Třinec zničil Slavii a znovu vede extraligu, Litvínov prohrál v Liberci

20:43aktualizováno  21:34
PRAHA - Tahanice o první příčku v tabulce pokračuje. Ve 24. extraligovém kola vycestovali hokejisté Třince i Litvínova na hřiště soupeřů. Ovšem zatímco Oceláři dokázali na Slavii uspět, Verva padla v Liberci po samostatných nájezdech a svého konkurenta znovu pustila před sebe.

Hráči Třince se radují ze vstřelené branky. foto: ČTK

Úvod utkání mezi Slavií a Třincem patřil hostům, kteří rychle rozhodli o osudu utkání. Za domácí měl sice náznak akce Veselý a hostující Hrňa trefil horní tyč, ale v 6. minutě už Hrňa zamířil přesněji.

Při Divíškově vyloučení po ideální přihrávce Klepiše překonal z pravého kruhu okrytou část branky. Za 95 vteřin Hrňa využil i další přesilovku při Valachově trestu, když zakončil průnik Orsavy. Svoboda si na puk sice sáhl, ale ten pak zapadl za jeho záda.

Hlasy trenérů

Ladislav Lubina (Slavia): „Byla to hra kočky s myší. O zápase rozhodly naše fauly a přesilové hry soupeře. Bylo tam pět našich faulů, pět inkasovaných gólů a bylo vymalováno. Dneska od nás nikdo nemohl očekávat nějaký luxusní výsledek. My jsme chtěli jako na Spartě hrát dlouho na 0:0 a to se nám bohužel rozplynulo hned v první pětiminutovce. Připravíme se teď důkladně na neděli na zápas ve Zlíně, to je pro nás stěžejní utkání.“

Václav Varaďa (Třinec): „Věděli jsme, že Slavia v tuto chvíli není v nějakém extra rozpoložení, ale tušili jsme těžký zápas. Je to soupeř, který nedává body zadarmo. Důležitý byl první gól, po kterém nám tak nějak narostla křídla. Dostávali jsme se do dalších a dalších příležitostí, během zápasu jsme Slavii bombardovali střelami a šancemi. Zaslouženě jsme vyhráli, ale zápas by se mohl vyvíjet jinak, pokud by Slavia dala první branku a cítila šanci.“

V 11. minutě fauloval Draveckého v šanci Kolařík a trestné střílení slovenský útočník přesnou střelou využil. Pražané dokázali zareagovat ve 12. minutě při vyloučení Marka Růžičky. Bednář uvolnil Poletína a Hrubec poprvé kapituloval. Náskok Třince mohl zvýšit Klepiš.

Oceláři se na přelomu první a druhé třetiny ubránili při Noskově vyloučení a sami ve 23. minutě využili další přesilovku. Při Klhůfkově pobytu na trestné lavici zakončil kombinaci u pravé tyče Orsava. Slavia i nadále faulovala; při Holubově vyloučení při pokusu o hattrick nepropálil Svobodu Hrňa.

Před polovinou utkání šel pykat na trestnou lavici Barák a následně za vyhození puku do hlediště Knot a Třinec výhodu pěti proti třem využil.

Trončinský přihrál z pravého kruhu na levý Klepišovi a přesouvající se Svoboda opět neměl šanci zasáhnout. Páté vyloučení Slavie za sebou způsobil svým zákrokem Veselý, ale při něm mohl snížit Poletín, jenž ale po úniku minul.

Do třetí třetiny nahradil Svobodu Furch, který mohl inkasoval ve 45. minuty, kdy Knot při nepodařeném pokusu o odpálení puku trefil konstrukci vlastní branky.

Hned vzápětí domácí snížili, když Veselý vysunul Tomicu, jenž z mezikruží překonal Hrubce mezi betony. Slavia ale i ve třetím zápase za sebou inkasovala šest branek. V 53. minutě překonal Furcha Marek Růžička.

Litvínov ztratil pod Ještědem dvoubrankový náskok

Běžela 25. minuta utkání a Verva se na libereckém ledě podruhé radovala. Vedení 2:0 jí vykouzlil Jurčík, předtím se v oslabení trefil Hanzl. Jenže Bílí Tygři se nevzdali, za stavu 3:3 dotlačili duel až do samostatných nájezdů, v nichž rozhodl Radivojevič. Litvínov tak po dvou výhrách opět padl, Severočeši po stejném počtu po sobě jdoucích proher zabrali.

24. kolo hokejové extraligy:

HC Slavia Praha - HC Oceláři Třinec 2:6 (1:3, 0:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 12. Poletín (Bednář, Vlasák), 45. Tomica (J. Veselý) - 6. Hrňa (Klepiš, Roth), 8. Hrňa (Orsava, Klepiš), 11. Dravecký z trestného střílení, 23. Orsava (M. Doudera, Roth), 30. Klepiš (Trončinský), 53. M. Růžička (Roth, Jašek). Rozhodčí: Fraňo, Souček - Jelínek, Pešek. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:4. Diváci: 2804.

HC Olomouc - HC Škoda Plzeň 3:4p (0:2, 1:0, 2:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 30. Rác (Vyrůbalík, Marosz), 43. Zuzin (Skrbek, Buc), 53. Buc (Skrbek) - 9. Kadlec (Kratěna, Schleiss), 18. Mozík (Kadlec, Kratěna), 57. Indrák (Kubka), 61. Moravčík (Mozík, J. Sýkora). Rozhodčí: Hodek, Hribik - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 10:10, navíc Majeský (Olomouc) 10 min. a do konce utkání. Využití: 1:2. Diváci: 4213.

PSG Zlín - Mountfield Hradec Králové 4:2 (3:2, 1:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 4. Roman Vlach, 8. J. Svoboda (O. Veselý, Čajánek), 15. Ondráček (Marušák), 29. Čajánek (Valenta, J. Svoboda) - 11. Kukumberg (Dej, Slovák), 12. Vantuch (Dietz). Rozhodčí: Pešina, Pavlovič - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:1. Diváci: 3864.

HC Vítkovice Steel - HC Sparta Praha 2:3sn (1:0, 1:2, 0:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 17. Svačina, 28. Huna (Malec, Zíb) - 30. Piskáček (J. Hlinka, Barinka), 40. J. Hlinka (Réway), rozhodující nájezd Réway. Rozhodčí: Hradil, Šír - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 5:10. Využití: 2:1. Diváci: 5189.

HC Kometa Brno - BK Mladá Boleslav 2:3 (0:0, 0:1, 2:2)

Branky a nahrávky: 51. L. Čermák (Honejsek), 60. Kempný (Ton, J. Hruška) - 28. M. Látal (Robar, M. Hruška), 42. Robar (Mikulík), 42. M. Látal (Pacovský, Musil). Rozhodčí: Baluška, Müllner (oba SR) - Komárek, Ondráček. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:2. Diváci: 7056.

Bílí Tygři Liberec - HC Verva Litvínov 4:3sn (0:1, 2:1, 1:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 27. Valský (Filippi), 36. Bartek (P. Jelínek, Voráček), 58. Vampola (Šimek), rozhodující nájezd Radivojevič - 5. Hanzl (Gerhát, Zeman), 25. Jurčík (Frolo, Šrámek), 47. Pavlík (Kubát, Hübl). Rozhodčí: Šindler, T. Horák - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 3995.