Hokejisté vyhráli i třetí duel před MS, porazili Německo 3:1

22:30
ŘEZNO (Německo) - Čeští hokejisté vyhráli i třetí přípravný zápas před mistrovstvím světa. V Řezně porazili Německo 3:1. V duelu, který byl součástí seriálu Euro Hockey Challenge, se gólově prosadili Ivan Rachůnek, Ondřej Roman a Tomáš Mojžíš. Kouč Hadamczik musel na poslední chvíli udělat změnu v plánované sestavě, ze které vypadl nemocný obránce Kubát. Místo něj nastoupil Kolář, záměr hrát na šest beků ale reprezentační kouč splnil.

Radost českých hokejistů foto: ČTK

Německo - ČR 1:3 (0:1, 1:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 38. Mauerer (Hager) - 20. I. Rachůnek (Koukal), 29. Roman (Orsava, Kutlák), 34. Mojžíš (Kašpar, Hertl). Rozhodčí: Leppäalho (Fin.), Bauer - Buse, Flad (všichni Něm.). Vyloučení: 3:6. Využití: 0:1. Diváci: 4600.
Německo: Endras - S. Sturm, Köppchen, Kettemer, Ebner, Ondruschka, N. Goc, Lindlbauer, Brückner - Ulmann, M. Wolf, Plachta - Hager, Buchwieser, Maurer - Greilinger, Röthke, Müller - Lewandowski, Y. Seidenberg, Kink. Trenér: Pat Cortina.
Česká republika: Jakub Kovář - Čáslava, Nakládal, Kutlák (55. Trončinský), Krejčík, Mojžíš, Kolář II - Gulaš, Koukal, I. Rachůnek - T. Rachůnek, Vrána, Sekáč - Kašpar, Hertl, Tenkrát - Orsava, Roman, Svačina. Trenér: Alois Hadamczik.

Po opatrném úvodu se do první šance dostal v 6. minutě Hertl, z dobré pozice ale přestřelil. Podobně nepřesně zakončil přečíslení dva na jednoho Greilinger. Následně si český tým řádně vyzkoušel hru v oslabení. Na trestnou lavici postupně usedlo hned pět hráčů, Mojžíš dokonce dvakrát v rychlém sledu. Při prvním oslabení měl příležitost otevřít skóre Tenkrát, brejk ale zakončil nepřesnou střelou. Jinak se ale hrálo před brankářem Kovářem, domácí totiž hned dvakrát měli možnost dvojnásobné početní výhody.

I díky tomu, že český gólman zlikvidoval šance Wolfa a Plachty, byl ale bezbrankový stav. Skóre zápasu tak otevřel s první sirénou Ivan Rachůnek, jenž prostřelil Endrase a využil českou přesilovou hru. Ve druhé třetině měl vyrovnání na hokejce Röthke, ale Kováře překonat nedokázal i kvůli obětavému zákroku obránce Nakládala. Poté se dočkal premiérové branky v národním týmu při svém druhém startu Roman, a když zvýšil při signalizované přesilové hře již na 3:0 Mojžíš, zdálo se, že Hadamczikův výběr zápas v pohodě dohraje.

Ve 38. minutě ale dokázal se štěstím snížit tečovanou střelou Maurer a duel v Donau areně získal zpět náboj. Žádný drtivý tlak domácích se ale nekonal. Naopak blíže ke vstřelení branky měli hosté. Aktivní Ivan Rachůnek ale neproměnil hned dvě slibné příležitosti, po Kašparově akci se neprosadil ani Nakládal. Při Röthkeově pokusu osvědčil postřeh připravený Kovář. Při závěrečné power play nejprve trefil Koukal tyč, následně předvedl další výborný zákrok proti Müllerovi Kovář.

Zvolte jméno roku 2024 a vyhrajte Nutrilon a Hami v celkové hodnotě 130.000 Kč

Každý týden můžete získat zajímavé balíčky od značek Nutrilon a Hami v celkové hodnotě 130.000 Kč. Hrajte s námi a získejte hlavní výhru, balíček s...