25. března 2013 20:59 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Plzeň vyhrála na Slavii 1:0 a
vyrovnala stav semifinálové série

Slavia Praha - Plzeň. Dominik Furch z HC Slavia Praha inkasuje gól | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Slavia Praha - Plzeň. Dominik Furch z HC Slavia Praha inkasuje gól | foto: ČTK
PRAHA Hokejisté Plzně zvítězili v druhém utkání semifinále extraligy na ledě pražské Slavie 1:0 a vyrovnali stav série na 1:1. Jedinou branku zápasu vstřelil už ve čtvrté minutě útočník Jan Schleiss, gólman Marek Mazanec udržel poprvé v letošním play off čisté konto. Série pokračuje ve čtvrtek a v pátek v Plzni.

Úvodní dějství patřilo Plzni, která nastoupila bez útočníka Pletky, a ve čtvrté minutě se Indiáni ujali vedení. Nováček v sestavě Schleiss využil zaváhání v defenzivě Pražanů, projel až před Furcha a po blafáku do forhendu vstřelil první branku Západočechů v sérii. Radoval se tak ze své první extraligové trefy. Furch inkasoval po dvou zápasech s čistým kontem za sebou. Plzeň pokračovala v náporu, zatlačila Slavii, ale Vlasák ani dvakrát Straka své šance nevyužili.

Domácí se ubránili při dvou Jelínkových trestech a v závěru úvodní části začali dotírat na Mazance. Nebezpečně vystřelil především Kučný, ale těsně minul levou tyč. V úvodu druhého dějství nejdříve tečoval před Mazancem puk Vladimír Růžička, nebezpečnější ale bylo na druhé straně Petruškovo zakončení. Ve 24. minutě se mohla radovat Slavia po nahození ze středního pásma, když plzeňskému brankáři propadl puk a pomohla mu tyč. Vzápětí se ale Mazanec vyznamenal při Krenželokově průniku, který zastavil betonem.

Při Schleissově vyloučení pak po průniku po pravé straně nebezpečně vypálil Micka a dorážel Tomica. Na druhé straně zahrozil Sýkora. Blízko vyrovnání byl Hertl, ale puk se k němu odrazil před odkrytou brankou tak, že se dostal ze střeleckého úhlu. Mazanec pak odolal i při Jeřábkově trestu a skóre se nezměnilo. Velké šance nenabídly ani další přesilovky na obou stranách. Až při trestu domácího Kuboše musel Furch řešit Kovářovu a pak i Johnsonovu dorážku.

Mazance pak vyzkoušel Hertl. V 52. minutě dostal puk do slávistické branky Vlasák, ale sudí gól neuznali kvůli Schleissovu postavení v brankovišti. Náskok Západočechů vzápětí nepojistil v oslabení při Mozíkově trestu Straka, jehož únik slávistický gólman kryl. Možnost domácích promarnil po kombinaci s Žejdlem Tomica. Plzeň odolala i závěrečnému tlaku v power play a gólman Mazanec při svém dalekonosném střeleckém pokusu jen těsně minul prázdnou branku Slavie.

HC Slavia Praha - HC Škoda Plzeň 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

Branka a nahrávky: 4. Schleiss (Mozík, Vlasák). Rozhodčí: Fraňo, Lacina - Bláha, Kostka. Vyloučení: 4:5. Bez využití. Diváci: 9469. Stav série: 1:1.
Slavia: Furch - Kadlec, Kučný, Kuboš, Holub, Kolařík, Kempný - Micka, P. Jelínek, Tomica - Hertl, V. Růžička ml., Sklenář - Žejdl, Alinč, Krenželok - Stránský, Skokan, Poletín - od 58. navíc Vrdlovec. Trenéři: V. Růžička st., Weissmann a Beránek.
Plzeň: Mazanec - Slovák, J. Jeřábek, Mozík, St. Pierre, L. Poživil, Boháč - Johnson, Jan Kovář, Martin Straka - Schleiss, Kašpařík, Vlasák - Dvořák, Lev, Vampola - T. Sýkora, Petruška, P. Sedláček. Trenéři: Razým, Michal Straka, J. Špaček a Pejchar.