Chomutov prohrál v baráži extraligy s Libercem, který nově vede

21:08
CHOMUTOV - Hokejisté Chomutova prohráli v 5. kole baráže o extraligu doma s Chomutovem 0:2 a poprvé v boji o záchranu nebodovali. Piráti se tak propadli z vedoucí pozice na třetí o skóre za Mladou Boleslav a o bod za vedoucí Liberec. O výhru Bílých Tygrů se postarali brankami Tomáš Bulík a Radek Duda, čistým kontem přispěl gólman Marek Schwarz.

Hokejista Liberce Radek Duda se raduje foto: Mafra - Karel Pešek

Hlasy trenérů po utkání

Jaroslav Beck (Chomutov)
"Dvě třetiny jsme hráli špatně, ale jak my neumíme přesilovky, rozhodčí asi neumějí pískat. Klíčovým momentem byla neuznaná naše branka, kdy rozhodčí pískl faul Rutty a ještě byl náš hráč vyloučen. Ten moment nás mohl nakopnout."

Milan Černý (Liberec)
"Zápas jsme ve hře pět na pět zvládali dobře. Platilo to, co jsme chtěli hrát. Málem jsme si zápas mohli pokazit spoustou vyloučení, ale musím pochválit hráče, kteří hráli oslabení. Mohli jsme dát i třetí gól a byl by klid dříve."

Na začátku utkání byli aktivnější domácí, ale ani jejich tři přesilové hry nevedly ke vstřelení branky. Piráti měli největší příležitost ve čtvrté minutě, kdy už byl Schwarz překonán, ale puk na poslední chvíli zastavil Moravec. Liberec se dostal do vedení v 18. minutě v přesilové hře, kdy se po Nedvědově akci prosadil Bulík. V druhé třetině měli naopak více ze hry hosté, ale v 23. minutě mohli domácí vyrovnat, když Šagát trefil tyč. Pak propadl Hanuljakovi puk, ale hosté jej nedokázali z brankové čáry dorazit do sítě. Na druhé straně neplatila Ruttova trefa pro faul domácího beka.

Náskok Bílých Tygrů zvýšil v 33. minutě exchomutovský Duda, který obkroužil branku a propasíroval puk pod Hanuljakovými betony. Závěr třetiny byl ovlivněn pětiminutovou přesilovkou hostů po vyloučení domácího Stehlíka, ale stav se nezměnil. V třetí třetině měl Chomutov občas až drtivý tlak, ale ani největší příležitosti v liberecké brance neskončily. Poslední možnost měli domácí necelé čtyři minuty před koncem, ale 38 sekund trvající přesilovku pěti proti třem nevyužili.

5. kolo baráže o hokejovou extraligu

Piráti Chomutov - Bílí Tygři Liberec 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 19. Bulík (T. Pospíšil, Nedvěd), 34. Duda (Nedvěd, T. Pospíšil). Rozhodčí: Šír, Kalivoda - Bryška, Skopal. Vyloučení: 7:11, navíc J. Stehlík na 5 min. a do konce utkání, D. Hruška a T. Káňa (všichni Chomutov) oba 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 3801.
Chomutov: Hanuljak - Rýgl, J. Mrázek, Palin, Bartejs, Rutta, Trefný, J. Stehlík - D. Hruška, Divíšek, Kubinčák - T. Káňa, Kraft, Šagát - Důras, Sikora, Hromas - Jíra, Kůs, M. Procházka. Trenéři: Čelanský, Skořepa a Beck.
Liberec: Vošvrda - Čakajík, Derner, Moravec, Výtisk, Čutta, Jánošík, Štich - Duda, Nedvěd, Víšek - T. Pospíšil, Bulík, Špaček - Kudrna, Filippi, Bulíř - Galamboš, Dušek, Vantuch. Trenéři: Hynek, M. Černý a Kapoun.

BK Mladá Boleslav - HC Olomouc 4:2 (2:0, 1:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 4. Pabiška (Němeček, D. Výborný), 11. Pabiška (D. Výborný, Nouza), 21. Demel (Mikulík, Němeček), 51. Nouza (Toman, D. Výborný) - 23. Králík (Ministr), 37. Vodný (Janáček, Diviš). Rozhodčí: Minář, A. Jeřábek - Ondráček, Bejček. Vyloučení: 5:5. Využití: 3:0. Diváci: 3730.
Mladá Boleslav: Valent - Jindra, Chaloupka, Němeček, Toman, Kasík, Pojkar, Žabka, Bohunický - Mikulík, Koudelka, Demel - Pabiška, D. Výborný, Nouza - Hrdel, D. Vrbata, Kafka - Rys, Jiránek, Ondřej. Trenéři: F. Výborný a Slabý.
Olomouc: Kašík (21. Halász) - Bartoň, Ondrušek, Kříž, Staněk, Kadela, Valenta, Janáček, Lhotský - Diviš, Řípa, Kucsera - Rác, Kolouch, Vodný - Kucharczyk, Herman, Selingr - Králík, Ministr, Lehečka. Trenéři: Fiala a Tomajko.