Hadamczikův konec? Kometa nestačila na lídra a prohrála popáté za sebou

20:57aktualizováno  22:23
PRAHA - Trenér Alois Hadamczik možná na lavičce Komety odkoučoval poslední zápas. Jihomoravané totiž prohráli popáté za sebou a Hadamczikova pozice na střídačce je hodně nejistá. Brno tentokrát nestačilo na lídra z Liberce, na jehož ledě padlo 0:2.

Trenér Komety Alois Hadamczik. foto: ČTK

Kometa začala lépe a hned v úvodní minutě si vybojovala přesilovou hru. Lašáka ale vůbec neohrozila.

Poté převzal iniciativu domácí Liberec a Bulíř s Bakošem měli dobré šance - také Čiliak v brněnské brance byl na místě. V polovině třetiny hráli domácí minutu a půl v pěti proti třem. Proti Vampolovi se však dvakrát za sebou vyznamenal Čiliak a udržel bezbrankový stav. Poradil si i se střelou Bulíře bez přípravy.

Hlasy trenérů

Filip Pešán (Liberec): „Kometa nás v úvodu lehce zaskočila, měla dobré první střídání a hned si vybojovala přesilovou hru. Poté jsme se dostali do tempa a měli střeleckou převahu. Naše střely ale nebyly gólové, jelikož brankář všechno viděl nebo nám chyběl důraz. Jsem rád, že jsme ale vydrželi v aktivitě a nakonec vstřelili i branky. V závěru jsme měli i štěstí, kdy Tonova střela skončila na tyči.“

Karel Beran (Brno): „Byli jsme si vědomi toho, jakou má Liberec formu; hraje uvolněně a dává spoustu gólů. Chtěli jsme hrát ze zabezpečené obrany a neinkasovat. To se nám i s přispěním výborného brankáře dlouhou dobu dařilo. Bohužel jsme poté inkasovali po standardní situaci po buly. Liberec to nakoplo a vzápětí přidal druhý gól.“

V posledních vteřinách před přestávkou měl velkou šanci Jelínek, jehož střela minula pravou tyč Čiliakovy branky pouze o centimetry.

Nástup do druhé třetiny měli lepší Bílí Tygři, Bakoš ale hostujícího brankáře nepropálil. Na druhé straně nebezpečně pálil Burian, Lašák jeho pokus zkrotil se značnými problémy.

Severočeši pak svého soupeře na dlouhou dobu zamkli v útočném pásmu a měli místy až drtivý tlak.

Výborný Čiliak ale držel Kometu nad vodou. Do vedení tak mohli jít z ojedinělého protiútoku hosté, Raškova sražená střela však mířila těsně mimo.

Liberečtí dokázali svůj nápor přeci jen přetavit ve vedoucí gól. Ve 45. minutě usměrnil Krenželokovu střílenou přihrávku za Čiliakova záda Stránský.

Za necelé tři minuty bylo v liberecké aréně ještě veseleji: Bakoš krásně uvolnil Radivojeviče a ten tvrdou ranou nedal brankáři hostí sebemenší šanci. A Severočeši byli i nadále při chuti, Bulíř ani Vampola však třetí branku nepřidali.

Pět minut před koncem mohl snížit Ton, jeho střela ale orazítkovala pouze Lašákovu pravou tyč. To bylo ze strany Brněnských vše, domácí Liberec si poté závěr zkušeně pohlídal.

Výsledky 40. kola hokejové extraligy

Bílí Tygři Liberec - HC Kometa Brno 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 45. Stránský (Krenželok, Výtisk), 47. Radivojevič (Bakoš, Bulíř). Rozhodčí: Hribik, R. Svoboda - Lučan, Kis. Vyloučení: 2:4. Bez využití. Diváci: 5643.

HC Dynamo Pardubice - BK Mladá Boleslav 0:5 (0:1, 0:0, 0:4)

Branka a nahrávky: 18. Klimenta (Musil, Hyka), 50. Pacovský (Jarůšek, Trončinský), 51. Urban (Klimenta, Bárta), 59. Urban, 59. Musil (Lenc). Rozhodčí: Pešina, Úlehla - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 2:6, navíc Kučný (Mladá Boleslav) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 7269.

HC Energie Karlovy Vary - HC Škoda Plzeň 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 11. Moravčík (Hrňa), 25. Kracík (Jeřábek, Pulpán), 53. T. Svoboda (Kadlec, Hrňa). Rozhodčí: Šír, Pavlovič - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 8:10. Využití: 0:2. Diváci: 3483.

Piráti Chomutov - HC Oceláři Třinec 4:2 (1:1, 0:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 12. Rutta (Sklenář), 46. Tomica (Skinner, Červenka), 49. Ölvecký (V. Růžička ml., Jánošík), 60. Červenka - 15. Irgl (Polanský, Dravecký), 30. Marek Růžička (Svačina, Plíhal). Rozhodčí: Šindler, Horák - D. Jelínek, Pešek. Vyloučení: 1:5. Využití: 1:0. Diváci: 3977.

PSG Zlín - HC Verva Litvínov 4:1 (0:0, 1:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 27. Kotvan (F. Čech), 52. Říčka (Roman Vlach, Řezníček), 53. P. Holík (Bukarts), 60. Říčka (P. Holík) - 22. M. Hořava (Piroš). Rozhodčí: Hradil, R. Čech - Flegl, Polonyi. Vyloučení: 5:5. Bez využití. Diváci: 4480.

HC Vítkovice Steel - Mountfield Hradec Králové 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 56. Hovorka (Štencel) - 33. Šimánek (Pilař, T. Knotek), 36. Dej (Bednář). Rozhodčí: Hodek, Hrubý - Tošenovjan, Zavřel. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 3625.

HC Sparta Praha - HC Olomouc 2:1sn (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 23. Sabolič (Čajkovský, J. Mikuš), rozhodující nájezd Netík - 9. Laš (Skrbek). Rozhodčí: Lacina, Hejduk - Hynek, Belko. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. Diváci: 12.355.