Flyers ukončili vítěznou sérii Penguins

21:00aktualizováno  21:17
PHILADELPHIA - Sekundu před koncem prodloužení rozhodl Scott Hartnell svým druhým gólem v zápase o vítězství hokejistů Philadelphie na Pittsburghem 3:2. Jednou asistencí se podílel na výhře český útočník Jakub Voráček. Penguins prohráli po jedenácti vyhraných zápasech, což byla nejdelší vítězná série v tomto ročníku NHL.

Philadelphia - Pittsburgh (Hartnell a Zbyněk Michálek) foto: ČTK

Pittsburgh vedl po dvou třetinách 2:0, ale v úvodu třetí části při vyloučení Zbyňka Michálka snížil za Voráčkova přispění Kimmo Timonen. V 45. minutě pak vyrovnal nejlepší střelec Flyers Hartnell a v čase 64:59 svým 35. gólem v sezoně zajistil Philadelphii vítězství nad druhým týmem Atlantické divize. Philadelphia se po výhře v prodloužení k Pittsburghu přiblížila na rozdíl dvou bodu.

Jaromír Jágr se v utkání proti svému někdejšímu zaměstnavateli neprosadil, mohl se však radovat ze třetího vítězství ve čtvrtém duelu s Penguins po svém návratu do NHL.