Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena

Zlín podruhé v sezoně zvítězil, Karlovy Vary smetl pěti góly

20:08aktualizováno  21:15
ZLÍN/PRAHA - Hokejisté mistrovského Zlína si v 10. kole extraligy připsali druhou výhru, když doma porazili Karlovy Vary 5:1. Berani o tříbodovém zisku rozhodli již v první třetině, ve které třikrát skórovali. I nadále jsou ale v tabulce poslední.

Hokejisté Zlína se radují ze vstřelené branky. foto: MAFRA - Luděk Ovesný

Karlovarští si úvod zápasu zkomplikovali vyloučeními. Po trestech Tomečka a Šmacha hráli 81 sekund ve třech, ale Zlín toho nevyužil. Další faul Dvořáka ale už domácí potrestali. Závorku v brance Energie překonal střelou od modré čáry Marušák.

Hlasy trenérů

Juraj Jurík (PSG Zlín): „Měli jsme dobrý úvod, dobrý pohyb, možnost hned ze začátku několika přesilových her. Naštěstí jsme dali rychle po sobě tři branky a do konce třetiny již neinkasovali. Bohužel ve druhé třetině jsme prvních deset minut prospali a soupeř snížil. Až poté se hra srovnala. Po druhé třetině jsme si jasně řekli, že nesmíme prohrát, a do třetí části jsme vstoupili mnohem líp. Ten čtvrtý gól byl zlomový a pátý jen potvrdil naši pohodu. Karlovy Vary měly před dnešním zápasem dobré výsledky, tak jsme za tři body velmi rádi.“

Karel Mlejnek (HC Energie Karlovy Vary): „Utkání se rozhodlo v samém úvodu, kdy jsme třikrát inkasovali. Byl to i důsledek toho, že jsme měli mnoho vyloučených. Bránili jsme se sice zuby nehty, ale třeba u první branky chyběly jen dvě vteřiny (do konce přesilovky). Soupeř odskakoval čím dál tím víc, až to bylo 3:0 a bylo těžké se vrátit do utkání. To se nám trochu povedlo gólem ve druhé třetině, kdy jsme zlepšili pohyb. Dát kontaktní gól se nám ale bohužel nepovedlo.“

Další gól přidal po Okálově přihrávce zcela osamocený Čajánek a katastrofální vstup do utkání z pohledu hostů podtrhla spolupráce Lešky s Balaštíkem, po níž vedl ve 13. minutě Zlín už 3:0.

Další ránu pro zdrceného soupeře mohl přidat ve vlastním oslabení Čajánek, v samostatném úniku však byl faulován a vynutil tak alespoň srovnání počtu hráčů na ledě.

Ve druhé třetině se ale výkon hostů zlepšil, naopak domácí znatelně polevili. A hosté toho dokázali využít i ke snížení. Ve 27. minutě Redlihs poslal kotouč do brankoviště a důrazný Skuhravý puk dotlačil za záda Štůraly.

Po přečíslení Lešky a Köhlera mohli domácí získat tříbrankový náskok zpět, Závorka ale zlikvidoval Köhlerovu střelu pohotovou lapačkou.

Na začátku třetí části ujeli tři Zlínští, celou akci zakončil střelou na Závorkovu vyrážečku kapitán Čajánek. Nakonec se ale domácí další branky dočkali, při Harantově vyloučení se prosadil obránce Kotvan.

Hosté měli následně několik možností snížit náskok Zlína, Štůralu se jim ale překonat nepodařilo. Poslední slovo měl Okál, který využil Čajánkovu přihrávku zpoza branky.

Kometa prohloubila krizi, duel nováčků patřil Boleslavi

Brno stále hledá cestu z bídy. Loňský finalista prohrál už pošesté v řadě, tentokrát nestačil na domácí půdě na Třinec, jemuž podlehl 1:2. Oceláři naopak v šestém utkání za sebou zvítězili.

Desáté extraligové kolo mělo na programu také konfrontaci nováčků: úspěšněji si v ní vedla Boleslav, jež vyhrála v Olomouci 4:1. Nedařilo se Pardubicím, které před rekordní návštěvou ve vlastní aréně nedali Spartě ani gól. Druhý pražský celek naopak nebodoval - Slavia padla v Hradci Králové 1:5.

10. kolo hokejové extraligy

PSG Zlín - HC Energie Karlovy Vary 5:1 (3:0, 0:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 9. Marušák (Holík, Roman Vlach), 11. Čajánek (Okál), 13. Balaštík (Leška), 47. Kotvan (Marušák, Leška), 59. Okál (Čajánek, Veselý) - 27. Skuhravý (Redlihs, Heizer). Rozhodčí: R. Čech, R. Polák - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:8. Využití: 2:0. Diváci: 4056.

HC Olomouc - BK Mladá Boleslav 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 25. Hrňa (Laš) - 11. D. Výborný (Trška), 22. D. Výborný, 30. L. Pabiška, 54. Musil. Rozhodčí: Fraňo, T. Horák - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 8:8. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 4724.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - HC Sparta Praha 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 13. Buchtele (Forman), 29. Klimek (J. Hlinka, Sabolič), 60. Přibyl (J. Hlinka, Cingel). Rozhodčí: Hribik, Úlehla - Jindra, Zíka. Vyloučení: 3:7. Bez využití. Diváci: 9067.

HC Kometa Brno - HC Oceláři Třinec 1:2 (0:1, 0:1, 1:0).

Branky a nahrávky: 45. P. Ton (V. Němec, J. Hruška) - 7. Irgl (Roth, Plíhal), 39. Adamský (Orsava). Rozhodčí: Hradil, Pešina - Bláha, Špůr. Vyloučení: 8:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 6706.

HC Slavia Praha - Mountfield Hradec Králové 1:5 (0:0, 1:3, 0:2)

Branky a nahrávky: 35. Valach (Klhůfek) - 25. Dej (Kudrna, Mertl), 25. Mertl (Šimánek, Vydarený), 36. T. Knotek (Slovák), 44. Červený (T. Knotek), 52. Mertl (Kudrna, Šimánek). Rozhodčí: Hodek, Souček - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 3:6, navíc Micka (Slavia) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:2. Diváci: 3526.