Horváthův hattrick dokonal postup Plzně do 4. předkola Ligy mistrů

19:34aktualizováno  22:51
PLZEŇ - Plzeňští fotbalisté můžou jásat - na podzim budou hrát minimálně Evropskou ligu. Navíc jsou stále ve hře o postup do Ligy mistrů. Estonského mistra Nomme Kalju totiž porazili i v odvetě, tentokrát 6:2, a dostali se do závěrečného předkola.

Plzeň - Kalju. Horváth slaví hattrick foto: MAFRA - Ladislav Němec

To byla suverénní jízda! Před týdnem Plzeň vyhrála v Estonsku 4:0, teď postup stvrdila další kanonádou. Na vítězství 6:2 se hattrickem podílel kapitán Horváth.

Znamená to, že český mistr na podzim jistojistě nebude chybět v evropských pohárech. Pokud zvládne i 4. předkolo (soupeře se dozví v pátek), postoupí do Ligy mistrů. Když ne, čeká na něj Evropská liga.

Plzeň tak bude hrát v evropských pohárech třetí rok za sebou.

Postup do závěrečného předkola Ligy mistrů měla takřka jistý už po první výhře nad Nomme Kalju. A exhibici udělala i z domácí odvety.

ON-LINE REPORTÁŽ ZDE

Ale popořadě...

Svěřenci trenéra Vrby sice drželi od začátku nad zápasem kontrolu. Trpělivě kombinovali, klidně i na vlastní polovině. A jak jsou zvyklí, vyráželi do bleskových útoků.

Do vedení se však naopak v 10. minutě zničehonic dostal estonský šampion. To když si Quintieri elegantně zpracoval centr ze strany, čímž oklamal obránce Čišovského, a levačkou vystřelil přesně k tyči.

Ale pak nastaly velké chvíle kapitána Horvátha:

Možní soupeři

Na koho Plzeň může narazit ve 4. předkole LM?

• Austria Vídeň
  • Legia Varšava
  • Maribor
  • Ludogorec Razgrad
  • Karaganda

Plzeň inkasovaná branka nerozhodila a pokračovala ve svém tempu. Vyrovnání se dočkala přesně o deset minut později. Z penalty, kterou švédský rozhodčí Johannesson nařídil za stažení Koláře, se nemýlil právě Horváth.

Těsně před přestávkou se Plzeň dostala do vedení, a znovu zásluhou Horvátha. Tomu přiťukl míč Darida a domácí kapitán se z dvaceti metrů trefil krásně do šibenice.

Po přestávce už český tým jednoznačně exceloval. Nejdřív přidal třetí gól Tecl a následně zkompletoval hattrick Horváth. Střílel z přibližně osmnácti metrů, obstřelil obránce a trefil se přesně k tyči - 4:1.

Úspěšná mise splněna, Horváth mohl jít střídat.

Diváci nakonec viděli ještě další góly. Nomme Kalju nejdřív snížilo, znovu zásluhou šikovného italského Quintieriho. Jenomže Plzeň dál útočila a zásluhou Hořavy a Wágnera stanovila konečné skóre 6:2.

Plzeň slaví postup do 4. předkola Ligy mistrů. Vrba

PLZEŇSKÉ OSLAVY. Trenér Vrba se fanouškům odvděčil kotrmelcem.

Plzeň letos ve čtyřech kvalifikačních zápasech nastřílela úctyhodných šestnáct gólů. Zároveň potvrdila, že se jí v předkolech Ligy mistrů daří. V historii této soutěže vyhrála všech deset utkání.

Bude v tom pokračovat také ve 4. předkole?

Viktoria Plzeň - Nomme Kalju 6:2 (2:1)

Branky: 20. z pen., 44. a 62. Horváth, 58. Tecl, 71. Hořava, 82. Wágner - 10. a 69. Quintieri. Rozhodčí: Johannesson - Wittberg, Culum (všichni Švéd.). ŽK: Řezník - Šišov, Quintieri. Diváci: 9482. První zápas: 4:0, postoupila Plzeň.

Plzeň: Kozáčik - Řezník, Čišovský, Procházka, Limberský - Horváth (69. Hořava), Darida - Petržela, Kolář (46. Rajtoral), Ďuriš - Tecl (59. Wágner). Trenér: Vrba.

Kalju: Teleš - Šišov, Bärengrub, Koogas, Kallaste - Puri (72. Kirss), Ceesay (75. Soares), Wakui, Kimbal - Voskoboinikov (65. Neemelo), Quintieri. Trenér: Prins.