Lev popáté za sebou nedosáhl na body, prohrál s Minskem 1:2

19:35aktualizováno  20:31
PRAHA - Hokejisté Lva Praha prohráli v Kontinentální hokejové lize s Dinamem Minsk 1:2. Lev nebodoval popáté za sebou, v přímé bitvě o play off se v jeho dresu trefil jen Martins Cipulis, jenž vyrovnal v polovině zápasu na 1:1. V dalším utkání vyzvou Pražané v pondělí od 19 hodin Severstal Čerepovec.

Lev Praha - Slovan Bratislava. Richard Gynge z týmu Lev Praha (vlevo) a Jan Lipianský ze Slovanu Bratislava foto: ČTK

Lev Praha - Minsk 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 31. Cipulis (Lepistö) - 16. Murphy (Irgl, Stapleton), 38. Platt (Murphy). Rozhodčí: Odins (Lot.), Ščenjov - Putilin (oba Rus.), Balodis (Lot.). Vyloučení: 3:5. Využití: 0:1. Diváci: 5582.
Lev: Pöpperle - Oystrick, Nakládal, Němec, Lepistö, Porseland, Mikuš - Danielsson, Novotný, Niživijs - Klepiš, Vrána, T. Rachůnek - Cipulis, Surový, Hossa - Řepík, Birner, Sekáč. Trenér: Václav Sýkora.
Minsk: Haugen - Niskala, Krajíček, Karalahti, Denisov, Murphy, Goroško, Nogačov - Platt, Pivko, Irgl - Meleško, Kitarov, Kulakov - Michajlov, Drozd, Pavlovič - Stapleton, Stas, Lopačuk. Trenér: Alexandr Andrijevskij.

Po oboustranně opatrnějším úvodu nabídli hosté od třetí do 13. minuty Lvům tři přesilovky po sobě, ale gólman Haugen uhájil bez větších potíží čisté konto. V 16. minutě naopak udeřili přes střeleckou převahu Pražanů hosté z běloruské metropole, když Pöpperleho, jenž dostal opět přednost před Štěpánkem, překonal v přesilovce Murphy. V nástupu do druhé části spálil velkou šanci Cipulis, přečíslení dvou na jednoho s Řepíkem zakončil nepřesně Birner a neuspěl ani Rachůnek.

Tlak domácích poté trošku opadl, ale krátce po polovině základní hrací doby přišlo překvapivé vyrovnání, když Cipulis nepříliš povedenou střelou překonal Haugena a vyrovnal. Ve 33. minutě už mohli jít Pražané dokonce do vedení, když se proti Haugenovi řítil osamocený Novotný, gólman Dinama byl ale v tomto minisouboji úspěšnější. Domácí mohli už brzy litovat.

Ve 38. minutě rozezvučela tyč za Pöpperleho zády Murphyho bomba, sám střelec úvodní branky se dostal k dorážce, ta byla zblokována přímo k Plattovi a ten měl se zakončením do prázdné branky velmi snadnou práci. Třetí dějství začalo znovu náporem Lva. Birnera však ve slibné šanci vychytal Haugen. Na druhé straně neuspěli Meleško s Irglem, hosté pak nevyužili k navýšení náskoku téměř půlminutovou přesilovku pět na tři.

Osm minut před koncem se Birner ocitl zapomenutý zcela sám před Haugenem, zkusil blafák do behkendu, ale bez úspěchu. Krátce poté si vybruslil do dobré palebné pozice Novotný, jenže Haugen byl znovu bezchybný. V 55. minutě pykal na trestné lavici Stapleton, krátce po skončení jeho trestu se zcela zbytečně provinil proti pravidlům i Pivko, ale Lev už na Haugena recept nenašel. A přes několik závarů se mu to nepovedlo ani v závěrečné power play.

Kouč Sýkora: Dobře si uvědomujeme, že situace je vážná

"Velmi dobře si uvědomujeme, jaká je situace a jak důležitá jsou tahle utkání. Pod vlivem předchozích výsledků neoplýváme zrovna velkým sebevědomím, ale myslím, že do zápasu jsme vstoupili velice dobře a aktivně. Chtěli jsme vycházet především z dobré obrany, což se nám dařilo. Měli jsme mírnou převahu, i když těch šancí nebylo zase tolik," připomněl na tiskové konferenci kouč Pražanů Václav Sýkora.

Jeho svěřenci ale měli opět velký problém s produktivitou, což nebylo zdaleka poprvé v sezoně. "Velkým problémem už v první třetině bylo, že jsme nesehráli dobře přesilové hry. Situace jsme zbytečně přehrávali a hledali pořád nějakou zbytečnou kombinaci místo jednoduché střelby. To bylo charakteristické pro celý zápas," prohlásil Sýkora.

"Prohráli jsme, protože jsme dali jen jeden gól, šancí na otočení výsledku jsme měli dost, ale proměňování šancí je naše bolest," doplnil Sýkora, jehož tým místo možného přeskočení dnešního soka v tabulce na sedmou příčku v případě úspěšného výsledku vypadl po porážce z postupové osmičky Západní konference.

"Rád bych poděkoval našim fanouškům, kteří přijeli do Prahy autobusem. Na hře samé bylo patrné, že je potřeba vyhrávat a získávat body, tolik potřebné pro postup do play off. Proto se hrálo pod takovým tlakem. Díky bohu, že to pro nás takhle dopadlo," uvedl kouč vítězného celku Alexandr Andrijevskij.

Kontinentální hokejová liga

Chabarovsk - Dinamo Riga 4:2
Novokuzněck - Doněck 2:4 (za hosty Kašpar 1+1)
Novosibirsk - Spartak Moskva 1:2 v prodl.
Ufa - Barys Astana 4:6
CSKA Moskva - Viťaz Čechov 1:2
Kazaň - Omsk 1:2 po sam. nájezdech
Nižněkamsk - Chanty-Mansijsk 5:2 (za domácí Netík 0+2)Petrohrad - Jekatěrinburg 4:1 (Průcha 2+0)
Dynamo Moskva - Čeljabinsk 2:0 (Kvapil 1+0)

14. Spartak Moskva 46 9 6 6 25 95:136 45

Poznámka: Týmy označené "x" mají jistý postup do play off. Na prvních dvou místech jsou vedoucí týmy divizí.