Kladno zdolalo Pardubice, Jágr k tomu přispěl hattrickem

20:36aktualizováno  21:20
KLADNO - Hokejisté Kladna zdolali v 31. kole extraligy Pardubice 5:4 a dočkali se výhry po třech porážkách za sebou. Třemi góly a jednou asistencí se na tom podílel Jaromír Jágr. Rytíři ve vzájemném souboji s úřadujícím mistrem uspěli i potřetí v sezoně.

Rytíři Kladno - Pardubice. Situace před brankářem Pardubic Martinem Růžičkou foto: ČTK

Ohlasy trenérů

Zdeněk Vojta (Kladno)
"Viděli jsme poctivý hokej, bohužel obranná hra našeho mužstva byla přímo tragická. V první třetině jsme měli hodně okének, ale soupeř je nedokázal využít. Zápas jsme měli rozhodnout ve druhé třetině, kdy jsme hráli přesilovku pět na tři, čtyři na tři a měli i výhodu trestného střílení, ale všechno s nulovým efektem. V poslední části jsme se dostali sice do vedení, ale během půl minuty jsme prohrávali. Naštěstí jsme dokázali zápas zlomit i zásluhou velkého štěstí."

Mojmír Trličík (Pardubice)
"Byl to bruslivý hokej plný nasazení. V úvodu jsme měli více příležitostí, ve druhé části jsme se díky brankáři i poctivé defenzivě ubránili přesilové hry soupeře a ve třetí třetině jsme mohli zápas rozhodnout. Bohužel utkání nakonec vyšlo domácím díky velké kvalitě některých borců. Inkasovaným brankám jsme pomohli i našimi individuálními chybami. Jsem přesvědčen, že jsme z Kladna nějaký bodový zisk měli mít."

Kladno ve čtvrté minutě využilo hned první početní výhodu, když Jágr objel Růžičkovu branku a bekhendem zasunul puk k tyči. Ale hosté se brzy otřepali a za 43 sekund vyrovnali. Kočí trefil horní tyč a před Kousalem zývala prázdná branka. Domácím málem vyšla i druhá početní výhoda, ale Jágru střelu zastavila tyč. V závěru první třetiny pomohla konstrukce branky i Středočechům po střele Starého.

Druhá dvacetiminutovka nenabídla žádné branky a byla hodně rozháraná, zvláště kvůli častým vyloučením. Přesto domácí měli dostatek příležitostí opět překlonit skóre na svoji stranu, když více než minutu hráli přesilovku pěti proti třem. Početní výhodu však sehráli svěřenci Zdeňka Vojty velice špatně, takže gólman Růžička byl téměř bez práce. Přesně v polovině zápasu ujížděl Plekanec sám na pardubického gólmana, kterému při jeho pokusu vypadla hůl a rozhodčí nařídili trestné střílení, které ale centr elitní řady domácích neproměnil.

Brankové hody poslední části nastartoval Eberle, který tečoval Lukáčův pokus. Za 38 vteřin však bylo všechno jinak. Nejdříve po deseti sekundách Krejčí ranou od bočního mantinelu vyrovnal a potom při tom samém střídání i otočil stav. Při vyloučení Kousala v 47. minutě se zase radovali domácí. Bombu Majeského tečoval za Růžičkova záda Jágr. Ovšem za necelou minutu přišla parádní kombinace druhé pardubické lajny a střelec Bartek znovu poslal svůj tým do vedení. Jenže Kladno odpovědělo.

Nejdříve Plekanec ideálně naservíroval puk Jágrovi a ten dokončil svůj druhý hattrick letošní sezóny. A necelé tři minuty před koncem znovu Plekanec předložil kotouč i Daleckému, jenž dal v sedmém zápase sezony svůj premiérový zásah. V hektickém závěru byl půl minuty před koncem vyloučen Jágr, Pardubice hrály power play šest na čtyři, ale domácí vítězství udrželi.

Výsledky 31. kola extraligy

Rytíři Kladno - Pardubice 5:4 (1:1, 0:0, 4:3)
Branky a nahrávky: 4. Jágr (Patera, Plekanec), 43. Eberle (Lukáč, M. Látal), 47. Jágr (Majeský), 53. Jágr (Plekanec), 58. Dalecký (Plekanec, Jágr) - 5. Kousal (V. Kočí, Radil), 44. Krejčí  (Kindl, Benák), 44. Krejčí (Hemský, Starý), 48. Bartek (T. Nosek, Somík). Rozhodčí: Turčan, Hribik - Lhotský, Ondráček. Vyloučení: 6:8. Využití: 2:0. Diváci: 3667.

České Budějovice - Sparta Praha 2:3 (1:2, 1:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 8. M. Michálek (Prospal, Hanzal), 28. Kotalík (Kotalík, Prospal) - 6. Broš (Sekáč), 14. Hovorka, 28. Přibyl (Tenkrát). Rozhodčí: Trombík, Šír - Kostka, Lederer. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 4400.

Plzeň - Bílí Tygři Liberec 6:5 po sam. nájezdech (2:2, 1:2, 2:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 4. Gulaš (Vlasák, Martin Straka), 10. Gulaš z trestného střílení, 36. J. Jeřábek (Jan Kovář, Balej), 44. Jan Kovář (Kratěna, Marušák), 60. Gulaš (Martin Straka), rozhodující sam. nájezd Gulaš - 15. Dušek (Roman Vlach), 20. Víšek (Duda, Derner), 26. Pospíšil (Filippi), 40. Duda (Filippi, Víšek), 60. Nedvěd (Víšek, Duda). Rozhodčí: Homola, Hrubý - Pešek, Jelínek. Vyloučení: 5:5, navíc Hollweg (Plzeň) 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 5200.

Třinec - Piráti Chomutov 6:4 (1:0, 3:2, 2:2)
Branky a nahrávky: 20. Hudler (M. Růžička, Varaďa), 32. D. Květoň (M. Růžička, Hrabal), 34. D. Květoň (Hrabal, Zíb), 35. Hudler (Hrabal), 45. Adamský (D. Květoň), 52. D. Květoň (Hudler, M. Růžička) - 27. D. Hruška (Zálešák, Michael Frolík), 40. Důras (M. Procházka, Gajovský), 46. Palin (D. Hruška, Pulpán), 56. Michael Frolík (Pulpán). Rozhodčí: Jeřábek, Polák - Jindra, Skopal. Vyloučení: 5:12, navíc Palin (Chomutov) 10 min. Využití: 4:0. Diváci: 3377.

Slavia Praha -  Karlovy Vary 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 4. V. Sobotka (Tomica), 24. Klhůfek (Kuboš, Poletín), 25. Bednář (Kadlec, Tomica), 44. Klhůfek (Stránský, Poletín) - 49. Bicek (J. Látal, Košťál). Rozhodčí: Kalivoda, Pešina - Hejl, Horinek. Vyloučení: 1:3. Využití: 1:0. Diváci: 2278.

PSG Zlín - Kometa Brno 6:3 (1:0, 1:1, 4:2)
Branky a nahrávky: 19. Matějíček, 40. Čajánek (Honejsek, Veselý), 47. Holík (Honejsek, F. Čech), 50. Leška (Balaštík, Kubiš), 57. Okál (Leška, Linhart), 60. Balaštík (Leška, Kubiš) - 27. Divíšek (J. Hruška), 43. Petrovický (Žižka, Čermák), 45. Kováčik (Holec, Dočekal). Rozhodčí: Minář, Müllner (SR) - Bryška, M. Čech. Vyloučení: 7:11. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 5213.