Hokejisté vyhráli i pátou přípravu před MS. Radil byl ve Švédsku u čtyř gólů

21:24aktualizováno  21:42
UMEA - Hokejová reprezentace před světovým šampionátem naladila na vítěznou notu. Po Norech a Slovácích porazila i Švédy na jejich ledě 4:1 a vyhrála sedmý zápas v řadě. Na všech gólech se v utkání, které bylo součástí seriálu Euro Hockey Tour, podílel útočník Lukáš Radil.

Mattias Janmark-Nylenar brzdí v blízkosti českého brankáře Jakuba Kováře. foto: ČTK

Pardubický útočník dva góly vstřelil a u dvou asistoval. Svěřenci trenéra Vladimíra Růžičky tak ukončili sérii čtyř porážek v soubojích se Seveřany.

Český tým nastoupil do utkání s černými páskami na rukách na počest legendárního Jaroslava Holíka, který v noci na dnešek zemřel. Duelu také předcházela minuta ticha.

Už v 8. minutě našel Radil volného Zaťoviče, který se trefil přesně do levého horního rohu branky Lassinanttiho. Vyrovnat mohl nejzkušenější Švéd na ledě Kronwall, i s jeho pokusem si však Kovář se štěstím poradil.

Duelu kralovali oba brankáři, což dokázal zástupce týmu Lulea například proti osamocenému Birnerovi. V závěru druhé třetiny však měl více práce i kvůli dvěma přesilovým hrám soupeře Kovář, potvrdil však, že má před MS skvělou formu.

Martin Zaťovič slaví gól.
Michal Birner se snaží bránit Švéda Daniela Zaara.

Ve 42. minutě brankáři Jekatěrinburgu pomohla po Riderwallově střele tyč a vzápětí Češi vedení navýšili. Po přihrávce Buchteleho vstřelil premiérový gól v reprezentaci obránce Polášek.

Švédové však poté dokázali snížit, když se střelou na bližší tyč prosadil Sörensen. Rychle mohl odpovědět Simon, jenž se krásně uvolnil, trefil ale jen brankovou konstrukci.

V 51. minutě pak korunoval svůj výborný výkon gólem Radil a český tým se opět přiblížil k výhře a ukončení série nezdarů proti Švédům. Kdyby poté Růžičkův výběr využil 106 sekund dlouhou přesilovku pět na tři, bylo by rozhodnuto. Čechům se však početní výhody v celé přípravě nedaří. Mrzet je to ale nemuselo, zápas dovedli k vítězství, které při power play zpečetil druhou trefou Radil.

Švédsko - Česko 1:4 (0:1, 0:0, 1:3)

Utkání EHT a EHC

Branky a nahrávky: 46. Sörensen (Wallmark) - 8. Zaťovič (Radil, Koukal), 43. Polášek (Buchtele, Radil), 51. Radil (Buchtele), 60. Radil. Rozhodčí: Raantala, Pajula (oba Fin.) - Ahlström, Käck (oba Švéd.). Vyloučení: 3:3. Bez využití. Diváci: 4520.

Jak na rychlou a jednoduchou večeři s rýží?

Díky své všestrannosti se rýže LAGRIS už dlouho stávají nedílnou součástí mnoha pokrmů z celého světa. Bez ohledu na to, zda se používají k...