Hudler pomohl gólem k výhře Calgary, Jágr podruhé nebodoval

7:20aktualizováno  12:26
NEW YORK - Skvělou střeleckou formu má na začátku nové sezony NHL český hokejový útočník Jiří Hudler. Trefil se i v druhém utkání a pomohl Calgary k výhře 4:3 na ledě Columbusu.

Hudler (vpravo) dostal svým gólem Calgary do vedení. foto: ČTK

Naopak Jaromír Jágr ani při druhém startu v dresu New Jersey nebodoval. V domácí premiéře navíc stejně jako pět jeho spoluhráčů včetně Patrika Eliáše neuspěl v penaltovém rozstřelu a Devils podlehli New Yorku Islanders 3:4 po samostatných nájezdech. Hudler skóroval ve čtvrtek proti Washingtonu, jeho tým ale ztratil tříbrankové vedení a prohrál 4:5 po nájezdech.

V pátek díky Hudlerově trefě v 53. minutě a dalšímu zásahu Curtise Glencrosse o 42 sekund později získali Flames náskok 4:2 a ten už tentokrát nepustili. "Musíme se naučit být odolní. Myslím, že dneska jsme znovu bojovali ze všech sil. A při hájení náskoku jsme odvedli dobrou práci," pochvaloval si Hudler. Trenér New Jersey Peter DeBoer po prohře 0:3 v zahajovacím duelu na ledě Pittsburghu přeházel seskupení formací a Jaromír Jágr se posunul do prvního útoku k Eliášovi a Ryanu Cloweovi.

Jenže první jejich velkou šanci hned v úvodní minutě zneškodnil skvělým zákrokem brankář Nabokov a v 9. minutě byla elitní formace na ledě při vyrovnání Islanders na 1:1. Během druhé třetiny se Jágr posunul na křídlo k Ryanu Carterovi se Stephenem Giontou a ve 34. minutě byli opět na ledě při gólové akci soupeře, při níž Michael Grabner vyrovnal na 2:2. Ze zápasu tak Jágr odešel s bilancí -2 stejně jako Eliáš. Oba si mohli reputaci napravit v závěrečném rozstřelu, ale ani jeden z nich při nájezdech neuspěl.

Jágr byl posledním šestým střelcem Devils, po něm zařídil výhru soupeře Matt Moulson. "Chcete být v situaci, kdy můžete rozhodnout o vítězství svého týmu, zvlášť, když naše lajna nehrála dnes moc dobře. Jsem rád, že jsem uspěl," radoval se Moulson. Naopak v táboře "Ďáblů" zavládlo zklamání. "Abych byl upřímný, myslím, že jsme včera v Pittsburghu podali lepší výkon, zvlášť ve druhé a třetí třetině jsme hráli mnohem lépe než dnes. Povedlo se nám pár akcí, ale znovu jsme soupeři nabídli příliš mnoho šancí. To se musí změnit," prohlásil Eliáš.

Gólem se uvedl ve svém prvním zápase za Carolinu Radek Dvořák

Kouč DeBoer, který po prvním zápase chválil Jágra za dobrý výkon v obraně, nemohl být spokojený. "Tři vstřelené góly by nám měly stačit na vítězství. Ale dneska jsme v obranné činnosti nepodali dobrý výkon," kritizoval DeBoer. Jágrovi také lehce zkrátil čas na ledě. V Pittsburghu hráč s č. 68 absolvoval 23 střídání a na ledě strávil 15 minut a 40 sekund, proti Islanders odehrál o pět střídání a 70 sekund méně.

"Nenastoupil v jediném přípravném zápase. Není to jen tak dostat ho do plného zápřahu. V prodloužení měl ale několik dobrých střídání," poznamenal trenér Devils. Gólem se uvedl ve svém prvním zápase za Carolinu Radek Dvořák, který ve 14. minutě tečovanou střelou otevřel skóre utkání s Detroitem. Hurricanes po dvou třetinách vedli 2:0, náskok ale neudrželi a prohráli 2:3 v prodloužení. "Radek už není žádný blesk, ale je to chytrý hráč a ví, jak se NHL hraje. To jeho spoluhráčům hodně usnadňuje všechny situace," řekl na Dvořákovu adresu trenér Caroliny Kirk Muller.

"Odehráli jsme dobrý zápas, jen jsme měli přidat ještě jeden gól a mohli jsem slavit vítězství," dodal Muller. Detroit si připsal druhé vítězství ve druhém zápase. Stejnou bilancí se mohou chlubit také hokejisté Winnipegu, kteří porazili Los Angeles 5:3. První hvězdou utkání byl vyhlášen brankář Ondřej Pavelec, který si připsal 33 zákroků. Michael Frolík, jenž v prvním duelu vstřelil dva góly, tentokrát zaznamenal jednu asistenci.

Výsledky NHL:

Buffalo - Ottawa 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Branka: 59. Karlsson. Střely na branku: 35:46. Diváci: 19 070.

New Jersey - NY Islanders 3:4 po sam. nájezdech (1:1, 1:1, 1:1 - 0:0) Branky: 3. a 48. Brunner, 25. Ryder (Židlický) - 9. a 34. Grabner, 42. Nielsen, rozh. nájezd Moulson. Střely na branku: 29:26. Diváci: 16 624.

Colorado - Nashville 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Branky: 19. a 59. Parenteau, 28. Bordeleau - 35. Gaustad. Střely na branku: 36:27. Diváci: 14 494.

Columbus - Calgary 3:4 (2:2, 0:0, 1:2)
Branky: 6. Johnson, 16. Gáborík, 56. Anisimov - 3. Monahan, 8. Galiardi, 53. Hudler, 53. Glencross. Střely na branku: 32:30. Diváci: 18 151.

Winnipeg - Los Angeles 5:3 (1:1, 1:0, 3:2)
Branky: 43. a 46. Setoguchi, 16. E. Kane, 33. O. Jokinen (Frolík), 60. Little - 15. Greene, 52. J. Carter, 56. Justin Williams. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celý zápas, z 36 střel inkasoval 3 góly a úspěšnost zásahů měl 91,7 procenta. Střely na branku: 33:36. Diváci: 15 004.

Carolina - Detroit 2:3 v prodl. (1:0, 1:0, 0:2 - 0:1)
Branky: 14. Dvořák, 39. Gerbe - 41. Abdelkader, 60. Zetterberg, 64. Weiss. Střely na branku: 25:38. Diváci: 18 680.