Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch

Liberec porazil Pardubice posedmé v řadě, Plzeň zvládla šlágr na Spartě

18:51aktualizováno  20:24
PRAHA - Hokejisté Liberce porazili ve 35. kole extraligy na ledě Pardubic 3:2 a potvrdili, že se jim proti Východočechům daří. Tygři ovládli sedm vzájemných utkání v řadě. Zápas rozhodl v 52. minutě v přesilové hře Michal Řepík, vedoucí tým soutěže tak vyhrál dvanáctý z posledních třinácti duelů. Ve šlágru nedělního hokejového večera uspěla Plzeň, která dokázala zvítězit na Spartě a poskočila na druhé místo.

Petr Sýkora z Pardubic, jehož atakuje liberecký Martin Ševc. foto: Radek Kalhous, MAFRA

Dynamo nemohlo do utkání s Libercem nasadit kapitána Rolinka, funkci od něj převzal Sýkora. Pardubice se rozjetého soupeře nezalekly a začaly s ofenzivní chutí.

Na začátku třetí minuty tak Rapáč svojí první brankou v extralize poslal domácí do vedení, Lašáka překonal ranou pod horní tyč.

Pak ale režii zápasu převzal na dlouhou dobu Liberec. Maxwell si dokázal poradit s těžkými střelami Bakoše i Plutnara, při Valského ráně mu pomohla tyč.

Ve 12. minutě už ale při signalizované výhodě nedosáhl na kličku a rychlé zakončení Výtiska.

Bílí Tygři si i poté udržovali střeleckou převahu a domácí pustili na delší dobu před Lašáka jen při jejich přesilové hře, kterou bez potíží ubránili.

Hlasy trenérů

Richard Král (Pardubice): „Výsledek je celkem vyrovnaný, ale Liberec byl herně jednoznačně lepší a zaslouženě vyhrál. Projevila se jeho současná forma i fakt, že hráči jsou v pohodě a dovolí si věcí, které my ne. Rozhodující byly přesilové hry, které jsme nedokázali využít. Měli jsme i takové, že jsme se ani nedostali do pásma, to by se nemělo stávat.“

Filip Pešán (Liberec): „Byli jsme velmi zaskočeni nástupem domácího celku. Dali nám branku a mohli přidat další. Celkově jsme nechytili začátek a tím se naše hra rozhodila. Celé utkání nás provázela velká nedisciplinovanost a to jak v technických věcech, tak hlavně směrem k rozhodčímu. Oboustranně to nebylo disciplinované utkání, nemělo moc velké tempo. Přesto jsme jednu z přesilovek v závěru proměnili a rozhodli.“

A naopak svou početní výhodu ve 26. minutě využili. Po sérii vyloučení hrál Liberec ve čtyřech proti třem a Bakoš střelou pod horní tyč poslal hosty poprvé do vedení.

Pardubice dokázaly do dvou minut vyrovnat, když se ze strany trefil Sýkora a zaznamenal šestou branku v pátém zápase v řadě.

Za vyrovnaného stavu přibylo osobních střetů a šarvátek, gól ale nepadl ani při hře ve čtyřech na obou stranách.

Blízko ke třetí brance byl Krenželok, který se protáhl před Maxwella, ale blafák nedotáhl. Na druhé straně před odkrytou brankou minuli kotouč Redenbach a Poulíček.

Na konci druhé části se Liberec dostal při oslabení do přečíslení, ale Krenželok na Maxwella znovu nevyzrál.

Série vyloučení pokračovala i ve třetí části, ale ani jednomu týmu se v početní výhodě dlouho nedařilo. Až při liberecké přesilovce ve 49. minutě bylo kolem Maxwella horko.

Vampola snadno projel až před branku, ale gólmana zblízka neprostřelil. Vzápětí Derner minul odkrytou branku a za chvíli znovu Vampola pálil do tyče.

