený, ale po chvíli se zvedl a led opustil bez pomoci.

„Idiot“

„Je to idiot. Rozdává hity, některé jsou hnusné. Je tím už známý. Dnes si vyšlápl na nováčka, který nastoupil ke třetímu zápasu v lize a jde mu po hlavě. Přál jsem si být na ledě, abych mu mohl naložit,“ prohlásil po utkání Foligno o Gudasovi. Trenér Buffala Dan Bylsma čeká, že nešetrný zákrok ještě prověří disciplinární komise NHL.

Neuvirth pochytal 45 střel, ale Flyers prohráli. Gudas poprvé bodoval

David Pastrňák vstřelil šestý gól v sezoně, kterým pomohl Bostonu k výhře 6:2 na ledě Winnipegu. Český útočník ve 41. minutě zvýšil na 4:2, když převzal ve středním pásmu přihrávku od Davida Krejčího a přečíslení dva na jednoho zakončil střelou. „Tento gól nás položil,“ komentoval stručně Pastrňákovou trefu domácí útočník Bryan Little.

Bostonu se výhrou povedlo odčinit debakl 2:9 z minulého utkání. „Lidé byli zvědaví, jak zareagujeme na tu porážku. Ale byl to jen jeden zápas a my jsme si slíbili, že odehrajeme dobrou venkovní šňůru. Začali jsme ji dobře, znovu jsme hráli svou hru. A poslední třetinu jsme sehráli opravdu mazácky,“ uvedl trenér Bostonu Claude Julien.

Pětibodový večer

Hokejový koncert předvedla elitní řada Edmontonu, která vstřelila všechny branky týmu a zařídila výhru 5:2 nad Torontem. Jednička posledního draftu Connor McDavid zaznamenal dvě branky a tři přihrávky, Jordan Eberle skóroval třikrát a Benoit Pouliot si připsal čtyři asistence.

Ještě dva hokejisté dali ve čtvrtek po třech gólech. Alexandr Ovečkin vystřílel Washingtonu výhru 4:3 v Minnesotě a svým prvním hattrickem po více než dvou letech zařídil nejlepšímu týmu soutěže 40. vítězství. S 34 brankami v sezoně se posunul do čela tabulky střelců před nejproduktivnějšího hráče ligy Patricka Kanea z Chicaga. Pro Ovečkina, jenž dal všechny tři góly ve druhé třetině, to byl čtrnáctý hattrick v kariéře.

Svůj druhý hattrick v NHL dal Patrick Eaves z Dallasu, který zvítězil 4:2 v Chicagu. Hosté na ledě obhájců Stanleyova poháru už po úvodní třetině vedli o čtyři góly, přičemž u druhé branky asistoval Aleš Hemský.

Páteční výsledky NHL

NY Islanders - Los Angeles 5:2, Philadelphia - Buffalo 5:1, Columbus - Anaheim 4:3 po samosatných nájezdech, Ottawa - Colorado 3:4, Winnipeg - Boston 2:6, Chicago - Dallas 2:4, Edmonton - Toronto 5:2, Minnesota - Washington 3:4, San Jose - Calgary 5:6 po nájezdech

Měsíc bez starostí s BEBELO® Milk 2: Vyhrajte zásobu mléka pro miminko

Zajistěte svému miminku to nejlepší hned od začátku s BEBELO® Milk 2, které je pečlivě vyvinuté pro harmonický růst a vývoj vašeho dítěte. Mléko...