Slavia vyhrála i třetí hokejové derby sezony, nyní na nájezdy

18:47aktualizováno  20:17
PRAHA - Hokejisté Slavie vyhráli i třetí pražské derby sezony. Ve 35. kole porazili Spartu 4:3 po samostatných nájezdech a připsali si celkově čtvrtou výhru za sebou nad městským rivalem. Slávisté ve třetí části dokázali smazat dvougólové manko, o jejich výhře poté rozhodl Vladimír Růžička mladší. Sparta si v extralize připsala třetí porážku za sebou.

Slavia Praha - Sparta Praha. Zleva Jiří Sekáč ze Sparty, brankář Domink Furch ze Slavie, Michal Kempný ze Slavie a Marek Hovorka ze Sparty foto: ČTK

Ohlasy trenérů

Vladimír Růžička (Slavia)
"První třetina byla hodně opatrná, moc šancí nebylo. Druhá byla z naší strany hodně špatná. Udělali jsme poměrně dost chyb, nešel nám puk z obrany dopředu a vždy jsme se do toho nějak zamotali. Soupeř toho využil. Udělali jsme dvě hrubky a on dal dvě branky, třetí poté při našem oslabení. Před třetí třetinou jsme si řekli, že po nich trochu půjdeme a bylo dobré, že v jedné minutě se nám podařilo srovnat. Pokračovali jsme v tom, byli jsme aktivní a i díky tomu nám Sparta párkrát odjela. V penaltách nebo v prodloužení se nám teď daří, získáváme o bod více, což je hrozně důležité."

Jan Votruba (Sparta)
"V první třetině nebyly ani z jedné strany výraznější šance. Od druhé jsme hráli dobře, aktivně, měli jsme šance a šli jsme do vedení. Mohli jsme se prosadit i vícekrát, měli jsme několik přečíslení, která jsme ale nesehráli dobře. Před třetí třetinou jsme se připravovali na to, že se nás bude Slavia snažit dostat pod tlak, ale bohužel jsme to sehráli špatně. Dvakrát za jednu minutu jsme místo toho, abychom dostali puk do středního pásma, inkasovali. Oklepali jsme se z toho, posledních deset minut jsme měli více ze hry, i nějaké šance. V nájezdech to dopadlo, jak dopadlo. Jeli jsme je dvakrát za sebou a z pěti nájezdů jsme nedali ani gól. Proto nemáme body."

Hosté měli hned v úvodu zápasu před více než desetitisícovou návštěvou výhodu dvou přesilových her, brankáře Furcha však překonat nedokázali. Slavia, která v předešlých dvou utkáních neinkasovala, tak potvrdila pozici týmu s nejlepší defenzivou v soutěži. První oslabení poté přežila bez úhony i Sparta. Neujaly se opakované pokusy Sklenáře, ani samostatný nájezd Alinče na začátku druhé třetiny.

Ve 26. minutě udeřila Sparta a hned dvakrát v rozmezí devíti sekund. Nejprve Pilařovu akci zakončil Broš, jehož gól ale padl bruslí a musel jej tak potvrdit videorozhodčí. Série brankářů Slavie bez inkasovaného gólu se tak zastavila na 157 minutách. Hned po buly vystihl Gřegořek rozehrávku domácích, vyměnil si přihrávku s Treillem a zajistil hostům dvoubrankové vedení.

Odpovědět mohl dokonce při oslabení Kadlec, svůj brejk ovšem nezakončil ideálně. V následném závaru si ale Neuvirth poškodil brusli a na led musel náhradník Schwarz. Aktuální sparťanskou dvojku navíc nečekala jednoduchá situace; Slavia hrála přesilovku čtyři na tři a následně pět na tři. A dvojnásobnou výhodu využila, když se od modré přesně trefil Kuboš. I Sparta ale odpověděla v početní výhodě, i když v klasické.

Čtrnáctý gól v sezoně si připsal nejlepší střelec týmu Ton. Slavia se ve třetí části snažila duel zdramatizovat a poměrně rychle se jí to povedlo. Nejpve ve 45. minutě snížil po individuální akci Bednář a o 52 sekund později po zmatcích v obraně Sparty vyrovnal tečovanou střelou Krenželok.

