První příprava na MS vyšla. Hokejisté porazili v Chomutově Norsko 4:0

19:44
CHOMUTOV - Čeští hokejisté porazili v prvním přípravném zápase před květnovým mistrovstvím světa Norsko 4:0. Duel seriálu Euro Hockey Challenge rozhodli v Chomutově ve druhé třetině, ve které vstřelili v rozmezí necelých deseti minut všechny čtyři branky. Dvakrát se mezi střelce zapsal útočník Lukáš Kašpar, čisté konto udržel Pavel Francouz.

Přípravný zápas českých hokejistů s Norskem. foto: Ondřej BičištěMAFRA

Oba týmy se na chomutovském ledě utkají i ve čtvrtek. Vzájemný souboj je čeká také v základní skupině světového šampionátu v Paříži.

Češi začali aktivně a do první velké šance se dostal ve 3. minutě Zohorna, brankář Haugen však jeho nájezd stihl zlikvidoval. V 6. minutě poté Musil, jeden ze tří debutantů v sestavě národního týmu, trefil tyč.

Francouz byl dlouho bez práce, první zákrok si připsal až ve 12. minutě. Následně se ale musel více ohánět než jeho protějšek. Poradil si nicméně s brejkem Karterunda a v závěru první třetiny vyrazil i střelu Oldena po pěkné kombinaci elitního útoku Norů.

V úvodu druhé části znovu převzali svěřenci trenéra Jandače aktivitu, dlouho se jim ale nedařilo vytvořit si výraznější šanci a otevřít skóre. Až ve 28. minutě našel Klok volného Kašpara a zkušený útočník dvacátou trefou v reprezentačním dresu odstartoval české střelecké hody.

Český tým shromážděný kolem brankáře Pavla Francouze.
Tomáš Zohorna nevyzrál na norského brankáře Larse Haugena.

O tři minuty později totiž předvedli důraz na brankovišti Hyka s Lencem a domácí tým vedl 2:0. Ve 34. minutě se druhá česká formace dostala do přečíslení tři na jednoho a Kašpar vše vyřešil sám střelou mezi Haugenovými betony. A to ještě nebylo vše. Při Roestově vyloučení se totiž gólového zápisu dočkal i obránce Jeřábek.

Čtyři branky vstřelené v rozmezí 9:06 minuty určily ráz zápasu. Norové sice nerezignovali a snažili se s výsledkem něco udělat, pozorný Francouz však zlikvidoval i všechny nebezpečné situace při vyloučeních Poláška a Lence.

Velkou šanci ještě zvýšit české vedení měl v 52. minutě Radil, Haugen se však tentokrát překonat nenechal.