Washington si proti Rangers vynutil sedmý zápas

9:16
WASHINGTON - Hokejisté Washingtonu porazili v šestém utkání 2. kola play off NHL New York Rangers 2:1 a srovnali stav série na 3:3. O postupujícím do finále Východní konference tak rozhodne až sobotní sedmé utkání v New Yorku. Hlavním strůjcem středečního vítězství byl brankář Capitals Braden Holtby.

Brankář Washingtonu Capitals Braden Holtby foto: Reuters

Dvaadvacetiletý gólman, který před startem play off v nouzi převzal pozici gólmana číslo jedna poté, co se zranili Tomáš Vokoun i Michal Neuvirth, zlikvidoval 30 střel Rangers a letos už podruhé vychytal vítězství, když Washington čelil vyřazení. O úvodní gól zápasu se postaral už v druhé minutě Alexandr Ovečkin, který ranou z mezikruží využil přesilovou hru.

V polovině utkání se dorážkou před brankou prosadil Jason Chimera a zvýšil na 2:0. Rangers, kteří přestříleli domácí celek v poměru 31:23, dokázali snížit až 41 sekund před závěrečnou sirénou díky trefě Mariána Gáboríka při hře bez brankáře. Vyrovnat už nestihli.

Holtbyho ani jeho spoluhráče nijak nepoznamenal fakt, že v minulém utkání ztratili vítězství gólem šest sekund před koncem třetí třetiny a následně prohráli v prodloužení. "Podívejte se na něj. Je to prostě klidný chlápek," prohlásil útočník Joel Ward a ukázal na Holtbyho, jak v kabině s rukama založenýma na hrudi odpovídal ostatním novinářům. "Nic ho nerozhodí. Už v předchozí sérii s Bostonem byl ledově klidný," dodal Ward.

Hráči Rangers litovali, že brzy museli dotahovat skóre

Washingtonu pomohl rychlý gól, když však krátce po trefě na 2:0 dostal Jeff Halpern dvě plus dvě minuty za hru vysokou holí, mnohým fanouškům se vybavil moment ze závěru minulého zápasu, v němž Capitals doplatili právě na Wardův dvojnásobný trest. Tentokrát se však v oslabení ubránili. "Po tom minulém utkání už nás každý odepsal. Ale my se nevzdáváme," zdůraznil Chimera.

Výsledek 2. kola play off NHL

Východní konference - 6. zápas

Washington - New York Rangers 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Branky: 2. Ovečkin, 31. Chimera - 60. Gáborík. Střely na branku: 23:31. Diváci: 18.506. Stav série: 3:3.

V kabině Rangers samozřejmě vládlo zklamání. "Bavili jsme se o tom, že je důležité dobře začít. A my hned v druhé minutě jdeme do oslabení a inkasujeme gól. Udalo to tón celému zápasu. Od té chvíle pro nás bylo velice těžké dostat se jim na kobylku," litoval brankář Rangers Henrik Lundqvist.

Pokud Capitals stejně jako proti Bostonu vyhrají zápas číslo sedm na soupeřově hřišti, postoupí do finále konference poprvé od roku 1998, kdy byli jedinkrát v historii až ve finále Stanley Cupu. Rangers čekají na účast ve finále konference ještě o rok déle.

"Nechceme končit sezonu a uděláme všechno pro vítězství. Víme, že je můžeme porazit," věřil Ovečkin. "Hrajeme doma, před vlastními fanoušky. Zvládneme to," kontroval Lundqvist.