Vrátit vedení na stranu Sparty mohl tři minuty před koncem normální hrací doby Treille, svou šanci ale nevyužil. Ke slovu tak přišlo prodloužení, ve kterém ani jeden z týmů nedokázal rozhodnout a tak si oba týmy zopakovaly samostatné nájezdy z předešlého kola. A opět se z výhry radovala Slavia, když jako jediný uspěl Růžička.

Výsledky 35. kola hokejové extraligy

Slavia Praha - Sparta Praha 4:3 po sam. nájezdech (0:0, 1:3, 2:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 31. Kuboš (Kadlec, V. Sobotka), 45. Bednář (Holub), 46. Krenželok (Alinč), rozhodující nájezd V. Růžička ml. - 26. Broš (Pilař, Sekáč), 26. Gřegořek (S. Treille), 35. P. Ton (J. Hlinka, Pilař). Rozhodčí: Minář, Turčan - Bláha, J. Ondráček. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. Diváci: 10.205.
Slavia: Furch - Kadlec, Dresler, Kuboš, Holub, Kolařík, Kempný, Kučný - Bednář, V. Sobotka, Tomica - Micka, Alinč, Krenželok - Jelínek, V. Růžička ml., Sklenář - Stránský, Klhůfek, Poletín. Trenéři: V. Růžička st., Weissmann a Beránek.
Sparta: Neuvirth (29. Schwarz) - Pilař, Sičák, Gřegořek, Milam, Philipp, Jan Hanzlík, Vallin - S. Treille, J. Hlinka, Tenkrát - Hovorka, Broš, Sekáč - P. Ton, Přibyl, I. Rachůnek - Jánský, Forman, Bahenský. Trenéři: Jandač a Votruba.

Karlovy Vary - HC Kometa Brno 7:0 (2:0, 2:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 6. D. Nosek (J. Drtina, Pech), 15. Gründling (V. Polák, Vachovec), 31. Pech (J. Doležal ml., Pohl), 37. Pech (Kloz), 41. Pech (Zaťovič, Bicek), 51. Pech (Grman), 59. Pohl (J. Doležal ml., Gulaši). Rozhodčí: Šír, Pešina - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 8:7, navíc Bičánek 10 min. a do konce utkání. Využití: 2:0. Diváci: 4079.
Karlovy Vary: Závorka - D. Nosek, J. Drtina, J. Látal, Kloz, Gründling, Gulaši, Grman - Zaťovič, Pech, Bicek - Skladaný, V. Polák, Vachovec - Skuhravý, Pohl, J. Doležal ml. - J. Heřman, Košťál, Zucker. Trenéři: Žemlička, Kverka a Kněžický.
Kometa Brno: Trvaj (37. Falter) - Žižka, Valach, Malec, Valábik, Bičánek, Švrček, Dujsík - T. Svoboda, Divíšek, Holec - H. Zohorna, J. Hruška, J. Svoboda - Dlouhý, Petrovický, Čermák - Erat, Koreis, Dočekal. Trenéři: Venera a Oslizlo.

Zlín - Rytíři Kladno 2:5 (2:3, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 5. Balaštík (Kubiš, Linhart), 10. Kubiš (Balaštík, Valenta) - 1. Tlustý (Jágr), 5. Macholda (Jágr), 7. Hlaváč (Jágr), 26. Kuchejda (David Růžička, Jágr), 44. Tlustý (David Růžička). Rozhodčí: Homola, Polák - Pouzar, Bádal. Vyloučení: 6:5, navíc Veselý 10 min. a do konce utkání - M. Látal 10 min. Bez využití. Diváci: 7000 (vyprodáno).
Zlín: J. Sedláček - Hamrlík, Linhart, Zámorský, Kotvan, Tesařík, Valenta, Řezníček, Šenkeřík - Balaštík, Leška, Kubiš - Okál, Čajánek, Veselý - Honejsek, Holík, F. Čech - Šlahař, Melenovský, Köhler. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.
Kladno: Cikánek - Macholda, Černošek, Majeský, David Růžička, L. Procházka, Piskáček, Mocek, Doudera, Drtil - Jágr, Hlaváč, Tlustý - Kuchejda, Melka, Dalecký - Eberle, Kuchler, M. Látal - Strnad. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.

