Utrápený Litvínov sebral lídrovi bod, Hadamczikova Kometa zabrala

21:21
PRAHA - Hokejisté mistrovského Litvínova podlehli v 41. kole extraligy doma vedoucímu Liberci 2:3 po samostatných nájezdech a připsali si pátou porážku za sebou. Bod vybojoval předposlední celek tabulky díky trefě Robina Hanzla 35 sekund před koncem třetí třetiny, ale v rozstřelu zařídil Bílým Tygrům čtvrtou výhru v řadě Michal Řepík.

Jakub Valský pálí na branku, kterou střeží Michael Petrásek. foto: Ondřej BičištěMAFRA

Ve třetí minutě prověřil Lašáka ranou od modré čáry domácí bek Pavlík, ale hostující brankář vytěsnil puk levým betonem.

Poté se ukázal Reichel, obhodil obránce a vyslal na hostující branku nepříjemnou střelu švihem, Lašák byl však opět připraven. Domácího brankáře prověřil až v sedmé minutě Birner.

Další příležitost hostů už ale skončila za Petráskem, když nenápadné nahození Radivojeviče od modré čáry skončilo překvapivě v litvínovské brance.

Litvínov v závěru první třetiny hrál téměř dvě minuty v pěti proti třem, ale přesilovka se mu nepodařila.Obrovskou šanci Bílých Tygrů propásl o pár vteřin později Valský, který zůstal úplně sám před brankou, jeho bekhendové zakončení ale skončilo vysoko nad brankou.

Hlasy trenérů

Jiří Šlégr (Litvínov): „Věděli jsme, že jdeme do zápasu s nejsilnějším týmem v lize. První třetina byla z naší strany opatrná i přesto, že nasazení tam bylo. Ve druhé třetině už kluci zapnuli a je škoda, že jsme to nedokázali otočit na naší stranu. Nakonec jsme byli rádi, že jsme před koncem srovnali. V nájezdech je to vabank.“

Filil Pešán (Liberec): „Litvínov byl pro nás velmi těžký a dobře organizovaný soupeř, který hrál s nasazením a bojovností. Dali jsme první branku, měli jsme další šance. Možná by zápas vypadal jinak, kdybychom vstřelili druhý gól. Ve druhé třetině dominoval domácí tým, neproměnil ale dlouhou přesilovou hru pět na tři, což bylo rozhodující. Bojovností obou stran zápas dospěl do prodloužení a nájezdů, ve kterých jsme byli šťastnější.“

V 25. minutě Frolo narazil na mantinelu Vlacha a vyústila z toho pěstní šarvátka, kdy oba aktéři shodili rukavice a předvedli divákům podívanou po vzoru NHL.

Domácí to evidentně nakoplo, protože následně se jim podařilo vyrovnat. Gula nahodil puk a další bek Pavelka ho stačil před Lašákem tečovat.

V polovině utkání se řítil na Petráska Jelínek, domácí brankář se roztáhnul na brankovišti a úspěšně puk vytěsnil mimo tři tyče. Další šanci měl Řepík, který se pokoušel skórovat z otočky.

Na druhé straně vystrašil Lašáka střelou z nulového úhlu Reichel. Poté našel Piroš Hořavu, který pouze nastavil hůl a už zvedal ruce, kotouč ale letěl nad branku.

V závěrečných vteřinách druhé části mohl skórovat Bakoš, který vzal na sebe přečíslení tři na jednoho, Petrásek však skvěle zakročil.

Hosté šli ve 48. minutě do vedení, když přesilovou hru využil ranou do šibenice Krenželok.

Za dvě minuty nabil Reichel Pirošovi, ten ale z mezikruží nedokázal trefit odkrytou branku. Další šanci měl Reichel, který si vyměnil puk s Hořavou, vypálil a Lašák měl plné ruce práce.

Litvínov v závěru vsadil vše na jednu kartu, odvolal brankáře a nakonec se mu podařilo. Ve skrumáži před Lašákem se nejlépe zorientovat Hanzl.

Prodloužení branku i přes převahu hostujícího týmu nepřineslo a tak musely rozhodnout samostatné nájezdy, při kterých byl jediným úspěšným exekutorem Řepík.

Kometa se proti Vítkovicím vzchopila

Brněnská Kometa pod vedením kouče Aloise Hadamczika zabrala a díky čtyřem brankám ve druhé třetině porazila doma Vítkovice 5:2. Vítězstvím ukončila sérii pěti duelů, v nichž nezískala ani bod.

Na třetím místě se udržela Plzeň, která doma porazila Pardubice. Zvítězil i Hradec, proti Olomouci se však trápil a triumf urval až po samostatných nájezdech.

41. kolo hokejové extraligy

HC Verva Litvínov - Bílí Tygři Liberec 2:3sn (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 26. T. Pavelka (Gula, Hübl), 60. R. Hanzl (Gerhát) - 7. Radivojevič (Bulíř, Mojžíš), 48. Krenželok (Birner), rozhodující sam. nájezd Řepík. Rozhodčí: Fraňo, Úlehla - Flegl, Polonyi. Vyloučení: 6:7, navíc Frolo - J. Vlach oba 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 4535.

HC Oceláři Třinec - HC Energie Karlovy Vary 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 40. Adamský (Polanský, Hrubec), 44. Adamský (Polanský, Marek Růžička). Rozhodčí: Hradil, Mrkva - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 2:3, navíc Baránek (Karlovy Vary) 5 min. a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 4644.

BK Mladá Boleslav - Piráti Chomutov 5:2 (2:1, 2:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 5. Hyka (Musil, Lenc), 10. Musil (Trončinský, Jarůšek), 27. Lenc (Hyka), 36. Trončinský (Bárta), 60. Lenc (Voráček) - 3. Valach (Červenka, Skinner), 45. V. Růžička ml. (Sklenář, Ölvecký). Rozhodčí: Hribik, Polák - Ondráček, Skopal. Vyloučení: 5:1. Využití: 1:1. Diváci: 3569.

HC Škoda Plzeň - HC Dynamo Pardubice 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 18. M. Beran (Kracík, Lev), 28. Johnson (Kratěna, Kadlec), 50. T. Svoboda (Hrňa), 60. Kratěna - 39. Redenbach (Štajnoch). Rozhodčí: Hejduk, Hrubý - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 9:6, navíc Lev (Plzeň) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 4298.

HC Kometa Brno - HC Vítkovice Steel 5:2 (1:1, 4:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 9. Vondráček (Kuboš, Špirko), 21. J. Hruška (Ton, Burian), 28. Dočekal (Vondráček, Koreis), 29. Špirko (J. Káňa II, V. Němec), 33. J. Hruška (Ton, T. Kaberle) - 14. Balán (Štencel, Vandas), 56. Hovorka (Štencel). Rozhodčí: Pešina, R. Svoboda - Bláha, Špůr. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. Diváci: 7564.

Mountfield Hradec Králové - HC Olomouc 4:3sn (2:2, 0:1, 1:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 1. Dej (Čáp, Bednář), 7. Bednář (Kukumberg), 56. Frühauf (Ihnacak, Courchaine), rozhodující nájezd Bednář - 5. Ondrušek, 7. T. Mikúš (Skladaný), 33. Pekr. Rozhodčí: Souček, Šindler - L. Kajínek, Zavřel. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. Diváci: 5184.