Hokejová Sparta zničila Pardubice 9:2, Ton dal hattrick

20:53
PRAHA - Hokejisté Sparty deklasovali v dohrávce 38. kola extraligy mistrovské Pardubice 9:2 a připsali si třetí výhru za sebou. Na nejvyšší výhře Pražanů v sezoně se třemi góly a asistencí podílel Petr Ton. Sparta je v tabulce nadále osmá, na sedmý Litvínov ale ztrácí dva body a má zápas k dobru. Pardubice, které před duelem třikrát za sebou vyhrály, si připsaly největší debakl v sezoně.

Sparta Praha - Pardubice. Autor šestého gólu Sparty Petr Ton se raduje foto: ČTK

Ohlasy trenérů

Jan Votruba (Sparta)
"Měli jsme výborný vstup do utkání, vedli jsme 2:0. Poté jsme si to malinko zkomplikovali, ale důležitý pro nás byl třetí gól na konci první třetiny. Dnes jsme hráli dobře kombinačně, dobře jsme bruslili, vycházely nám akce a dávali jsme hezké góly. Mužstvo musíme maximálně pochválit, hokej si užívalo."

Mojmír Trličík (Pardubice)
"Domácí vyhráli jednoznačně zaslouženě. Hlavní atribut hokeje, kterým je bruslení, v tom byli jednoznačně lepší. My jsme byli všude o krok pozadu. Přebruslovali nás a s přibývajícími góly získávali ještě stále větší chuť a my jsme odešli. Brankáře Martina Růžičku jsme střídali ze zdravotních důvodů, asi nám bude nějakou dobu chybět. Jak vážné to je, nevím, ale určitě to nebude krátkodobá záležitost."

Sparta byla od počátku aktivní a už v 3. minutě se dostala do vedení, když brankáře Růžičku překonal Přibyl. V 8. minutě zvýšil vedení Pražanů bekhendovou střelou Hlinka a do branky Východočechů se postavil Salfický, který byl v poslední době jedničkou úřadujícího mistra. Podobně nejistý jako Růžička byl ale i Schwarz a hostům se díky tomu podařilo rychle srovnat krok. Ještě v 8. minutě snížil Kousal a po zmatcích v obraně domácích upravil na 2:2 Somík.

V 11. minutě tak do zápasu zasáhl už čtvrtý gólman, kouč Sparty Jandač totiž místo Schwarze poslal na led Melicherčíka. Pražané byli ale i nadále aktivní. Vedení jim mohl získat zpět Ton, ale ani jednu ze svých gólových šancí nevyužil. Prosadil se až Bahenský, jenž vystihl rozehrávku hostů a 21 sekund před koncem první třetiny prostřelil Salfického. Sparta za 20 minut vyslala na soupeřovy brankáře 25 střel a aktivní byla i po první přestávce.

Už po 33 sekundách zvýšil na 4:2 Ton. Poté si několik zákroků připsal i Melicherčík, který chytal za Spartu poprvé. V polovině zápasu zvýšil vedení domácích Broš, jenž v přesilové hře využil chybnou rozehrávku Salfického a z úhlu trefil branku hostů. Trápení Pardubic pokračovalo i při jejich přesilových hrách. Při trestech Philippa a Pilaře mohli domácí vstřelit hned několik gólů. I díky Salfickému se jim to ale nepodařilo.

V 38. minutě ale již na 6:2 zvýšil Ton, který svůj druhý nájezd na Salfického proměnil. V pohodovém ofenzivním výkonu pokračovala Sparta i v třetí části, kdy si druhý gól v zápase stejně jako Ton připsal i Přibyl. Nejlepší střelec domácích ale mladšímu spoluhráči hned odskočil, Salfického překonal v 47. minutě potřetí. Ani to ale nebylo ze strany Sparty vše, devátou branku přidal efektně proměněným trestným střílením Sekáč.

Dohrávka 38. kola hokejové extraligy

Sparta Praha -Pardubice 9:2 (3:2, 3:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 3. Přibyl, 8. J. Hlinka (P. Ton, Tenkrát), 20. Bahenský, 21. P. Ton (J. Hlinka), 30. Broš (Hovorka), 38. P. Ton, 43. Přibyl (I. Rachůnek, S. Treille), 47. P. Ton (J. Hlinka, Tenkrát), 54. Sekáč z trest. střílení - 8. Kousal (Buchtele, Radil), 11. Rolinek (Somík, Benák). Rozhodčí: Hodek, Hribik - Bádal, Ondráček. Vyloučení: 8:7. Využití: 1:0. Diváci: 5542.