Chomutov v krizi. Odvolal Doležala a hledá nového trenéra

11:33
CHOMUTOV - Hokejistům Chomutova se poslední dobou vůbec nedaří. Vedení klubu se proto rozhodlo krizi řešit - odvolalo kouče Jiřího Doležala, který v létě dovedl mužstvo z 1. hokejové ligy do extraligy. Teď urychleně hledá nového kouče.

Chopmutov slaví postup do extraligy (uprostřed je trenér Jiří Doležal) foto: ČTK

Nováček nejvyšší soutěže zahájil sezonu mezi elitou velmi dobře a po první čtvrtině se držel v horní polovině tabulky. Z posledních sedmi utkání však vyhrál jen jednou, navíc v nájezdech, a propadl se na dvanácté místo.  "Ve druhé čtvrtině jsme pouze jednou vyhráli v normální hrací době. Devět bodů z dvanácti utkání je velmi málo," prohlásil na generální manažer Jaroslav Veverka.

Ten začal řešit krizi už v týdnu vyhazovem útočníka Radka Dudy. Tou dobou ještě Doležal vydržel. Nedělní porážka 0:5 ve Vítkovicích však byla pro management poslední kapkou. "Trenéři měli dlouho naší důvěru, nicméně výkony a zejména výsledky v posledních zápasech měly spíš klesající tendenci. Proto jsme se rozhodli ke změně na tomto postu," vysvětloval chomutovský šéf.

Od pondělka mužstvo dočasně vede asistent Mikuláš Antoník a klub intenzivně hledá nového trenéra. "Chceme ho jmenovat co nejdříve," upozornil Veverka. "Byli bychom rádi, kdyby vedl tým už v pátečním duelu s Litvínovem."