Hradecká je ve Štrasburku ve finále, tam vyzve Cornetovou

19:10
ŠTRASBURK - Tenistka Lucie Hradecká si před Roland Garros zahraje ve Štrasburku pošesté ve finále turnaje WTA Tour. V dnešním semifinále porazila Italku Flavii Pennettaovou 1:6, 6:3, 6:1 a o první titul v kariéře se v sobotu utká s domácí Alizé Cornetovou.

Smutná česká tenistka Lucie Hradecká foto: ČTK

Osmadvacetiletá Hradecká hrála finále naposledy loni v září v Québeku, ale stejně jako v předchozích čtyřech případech neuspěla. Ve Štrasburku zažívá nejlepší týden v sezoně, v níž se dosud i vinou zdravotních problémů spíš trápila. Dvojnásobná fedcupová vítězka vyhrála pouze jeden zápas, navíc už v lednu na Australian Open, a klesla až na 112. místo v žebříčku.

Dnes stříbrná olympijská medailistka ve čtyřhře absolvovala dva zápasy. Kvůli dešti neodehrála čtvrtfinále se Švédkou Johannou Larssonovou ve čtvrtek, ale až dnes dopoledne. Vyhrála 7:5 a 6:3 a postoupila do semifinále proti Pennettaové.

Také o tři roky starší Italka musela odehrát své čtvrtfinále dnes, navíc měla v nohou kvalifikaci. Bývalá hráčka elitní světové desítky totiž kvůli dlouhé pauze po operaci zápěstí klesla až na aktuální 158. místo žebříčku.

Prolomila negativní bilanci

V předchozích dvou vzájemných zápasech neuhrála Hradecká s Pennettaovou ani set a dobře nezačala ani třetí duel. První sadu ztratila hladce 1:6, ale dokázala se z debaklu oklepat. Stejně jako v úvodním setu prolomila hned první Italčino podání, tentokrát však brejk udržela. V rozhodující sadě už měla Češka zápas plně pod kontrolou a Pennattaová na poslední chvíli za stavu 0:5 odvrátila "kanára".

"První set byl těžký, protože jsem si asi třikrát prohrála servis, i když jsem vedla. Jsem ráda, že jsem to dokázala otočit a postoupila do finále," řekla Hradecká na kurtu. "S Alizé to bude to těžký zápas, protože je Francouzka a je tady doma, bude mít podporu. Zkusím hrát co nejlépe, už se na zápas těším," dodala.

S Cornetovou, jež je ve Štrasburku nasazenou trojkou, dosavadní jediný vzájemný duel před třemi lety v Montrealu vyhrála.

Pylová sezóna: Jak poznat alergii u svých dětí?

Alergie je nepřiměřená reakce imunitního systému na běžné, obecně neškodné látky v okolním prostředí. Taková látka, která vyvolává alergickou...