Hrdinka Šafářová. Odvrátila tři mečboly a zahraje si o finále proti Kvitové. Berdych vypadl

15:45aktualizováno  21:30
birmingham - Lucie Šafářová zvládla na travnatém turnaji v Birmingamu velmi dramatické čtvrtfinále. Po třech hodinách a třech minutách hry porazila Australanku Darju Gavrilovovou 6:7, 6:3 a 7:6, která nevyužila hned tři mečboly. V semifinále se v českém souboji utká s Petrou Kvitovou, která porazila Francouzku Kristinu Mladenovičovou 6:4 a 7:6.

Lucie Šafářová si i na dalším turnaji zahraje v semifinále. foto: Reuters

V plavkách vystrkuje zadek na fotografa. Tak se kanadská kráska připravuje na Wimbledon

Třicetiletá Šafářová tak postoupila do semifinále stejně jako před týdnem v Nottinghamu do semifinále.

Pro Kvitovou a Šafářovou to bude desátý vzájemný zápas na okruhu WTA. Naposledy se utkaly před rokem právě na birminghamských kurtech, tehdy ale hned v prvním kole.

Ve všech dosavadních duelech slavila úspěch sedmadvacetiletá Kvitová, jež má s českými soupeřkami suverénní bilanci 21:0.

Sedmadvacetiletá Kvitová měla po nervózním úvodu, v němž si obě hráčky navzájem prolomily podání, v celém utkání navrch a s jistotou kráčela za postupem.

Komplikace přišly až v závěru druhého setu. V desáté hře podávala dvojnásobná wimbledonská šampionka na vítězství, game ale nezvládla a dovolila o tři roky mladší soupeřce vrátit se do zápasu.

Rozhodnout musel až tie-break, v němž nakonec Kvitová proměnila po hodině a tři čtvrtě druhý mečbol.

Kristina Mladenovičová nedostala od Petry Kvitové šanci.
Petra Kvitová se raduje z triumfu.

Šafářová šla v úvodu zápasu s Gavrilovovou jako první do vedení, náskok ale neudržela a první set ve zkrácené hře ztratila.

Druhou sadu zahájila Češka dvěma brejky a i přes zaváhání v jejím závěru, kdy nedokázala za stavu 5:2 set dopodávat, dalším brejkem v deváté hře vyrovnala.

Ve třetím dějství nakročila k vítězství Gavrilovová, když se ujala vedení 4:3. V devátém gamu si při podání Šafářové vypracovala dva mečboly, Češka ale oba odvrátila stejně jako třetí šanci soupeřky v následující hře, kterou nakonec získala pro sebe a vyrovnala na 5:5.

V tie-breaku pak Šafářová vyhrála od stavu 3:5 čtyři míčky v řadě a proměnila první mečbol.

Po maratonském duelu měla Šafářová nastoupit ještě do čtvrtfinále čtyřhry. Společně s Barborou Strýcovou, s níž v Birminghamu vytvořila nejvýše nasazený pár, ale vzdaly duel s dvojicí Sania Mirzaová, Coco Vandewegheová bez boje.

Berdych opět nestačil na Lópeze

Tomáš Berdych prohrál na turnaji v Londýně stejně jako minulý týden ve Stuttgartu ve čtvrtfinále s Felicianem Lópezem. Sedmý nasazený hráč nevyužil v duelu se španělským soupeřem mečbol a po dvou a půl hodinách prohrál 6:7, 7:6, 5:7.

Jednatřicetiletý Berdych, jenž i v předchozím duelu Lópezovi podlehl ve třech setech, si ve vyrovnaném duelu vypracoval první dva brejkboly až v rozhodující sadě. Ani jeden ale neproměnil, při druhé šanci v desáté hře přitom mohl při soupeřově podání zápas ukončit.

López ale hrozbu zažehnal, v následujícím gamu prolomil Berdychovi servis a náskok už nepustil. V semifinále se utká s šestým nasazeným Bulharem Grigorem Dimitrovem. Vítěz z roku 2014 porazil Danila Medveděva z Ruska 6:3, 3:6, 6:3.