Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Třinec si upevnil pozici v čele extraligy, Hradci nastřílel pět gólů

20:28aktualizováno  21:44
HRADEC KRÁLOVÉ/PRAHA - Hokejisté Třince zvítězili v předehrávce 22. kola extraligy na ledě Hradce Králové 5:1 a upevnili si vedení v soutěži. Oceláři mají v čele náskok pěti bodů na Litvínov, který má ale zápas k dobru. Hosté zlomili odpor soupeře třemi góly na přelomu druhé a třetí třetiny, dvakrát skórovali v přesilových hrách.

Zleva Lukáš Žejdl z Třince a Lukáš Nedvídek z Hradce Králové. foto: ČTK

Hradec potvrdil, že na Třinec v této sezoně neumí. Na jeho stadionu utrpěl potupný šestigólový debakl a také ve vlastním prostředí se mu nedařilo. Skončila tak jeho vítězná domácí sedmizápasová série.

Skóre otevřel v 15. minutě Kreps, na jehož branku zareagoval o minutu později junior Nedvídek, jenž si zkušeně počkal a trefil se přesně pod Hrubcovu vyrážečku.

Hlasy trenérů

Peter Draisaitl (Hradec Králové): "Zápas byl hodně o speciálních týmech, přesilovky hrály velkou roli. Třinec v nich našel cestu, my ne. Dlouhodobě hrajeme špatně venku, pak stoupá tlak na domácí zápasy. Tohle utkání nám, doufám, pomůže. Potřebujeme hlavně na cizích stadionech najít pokoru a respekt."

Václav Varaďa (Třinec): "Jsme ohromně rádi za tři body. Do zápasu jsme vstoupili výborně, v první třetině jsme měli dobrý pohyb, byli jsme lepším týmem. Ve druhé třetině se to lámalo. Ubránili jsme oslabení a pak jsme v naší přesilovce skórovali odraženým pukem od brusle. Před třetí třetinou jsme hráče varovali, že to Hradec umí otočit, ale gól v prvním střídání to zlomil."

Také odpověď Ocelářů byla blesková. Tvrdá Foltýnova střela v 18. minutě propadla Kantorovi pod rukou. Pro dvacetiletého obránce to byla první branka ve druhém startu v extralize. Nakonec to byl gól vítězný.

Hosté ve druhé třetině předvedli, že se cítí výborně ve chvílích, kdy je na ledě nerovnovážný stav. Nejprve potvrdili, že jsou týmem, jenž je nejvíce vylučovaný, co se týče dvouminutových trestů.

Ve čtyřech oslabeních za třetinu ale ani jednou neinkasovali, i když Mertl se Šimánkem měli velké šance. Na hradecké hře v početní výhodě měl vliv i fakt, že kvůli zraněným zádům nenastoupil do první formace matador Kudrna.

Naopak hosté v přesilovkách dvakrát udeřili. Nejdříve se štěstím, Trončinského křížnou přihrávku v 38. minutě srazil bruslí do branky hradecký útočník Červený. A o minutu později stačila hostům jen dvanáct vteřin trvající převaha pět na tři, již podražením zapříčinil také brankář Kantor. Dorážkou se prosadil kapitán Polanský.

Pokud domácí mysleli před třetí třetinou na zvrat, záhy byli vyvedeni z omylu. Ve 23. vteřině závěrečné části se trefil pod horní tyč reprezentant Orsava. Kantora překonal v signalizované výhodě - a Třinec v této situaci skóroval v utkání podruhé, podobně padla i Foltýnova branka.

Hradci ke snížení nemohla ani série přesilovek, třinecký počet vyloučení se nakonec zastavil na čísle devět. Oceláři tak zakončili šňůru čtyř zápasů na kluzištích soupeřů třetí výhrou.

Předehrávka 22. kola hokejové extraligy

Mountfield Hradec Králové - Oceláři Třinec 1:5 (1:2, 0:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 16. Nedvídek (Frühauf) - 11. Kreps (Orsava), 18. Foltýn (Nosek), 38. Trončinský (Polanský), 39. Polanský (Nosek, Dravecký), 41. Orsava (Žejdl, Kreps). Rozhodčí: Fraňo, Hribik - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 4:9. Využití: 0:2. Diváci: 4226.

Hradec Králové: Kantor - Pláněk, Vydarený, Slovák, Jank, Frühauf, P. Mikuš, Piegl - Dej, Mertl, Šimánek - Tvrdík, Kukumberg, Červený - P. Beránek, Kopta, Valcourt - Kovářů, R. Pilař, Nedvídek. Trenéři: Draisaitl a Kučera.

Třinec: Hrubec - Trončinský, Linhart, Nosek, L. Doudera, Matyáš, M. Doudera, Foltýn - Hrňa, Kreps, Orsava - Dravecký, Polanský, Adamský - Rákos, M. Růžička, Rufer - Jašek, Kindl, Matuš - Žejdl. Trenéři: Kalous a Varaďa.