Liberec dál vládne extralize, Litvínov porazil i potřetí v sezoně

18:53aktualizováno  20:56
LIBEREC - Hokejisté Liberce porazili i ve třetím vzájemném zápase v sezoně Litvínov, tentokráte ve 28. kole extraligy 1:0. Utkání rozhodl ve prospěch lídra soutěže gól Michala Bulíře ve 37. minutě. Brankář Ján Lašák udržel poprvé v sezoně čisté konto.

Brankář Ján Lašák (vlevo) a obránce Lukáš Derner. foto: ČTK

Bílým Tygrům chyběli v základní sestavě tři útočníci včetně nejproduktivnějšího hráče Jelínka, po pěti letech naopak oblékl liberecký dres Plodek.

Domácí tým vstoupil do utkání aktivně a soupeř chvílemi nevěděl, kam dřív skočit. První velkou šanci měl na začátku 6. minuty Stránský, kterého z otočky vybídl Lakatoš.

V 9. minutě pak Birner vystihl přihrávku hostí ve středním pásmu a rázem postupoval sám na Petráska, který ale jeho střelu kryl.

Severočeši měli poté výhodu přesilové hry, vytvořili si tlak, ale Petráska překonat nedokázali.

Hlasy trenérů

Filip Pešán (Liberec): „V první třetině jsme byli lepší, vypracovali jsme si i dostatek šancí, bohužel jsme žádnou z nich nedokázali proměnit. Od druhé třetiny se hra vyrovnala, Litvínov zlobil především z brejků. Paradoxně se ale nám povedl jeden protiútok ve vlastním oslabení a vstřelili jsme krásný gól, který se nakonec ukázal jako vítězný.“

Radim Rulík (Litvínov): „Předvedli jsme dobrý výkon směrem dozadu, naše defenziva byla pevná. Bohužel do útoku jsme nepředvedli skoro nic a mrzí nás, že jediný gól zápasu padl zrovna v naší přesilové hře.“

Úroveň duelu následně poklesla, o vzruch se až v polovině utkání postaral domácí Vlach, který byl v samostatném úniku a následně dostal výhodu trestného střílení. Litvínovského gólmana však v opakovaném pokusu překonat nedokázal.

Ve 36. minutě se předvedli i hosté, v mezikruží se dostal do dobré šance Hořava. Lašák ale povyjel a jeho šanci zlikvidoval.

To už běžela první litvínovská přesilovka. Na jejím konci se dostali do přečíslení dva na jednoho Bulíř s Radivojevičem a provedli jej ukázkově. Bulíř zakončoval prakticky do prázdné branky.

Na začátku třetí třetiny zahrozili hosté, pálil Pavlík a před Lašákem tečoval Hořava, puk šel ale vedle. Pak převzali taktovku domácí, vstřelit druhou branku se snažili Bakoš, Šimek nebo Vlach.

Petráska však nepřekonali. Osmělili se i hosté a hra získala větší spád. V 52. minutě tvrdě střílel Lukeš, puk zazvonil nejdříve o levou a pak o pravou tyčku a ke smůle Vervy se odrazil ven.

Čtyři minuty před koncem si otevřeli střelnici Bakoš s Bulířem, ale jejich pokusy zlikvidoval Petrásek.

Tygři si mohli pojistit vítězství v přesilovce, ale nepovedlo se jim to. Litvínovu se poté nepodařilo vyrovnat ani v závěrečné power play.

Sparta nedala ani gól, prohrál i Třinec

Sparťané ve druhém utkání za sebou nebodovali, ve Zlíně dokonce nedali ani jeden gól, padli 0:4 a spadli až na sedmé místo tabulky. V mizérii pokračuje i Třinec, jenž prohrál na ledě Karlových Varů.

Na druhou příčku za Liberec se vyšponovali hokejisté Hradce Králové, kteří zvítězili v Olomouci. Třetí je Plzeň po vítězství nad Pardubicemi.

28. kolo hokejové extraligy

HC Energie Karlovy Vary - HC Oceláři Třinec 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)

Branky: 19. Bartek, 60. Skuhravý. Rozhodčí: R. Svoboda, Hejduk - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 8:7. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 2714.

HC Vítkovice Steel - HC Kometa Brno 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)

Branka a nahrávky: 39. Kuboš (L. Čermák, Kaberle). Rozhodčí: Baluška (SR), Novák - Lukš, Skopal. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:1. Diváci: 6016.

PSG Zlín - HC Sparta Praha 4:0 (2:0, 2:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 12. Kotvan, 19. Bukarts (P. Holík), 28. Bukarts (P. Holík, Říčka), 32. Maruna (Kubiš). Rozhodčí: Šír, Mrkva - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 4:5, navíc Forman (Sparta) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 5005.

Bílí Tygři Liberec - HC Verva Litvínov 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Branka a nahrávka: 37. Bulíř (Radivojevič). Rozhodčí: Fraňo, Lacina - Kajínek, Zavřel. Vyloučení: 1:2. Bez využití. Diváci: 5731.

HC Dynamo Pardubice - HC Škoda Plzeň 2:4 (1:0, 0:3, 1:1)

Branky a nahrávka: 13. Poulíček (Nahodil), 41. Redenbach (Čáslava) - 23. Bližňák (Hossa, Kratěna), 30. D. Sklenička, 35. Kracík (Jeřábek, Schleiss), 57. Indrák. Rozhodčí: T. Horák, Polák - Kis, Lučan. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:2. Diváci: 7244.

Piráti Chomutov - BK Mladá Boleslav 7:6 (2:2, 2:1, 3:3)

Branky a nahrávky: 9. Tomica (Červenka, Harant), 12. Hřebejk (V. Růžička ml.), 35. Vondrka (Červenka), 38. V. Růžička ml. (Harant, Dlapa), 42. Vondrka (V. Růžička ml.), 45. Červenka (Tomica), 52. Vondrka (Jánošík, Červenka) - 4. R. Hruška (Bárta), 18. Ovčačík (R. Hruška), 26. Ovčačík (Urban), 41. Pacovský (Voráček, Urban), 45. Pacovský (Klepiš), 49. Lenc (Stříteský, Voráček). Rozhodčí: Hribik, Souček - Frodl, Komárek. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 4819.

HC Olomouc - Mountfield Hradec Králové 1:2 (1:0, 0:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 12. T. Mikúš (Zeman) - 44. J. Kudrna (Frühauf, T. Knotek), 55. Dej. Rozhodčí: Čech, Hradil - Flegl, Polonyi. Vyloučení: 2:5, navíc Skrbek (Olomouc) 5 min. a do konce utkání. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 3193.