Třinec - České Budějovice 6:3 (1:2, 4:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 8. Klimenta (Polanský, Lojek), 25. M. Růžička (Polanský), 26. Roth (Galvas, M. Růžička), 33. Polanský (Bonk, Varaďa), 37. Adamský (Klimenta, Polanský), 59. Peterek (M. Růžička, D. Květoň) - 16. Prospal, 19. Langhammer (Vydarený, Ptáček), 50. Kotalík (M. Michálek, Prospal). Rozhodčí: Baluška, Konc (oba SR) - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:1. Diváci: 4524.
Třinec: Hrubec - Roth, Galvas, Hrabal, Zíb, Lojek, Klouček, Kania, Ovčačík - M. Růžička, Bonk, Varaďa - D. Květoň, Rákos, Orsava - Klimenta, Polanský, Adamský - Hrňa, Peterek, Ostřížek. Trenéři: Turek a Janků.
České Budějovice: Jakub Kovář (37. Kantor) - Ptáček, Jank, Frühauf, Vráblík, Kolarz, Vydarený - Dej, Mertl, Suja - M. Michálek, Kotalík, Prospal - Šimánek, Langhammer, L. Květoň - Rousek, Knotek, Červený. Trenéři: Draisaitl a Bělohlav.

Plzeň - Piráti Chomutov 6:2 (2:0, 1:2, 3:0)
Branky a nahrávky: 9. Kratěna (Jan Kovář), 20. Gulaš (Vlasák, Martin Straka), 21. Vlasák (Martin Straka, J. Jeřábek), 44. Pletka (St.Pierre, Vlasák), 51. Gulaš (Martin Straka, Jiří Hanzlík), 59. Pletka (Vlasák, Gulaš) - 28. Kraft (Pulpán), 31. Hřebejk (Rýgl). Rozhodčí: Wagner, Hrubý - Štofa, Beneš. Vyloučení: 6:6. Využití: 3:1. Diváci: 6305.
Plzeň: A. Svoboda - Jiří Hanzlík, J. Jeřábek, Marušák, St. Pierre, Mozík, Frolo - Gulaš, Martin Straka, Vlasák - Kratěna (13. Petruška), Jan Kovář, Pletka - Balej, Kašpařík, Johnson - Dvořák, Lev, Havlíček. Trenéři: Razým, Michal Straka a Pejchar.
Chomutov: Hanuljak (21. Kostúr) - Rýgl, Pulpán, Rutta, Mrázek, Bartejs, Trefný, Pavlas, Macháček - D. Hruška, Zálešák, Michael Frolík - Důras, Kraft, Hřebejk - Lušňák, Sikora, Hromas - Y. Treille, Gajovský, K. Ton. Trenéři: Antonik, Liška a Mikšovic.

Litvínov - Bílí Tygři Liberec 5:2 (3:1, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 4. Ručinský (Hanzl), 11. Majdan (Lukeš, Hübl), 13. J. Černý (Piroš), 33. Kubinčák (Hübl, Brejčák), 60. Ručinský (Kubát, Hanzl) - 4. Galamboš (Bulíř, Štich), 25. R. Vlach (T. Urban, Vantuch). Rozhodčí: Fraňo, Šindler - Bryška, Čech. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. Diváci: 4450.
Litvínov: Francouz - Jareš, Kubát, Stříteský, K. Černý, Brejčák, Gula, Charousek, Sklenička - Majdan, Hübl, Lukeš - Martynek, Hanzl, Ručinský - J. Černý, Piroš, Kubinčák - Baláž, Smolka, R. Pšurný. Trenéři: V. Jeřábek a Rosol.
Liberec: Vošvrda (13. Pinc) - Čakajík, Štich, Jánošík, Vitásek, Výtisk, Kajínek, Havíř - Galamboš, Nedvěd, Bulíř - Duda, Filippi, Víšek - Pospíšil, T. Urban, Vantuch - J. Vlach, Bortňák, Bárta - od 21. navíc R. Vlach. Trenéři: Pešán, M. Černý a Kapoun.