Při další početní výhodě už se Tygři radovali. Řepík dostal přihrávku na hranici brankoviště a po rychlém manévru vrátil svému týmu v 52. minutě vedení.

A tato trefa se ukázala i jako rozhodující. Domácí sice bojovali, ale na další vyrovnání už nenašli síly. Až v posledních vteřinách se do šance dostal Marcinko, ale z mezikruží minul branku a zápas skončil.

Plzeň je druhá, Vary klesly na dno

Plzeňský tým zvládl třaskavý duel na Spartě a po výhře 2:1, kterou zařídily branky Pulpána a Kubalíka, vystřídal soupeře na druhém místě tabulky. Čtvrtý je Hradec Králové, jenž otočil utkání v Boleslavi.

Na poslední místo klesly Karlovy Vary – v Olomouci nedaly ani gól a navíc je nepotěšil z výsledek Chomutova, kde Litvínov vyhrál po prodloužení a je o skóre třináctý.

35. kolo hokejové extraligy

HC Dynamo Pardubice - Bílí Tygři Liberec 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 3. Rapáč (Voženílek), 28. P. Sýkora (Marcinko) - 12. Výtisk (Vampola), 26. Bakoš (Birner, Bulíř), 52. Řepík (Birner, Vampola). Rozhodčí: Lacina, Pešina - Belko, Hynek. Vyloučení: 8:9. Využití: 0:2. Diváci: 7865.

PSG Zlín - HC Vítkovice Steel 3:1 (0:0, 3:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 26. P. Holík (Žižka, Matějíček), 35. Marušák (Roman Vlach, Čachotský), 37. Marušák (Bukarts, O. Veselý) - 29. Olesz (Čerešňák, Kudělka). Rozhodčí: Šír, R. Čech - Bryška, Lukš. Vyloučení: 5:5, navíc Kubiš (Zlín) 10 min. Využití: 3:1. Diváci: 5649.

HC Oceláři Třinec - HC Kometa Brno 1:2 (1:0, 0:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 16. Kopecký (M. Doudera) - 36. Vondráček (Ostřížek), 37. Špirko (V. Němec, J. Káňa II). Rozhodčí: Hribik, Mrkva - Kis, Lučan. Vyloučení: 5:3. Bez využití. Diváci: 5027.

HC Olomouc - HC Energie Karlovy Vary 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 4. Laš (J. Knotek, Skrbek), 29. J. Knotek (Buc, Vyrůbalík), 48. Jergl (Holec, Pekr). Rozhodčí: Šindler, Polák - Jindra, Zíka. Vyloučení: 2:8. Využití: 2:0. Diváci: 4512.

HC Sparta Praha - HC Škoda Plzeň 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 43. M. Procházka (Dragoun, Švrček) - 13. Pulpán (Kratěna, Kudroč), 24. D. Kubalík (Lev, Jeřábek). Rozhodčí: Hodek, Souček - Flegl, Polonyi. Vyloučení: 8:9. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 8338.

BK Mladá Boleslav - Mountfield Hradec Králové 2:3sn (1:0, 1:0, 0:2 - 0:0)

Branky a nahrávka: 16. L. Pabiška (Jarůšek), 40. Musil (Jarůšek, L. Pabiška) - 43. Ihnacak (Honejsek, Červený), 59. Kukumberg (Červený), rozhodující nájezd Ihnacak. Rozhodčí: Fraňo, Hrubý - Komárek, Ondráček. Vyloučení: 5:5. Bez využití. Diváci: 3496.

Piráti Chomutov - HC Verva Litvínov 2:3p (0:0, 0:1, 2:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 52. Červenka (Vondrka, Tomica), 57. Rutta - 33. Martynek (Trávníček, R. Hanzl), 50. M. Hořava (Trávníček), 61. R. Hanzl (Lukeš, F. Pavlík). Rozhodčí: Hejduk, Úlehla - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 7:9. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 5250 (vyprodáno).