Hokejisté Sparty vstoupili do European Trophy výhrou v Oslu 4:1

22:29
OSLO - Hokejisté pražské Sparty vstoupili úspěšně do letní soutěže European Trophy, když v Norsku porazili Valerengu Oslo 4:1. Domácí sice v utkání vedli, ale Pražané góly útočníků Radka Smoleňáka, Tomáše Kůrky, Dominika Pacovského a Petra Kafky vývoj duelu otočili ve svůj prospěch.

Předehrávka 43. kola hokejové extraligy HC Sparta Praha - HC Slavia Praha 21. ledna v Praze. Petr Ton ze Sparty se raduje z gólu, který změnil skóre na 2:1. foto: ČTK

Sparta v úvodní desetiminutovce sice přežila hru v dvojnásobném oslabení, ale v následné klasické přesilovce norského týmu přece jen inkasovala. Po přihrávce Výborného však již za 57 vteřin vyrovnal Smoleňák.

Střeleckou převahu Sparty poté ještě zúročil v přesilovce v 17. minutě Kůrka. V polovině 39. minutě pak zvýšil na 3:1 Pacovský.

Ve třetí třetině měla Sparta jasnou převahu

V třetím dějství mířila na gólmana Pöpperleho pouze jediná rána, zatímco Sparta jich na domácí branku vyslala 12. Ujala se ta z 55. minuty, kdy trefil pojistku na výhru Kafka a brankově se tak prosadily všechny útočné formace jediného českého zástupce v soutěži.

V pátek od 17:30 nastoupí Sparta k dalšímu utkání divize Capital v Järvenpää proti IFK Helsinky. Její finský soupeř dnes porazil Eisbären Berlín 3:2.

2. týden: Vyhrajte dobroty pro batolata v hodnotě 3 466 Kč

Zúčastněte se volby jména roku 2024 a správně odpovězte na soutěžní otázku.