Liberec dál kraluje extralize, proti Brnu rozhodl gólem tři vteřiny před koncem

20:58
PRAHA - Gól útočníka Jakuba Valského čtyři sekundy před koncem rozhodl o výhře hokejistů Liberce ve 14. kole extraligy nad Kometou Brno 3:2. Bílí Tygři tak vyhráli počtvrté za sebou a udrželi se v čele tabulky. Hostům k úspěchu nepomohly ani dvě branky Tomáše Svobody.

Autor rozhodujícího gólu Jakub Valský z Liberce. foto: ČTK

Domácí nasadili do šlágru kola poprvé v sezoně do branky Schwarze, odpočívající jednička Lašák duel sledovala jen ze střídačky.

A Tygři byli od začátku lepším týmem. Do vedení se dostali v deváté minutě, kdy po překvapivé Valského zpětné přihrávce překonal Čiliaka Krenželok.

Hlasy trenérů

Filip Pešán (Liberec): „Byli jsme si vědomi síly Brna, kterému se venku sice tolik nedaří, ale má velmi silný a zkušený tým. Byli jsme po většinu utkání lepším týmem, byli jsme aktivní na kotouči a měli spoustu střel. Brno bylo velmi nebezpečné z protiútoků, což potvrdilo dvěma brankami. Třásli jsme se o výsledek, ale myslím si, že jsme si zasloužili (uspět) trošičku více. To, že jsou z toho tři body za poslední akci zápasu, za to jsme vděční.“

Karel Beran (Brno): „Přestože jsme prohrávali 0:2, dokázali jsme vyrovnat. Z posledního protiútoku, kdy zbývaly jen tři sekundy do konce, jsme si ale nechali dát branku, což je samozřejmě chyba. Prohráli jsme si tím zápas.“

Na počet střel byl duel vyrovnaný, větší šance měli domácí. Přidat druhý gól mohl v 17. minutě Radivojevič, skóre se však měnilo až po 31 sekundách druhé třetiny, kdy se puk po nevydařené Řepíkově přihrávce dostal k Birnerovi, jenž neměl problém usměrnit jej do odkryté branky.

Kometa nebyla v Liberci v ofenzivě dlouho příliš nebezpečná, ve 26. minutě se jí ale podařilo snížit, když se po závaru před Schwarzem prosadil důrazný Svoboda a připsal si tak premiérovou trefu v sezoně.

Brňané následně ožili, Liberec však po chvilce opět převzal režii zápasu zpět na své hokejky.

Na začátku třetí části hosté nevyužili přesilovou hru, ve 45. minutě však přece jen dosáhli na vyrovnání.

Za Schwarzovými zády skončila zřejmě tečovaná Svobodova střela od modré čáry. Vzápětí mohl Liberci získat vedení zpět Radivojevič, Čiliak však skvělým zákrokem jeho střelu po přečíslení zlikvidoval.

Liberec byl i nadále aktivní a vyplatilo se mu to. O výhře domácích rozhodl v samotném závěru Valský.

Západočeské derby pro Plzeň, vyhrála i Sparta

Derby mezi Karlovými Vary a Plzní se proměnilo v jednoznačnou záležitost. Hosté v něm jasně dominovali a rozstříleli soupeře 6:0. Energie tak pod novým koučem stále čeká na první bod.

Z mizérie se oklepaly Pardubice, jimž proti Mladé Boleslavi pomohl drtivý nástup a nakonec vyhrály 5:1. Slaví i Sparta, ta dokázala na hřišti bojovné Olomouce urvat výhru 3:1.

14. kolo hokejové extraligy

Bílí Tygři Liberec - HC Kometa Brno 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 9. Krenželok (Valský, P. Jelínek), 21. Birner (Řepík), 60. Valský (Krenželok, Ševc) - 26. T. Svoboda, 45. T. Svoboda (Hanzlík). Rozhodčí: Fraňo, Lacina - L. Kajínek, Zavřel. Vyloučení: 2:2. Bez využití. Diváci: 5093.

HC Energie Karlovy Vary - HC Škoda Plzeň 0:6 (0:1, 0:2, 0:3)

Branky a nahrávky: 18. Kubalík (Indrák, J. Jeřábek), 29. Johnson (Lev), 39. Hossa (Preisinger), 43. Johnson (Lev, Kadlec), 49. Kratěna, 59. Kratěna (Johnson). Rozhodčí: Hodek, Hejduk - Frodl, Belko. Vyloučení: 9:7, navíc Hossa (Plzeň) 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:3. V oslabení: 0:1. Diváci: 5153.

PSG Zlín - HC Verva Litvínov 3:2sn (1:2, 1:0, 0:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 3. Kubiš, 33. Ondráček (Roman Vlach, Marušák), rozhodující sam. nájezd F. Čech - 6. Smolka (Gerhát, Kubát), 19. Frolo (Hübl, Lukeš). Rozhodčí: Hradil, Hribik - Jindra, Zíka. Vyloučení: 5:7. Bez využití. Diváci: 4380.

HC Olomouc - HC Sparta Praha 1:3 (1:1, 0:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 5. Herman (Ondrušek, Kucharczyk) - 16. Eminger (Cingel, Hamilton), 44. Hrbas (J. Hlinka, Přibyl), 59. J. Hlinka (Přibyl). Rozhodčí: Mrkva, Šír - Tošenovjan, Hlavatý. Vyloučení: 1:4. Bez využití. Diváci: 5500 (vyprodáno).

HC Dynamo Pardubice - BK Mladá Boleslav 5:1 (3:0, 0:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 2. Nahodil, 6. Tybor (Moučka, Štajnoch), 8. Nahodil (Poulíček, Rolinek), 41. Redenbach (Štajnoch, Čáslava), 45. Štajnoch (Nahodil, Maxwell) - 31. Pabiška (Voráček, Jarůšek). Rozhodčí: Horák, Pešina - Barvíř, Skopal. Vyloučení: 8:8, navíc M. Látal (Mladá Boleslav) 5 min. a do konce utkání. Využití: 4:0. Diváci: 6844.

Piráti Chomutov - HC Oceláři Třinec 4:5p (1:3, 0:1, 3:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 18. Tomica (Szathmáry), 42. Sklenář (Rýgl, Červenka), 51. Pospíšil (V. Růžička ml.), 52. Červenka (Hovorka) - 4. Orsava (Linhart), 7. Rákos (Matuš, Hrabal), 8. Polanský (Irgl), 25. Polanský (Irgl, Adamský), 62. Irgl (Orsava). Rozhodčí: Souček, Šindler - Flegl, Polonyi. Vyloučení: 2:5. Bez využití. Diváci: 4702.