Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena

Hudler asistoval u výhry Red Wings

8:56
ANAHEIM - Útočník Jiří Hudler se v nedělním utkání NHL podílel jednou asistencí na výhře Detroitu 4:2 na ledě Anaheimu. Český hokejista byl v druhé minutě u úvodního gólu zápasu, když se po jeho zblokované střele dostal k odraženému puku Henrik Zetterberg, oklamal kličkou jednoho z obránců a bekhendem zavěsil.

Detroit Red Wings foto: ČTK

Hrdinou večera se stal útočník Brad Stuart, který vstřelil dva góly. V 28. minutě nejprve zvýšil vedení Red Wings už na 3:0 a poté, co Kačeři snížili na rozdíl jediného gólu, zpečetil vítězství v poslední minutě při power play střelou do prázdné branky. Do té se trefil z obranného pásma biliárovým způsobem s odrazem o mantinel.

Detroit v té době hrál už podruhé během posledních pěti minut třetí třetiny v oslabení a teprve čtvrtý gól hostující hokejisty uklidnil. "Ten puk jel po ledě strašně dlouho. Nebyl jsem si jistý, jestli skončí v brance. Ale nakonec tam doklouzal a mohli jsme si definitivně oddechnout," prohlásil Stuart. Jeho tým si tak připsal šesté vítězství z posledních osmi zápasů.

Nezastavil jej ani výpadek elektrického proudu, jenž nastal kvůli bouřce v 7. minutě první třetiny a zápas musel být na 27 minut přerušen. Opakovala se tak situace ze čtvrtečního zápasu s Los Angeles, který byl z podobných důvodů přerušen na 15 minut a Kačeři ho nakonec prohráli 3:5.

Velký zápas sehrál v neděli útočník Patrick Marleau, který svým čtvrtým hattrickem v NHL zařídil výhru San Jose 4:1 na ledě Colorada. Žraloci si tak připsali třetí vítězství za sebou a posunuli se do čela tabulky Pacifické divize.

Marleau během posledních třinácti zápasů nasbíral 17 bodů za devět gólů a osm asistencí a zejména díky němu San Jose vyhrálo dva zápasy za sebou na hřištích soupeřů. "Hraje skvěle. Je produktivní každý rok, ale k tomu přidává ještě věci navíc, které nejsou tak vidět - například vyhrává souboje u mantinelu atd. Dnes byl za své výkony odměněn a mám takový pocit, že jeho střelecká chuť teď ještě vzroste," prohlásil obránce Marc-Edouard Vlasic, který Marleauovi na všechny tři góly přihrál.

Pozici nejproduktivnějšího hráče NHL si dvěma vstřelenými góly upevnil Phil Kessel, jeho Toronto však prohrálo s Carolinou 2:3. Hurricanes tak ukončili sérii tří porážek a připsali si teprve druhé vítězství z posledních devíti zápasů.

Předchozí špatné výsledky zavdaly příčinu k spekulacím o výměně trenéra Paula Maurice a nedělní výhra možná kouči zachránila místo. "Všichni v kabině jsme si moc přáli vyhrát. Vytvořili jsme na sebe ohromný tlak a není jednoduché se s tím vypořádat. Dnes jsme to však zvládli a snad nám to pomůže do dalších zápasů," prohlásil útočník Jeff Skinner, autor vítězného gólu.

Jágr už je fit

Útočník Jaromír Jágr by se mohl v dnešním utkání NHL proti Carolině vrátit po jednom vynechaném zápasu kvůli zranění do sestavy Philadelphie. Podle serveru phillysportsdaily.com absolvoval devětatřicetiletý český hokejista před nedělním tréninkem týmu sám přípravu na ledě, bruslil a střílel na branku.

Po středečním výprasku 1:5 od Chicaga se vzpamatovali hokejisté Vancouveru a udolali Ottawu 2:1 v prodloužení. Hlavní hvězdou zápasu byl brankář Canucks Cory Schneider, který zlikvidoval 28 střel včetně dvou obrovských šancí Milana Michálka.

Tu největší měl český útočník deset minut před koncem třetí třetiny za stavu 1:1, kdy se zcela sám řítil na branku Vancouveru, Schneider však jeho kličku do bekhendu vystihl. V prodloužení pak získal pro Canucks prémiový bod Chris Higgins, jenž před brankou tečoval střelu Dana Hamhuise.

"Důležité bylo, že jsem se na začátku zápasu chytil několika těžkými zákroky," uvedl Schneider, který nastoupil už v druhém utkání po sobě místo zraněné týmové jedničky Roberta Luonga. "Ottawa má velmi zručný tým, takže brankář musí předvést několik zručných zákroků, aby vaše mužstvo mohlo pomýšlet na vítězství," dodal Schneider s úsměvem.

Výsledky NHL:

Carolina - Toronto 3:2 (1:0, 1:0, 1:2)
Branky: 20. Harrison, 28. J. Jokinen, 54. Skinner - 45. a 60. Kessel. Střely na branku: 41:25. Diváci: 13.187.

Vancouver - Ottawa 2:1 v prodl. (0:0, 1:0, 0:1 - 1:0)
Branky: 23. H. Sedin, 63. Higgins - 44. Greening. Střely na branku: 27:29. Diváci: 18.890.

Anaheim - Detroit 2:4 (0:1, 2:2, 0:1)
Branky: 32. S. Koivu, 37. Selänne - 28. a 60. Stuart, 2. Zetterberg (HUDLER), 21. Franzén. Střely na branku: 34:30. Diváci: 17.229.

Colorado - San Jose 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)
Branky: 8. Duchene - 13., 28. a 60. Marleau, 37. Pavelski. Střely na branku: 37:18. Diváci: 15.013.