Švédsko dál vítězí, Německo porazilo 5:2

23:00
STOCKHOLM - Hokejisté Švédska pokračují na mistrovství světa v suverénních výkonech. Ve čtvrtém zápase základní skupiny B porazili bez problémů Německo 5:2 a mají na svém kontě maximální počet dvanácti bodů.

Radost hokejistů Švédska Johan Franzen (uprostřed) a Louiho Erikssona z branky do sítě německého gólmana Dennise Endrase foto: ČTK

Domácí uklidnil už ve druhé minutě Krüger, který sice nejprve trefil tyč, ale puk se k němu vrátil a útočník Chicaga otevřel skóre. Švédové poté stejně jako v předešlých zápasech vcelku v pohodě kontrolovali hru, ale sekundu před koncem první třetiny se podařilo krátce po skončení přesilové hry Gogullovi vyrovnat.

Švédsko - Německo 5:2 (1:1, 2:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 2. Krüger (Landeskog), 27. Stalberg (Hjalmarsson), 29. Karlsson (Zetterberg, Eriksson), 43. Persson (Larsson), 49. Franzén (Zetterberg) - 20. Gogulla (Hospelt, Schütz), 37. Reimer (Fischer, Gogulla). Rozhodčí: Kurmann (Švýc.), Olenin (Rus.) - Dehaen (Fr.), Valach (SR). Vyloučení: 1:3. Využití: 1:0. Diváci: 11.500.

Se sebevědomím Seveřanům to ale neotřáslo a ve druhé části si vypracovali dvoubrankové vedení, když se poprvé na turnaji mezi střelce zapsal i nejproduktivnější obránce základní části NHL Karlsson.

Němci poté sice po kombinační akci opět snížili, ale Švédsko ve třetí části získalo dvougólový náskok zpět. Na konečných 5:2 poté upravil před dosavadní nejvyšší návštěvou v Globen areně - 11.500 diváky - Franzén.

"Myslím si, že to byl jeden z našich lepších zápasů. Hráli jsme vcelku solidně a moc jsme jim toho nedovolili. Měli sice pár protiútoků, ale jinak si myslím, že hrajeme dobrý hokej," řekl útočník Viktor Stalberg, autor druhé branky.