Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena

Hudler se vrátil a hned dal gól, Calgary ale s Nashvillem prohrálo

7:32aktualizováno  8:24
NEW YORK - Český hokejový útočník Jiří Hudler se v pátečním utkání NHL vrátil po dvoutýdenní pauze zaviněné zraněním do sestavy Calgary. Při přestřelce s Nashvillem se hned připomněl gólem, zároveň byl ale na ledě u tří inkasovaných branek a Flames nakonec prohráli 5:6.

Hudler se vrátil a hned dal gól, Calgary ale prohrálo foto: ČTK

Hudler, který naposledy skóroval ještě před olympijskou přestávkou 30. ledna, se prosadil v 28. minutě, kdy povedenou tečí vyrovnal na 3:3. Predators, kteří ani jednou nepustili soupeře do vedení, pak ale rozhodli o svém vítězství v závěru třetí třetiny, kdy dvěma góly v 55. a v 58. minutě zlomili nerozhodný stav 4:4. Domácí následně stihli už pouze snížit.

"Asi nikdo před zápasem neočekává, že padne jedenáct gólů. Oba týmy hrály s velkým nasazením. Byl to zajímavý zápas nahoru dolů. Asi to nebylo úplně podle představ obou trenérů, ale jsme rádi, že se nám povedlo tolikrát skórovat a zbavili jsme se trápení v koncovce, které nás postihlo v posledních zápasech," popsal utkání, v němž se na ledě protočili všichni čtyři brankáři, útočník Nashvillu Matt Cullen, který vstřelil jeden gól a na tři přihrál.

Predators si ještě udrželi teoretickou naději na postup do play off, v tabulce Západní konference však ztrácejí propastných devět bodů na osmý Phoenix. "Nestarám se o to, jak to přesně vypadá nebo kolik musíme získat bodů. Ale dokud není jisté, že už nemáme šanci postoupit, budeme bojovat," dodal Cullen.

Sestřih z utkání Calgary - Nashville

Podobné starosti nemusejí řešit hokejisté Bostonu, kteří vyhráli 2:0 na ledě Colorada a oslavili už jedenácté vítězství v řadě. Bruins tak překročili stobodovou hranici a jsou prvním týmem, který má jistou účast v play off. Pomohli si k tomu zejména skvělými výkony na ledě soupeřů; venku neprohráli třináctkrát za sebou, přičemž v základní hrací době podlehli naposledy 9. ledna.

"Stále musíme hrát svou hru a zabývat se pilováním detailů, abychom byli na play off dobře připraveni. V žádném případě si teď nemůžeme dát pauzu nebo nějak polevit," zdůraznil slovenský obránce a kapitán Bostonu Zdeno Chára.

Sestřih z utkání Colorado - Boston

Přímý souboj o postup do vyřazovacích bojů svedl Columbus s New Yorkem Rangers. Úspěšnější byli hosté, kteří zvítězili 3:1 a ve vyrovnané tabulce Východní konference poskočili na šestou příčku s tříbodovým náskokem na devátý Detroit a desátý Washington. Osmý Columbus má o dva body méně.

Všechny tři branky padly v poslední třetině. Nejprve se ve 42. minutě radovali domácí po trefě Nicka Foligna, už o 44 sekund později však vyrovnal Derek Stepan a v 52. minutě rozhodl o vítězství Rangers Derick Brassard. V poslední minutě pak hosté přidali třetí gól do prázdné branky při power play.

Vítězství si vychutnal zejména útočník Rick Nash, někdejší kapitán Columbusu, který nastoupil na ledě svého bývalého týmu poprvé od léta 2012, kdy ho Blue Jackets vyměnili.

Na začátku ho fanoušci vybučeli, následně se dočkal ovací vestoje, když se na kostce nad ledem objevil jeho medailonek. Nakonec se ale stal nepřítelem diváků číslo jedna poté, co se ve druhé třetině dostal do potyčky s brankářem Sergejem Bobrovským. Ve třetí třetině se pak ještě popral s útočníkem Mattem Calvertem. "Bylo to skvělý zápas, užil jsem si ho, ale teď jsem rád, že už je po všem," řekl Nash.

"Oba týmy věděly, o co v tomhle utkání jde. Byl to zápas, jako by se už hrálo play off. Ukázali jsme velkou psychickou sílu, protože jsme to dneska opravdu zvládli," pochválil mužstvo trenér Rangers Alain Vigneault, jehož tým hned v sobotu čeká další důležitý souboj s New Jersey.

Sestřih z utkání Columbus - NY Rangers

Výsledky NHL

Columbus - NY Rangers 1:3 (0:0, 0:0, 1:3)

Branky: 42. Foligno - 42. Stepan, 52. Brassard, 60. Hagelin. Střely na branku: 26:32. Diváci: 18.513.

Calgary - Nashville 5:6 (1:2, 3:2, 1:2)

Branky: 27. a 58. Cammalleri, 20. Russell, 28. Hudler, 34. Backlund - 6. a 55. Weber, 6. Bartley, 25. Hornqvist, 29. Stalberg, 58. Cullen. Střely na branku: 29:22. Diváci: 19.289.

Colorado - Boston 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)

Branky: 6. Bergeron, 34. Söderberg. Střely na branku: 31:28. Diváci: 18.007.

Chicago - Carolina 3:2 (0:0, 2:1, 1:1)

Branky: 24. Sharp, 37. Versteeg, 44. Toews - 40. a 43. Sjomin. Střely na branku: 25:28. Diváci: 21.857.