Hudler: Doufám, že se proti Kanadě už vyhecujeme

8:59
STOCKHOLM (Od našeho zpravodaje) - Je to trápení. Herní projev hokejové reprezentace se ani v pátém utkání na MS nezlepšil, ačkoliv porazil Slovinsko 4:2. "V šatně už ani humbuk nebyl. Nejsme v páté třídě, abychom se přemlouvali, že musíme hrát naplno," řekl po vítězství autor druhého gólu Jiří Hudler.

Jiří Hudler a Alois Hadamczik. foto: ČTK

Co se dělo v obraně, kde jste Slovince pouštěli do vyložených šancí?
To nevím, co se dělo, ale na konci první třetiny tam jeli dvakrát na bránu. To jsou strašný chyby!

Čím to, že se tolikrát objevovali sami před brankou?
Kdybych to věděl, tak bych to řekl v šatně. Nepozornost asi.

Nemohlo to být částečně podcenění soupeře?
Já myslím, že už nemůžeme podceňovat nikoho.

• ÚT 14.5. ČR - Norsko 16:15

Jak vám bylo na konci první třetiny, kdy se na Pavelce řítil jeden útok za druhým?
Když tam měli tolikrát prázdnou bránu, tak skoro přestaneš dýchat. Slovinci hráli výborně, hlavně přesilovky. Tam si to dávali, naznačovali, kombinovali. To si nemůžeme nic nalhávat. Já ale pořád věřil, že to musíme nakonec ubouchat.

Byl o první přestávce humbuk v kabině?
V téhle chvíli už není žádný humbuk. Ráno před zápasem jsme si něco řekli, trošku se tam zvýšil hlas... Každý v šatně ví, o co se hraje. Nejsme v páté třídě, abychom se museli přemlouvat, že máme hrát naplno.

Věříte, že vás ta výhra nakopne?
Neřekl bych. Spíš nás to zase musí probrat a probudit.

V neděli vás čeká Kanada, těšíte se?
Vždycky je super hrát proti Kanadě. Doufám, že se vyhecujeme. Stoprocentně se musíme zlepšit, protože jestli budeme hrát takhle, tak bysme mohli taky prohrát nevím o kolik gólů.

Kanada svými výkony budí respekt, nemáte obavy?
Ten zápas bude úplně o něčem jiném, už se na to těším. Musíme hrát zezadu, protože mají strašně moc šikovných hráčů. To jsou hokejové pojmy. Hlavně nesmíme tady na tomhle velkým hřišti propadat, protože pak už se díváš jenom na čísla protihráčů.