Bitvu plnou rvaček zvládli Flyers, jsou krok od postupu

23:46aktualizováno  16. dubna 1:07
PHILADELPHIA - Philadelphii Flyers se třemi českými hokejisty Jaromírem Jágrem, Jakubem Voráčkem a Pavlem Kubinou chybí jedno vítězství od postupu do 2. kola play off NHL. "Letci" zvládli i třetí zápas proti Pittsburghu Penguins, když zvítězili 8:4. Ve vyhroceném střetnutí sudí rozdali celkem 158 trestných minut.

Philadelphia Flyers - Pittsburgh Penguins (Giroux a Crosby) foto: Reuters

Velkou měrou se pod vysoké vítězství Philadelphie podepsal Jaromír Jágr. Přispěl třemi asistencemi, čímž se v historické tabulky produktivity v play off posunul na devátou příčku.

Penguins se v utkání sice rychle ujali vedení, pak ale soupeř třemi zásahy duel otočil, kvůli čemuž na ledě vzplály emoce. Vše vygradovalo v hromadou rvačku, při niž se porvaly i největší hvězdy obou týmů Claude Giroux - Sidney Crosby a Kimo Timonen - Kris Letang.

Hvězdy utkání podle NHL.com

1. Briere (PHI) - 2 góly + 1 asistence

2. Giroux (PHI) - 1 + 1

3. Jágr (PHI) 0+3

Tučňák James Neal následně v dalším průběhu duelu dvakrát snížil na rozdíl jediné branky, Matt Read ovšem z táboru Flyers v obou případech dokázal bleskově odpovědět a náskok opět zvýšit.

Za dvanáct branek mohou i oba brankáři, kteří nepředváděli příliš jisté zákroky. Hostující Marc-André Fleury navíc utkání nedochytal, když do třetí třetiny nastoupil jeho náhradník Brent Johnson. Ani ten však nedokázal zastavit gólostroj Jágra a spol., když ho překonali Claude Giroux a Max Talbot.

Vyhrocená série bude pokračovat v noci ze středy na čtvrtek.

Rvačka z první třetiny: Giroux proti Crosbymu

Ve druhém večerním utkání Nashville porazil Detroit 3:2 a ujal se v sérii vedení 2:1 na zápasy. Asistencí pomohl Predátorům i český útočník Martin Erat.

Play off NHL - 1. kolo: Východní konference - 2. zápas:

Florida - New Jersey 4:2 (1:0, 2:0, 1:2)
Branky: 1. a 22. Weiss, 35. Goc, 60. FLEISCHMANN - 41. Zajac, 43. Kovalčuk. Střely na branku: 24:25. Diváci: 19.248. Stav série: 1:1.

Philadephia - Pittsburgh 8:4 (4:2, 2:2, 2:0)
Branky: 7. a 57. Talbot (na druhou VORÁČEK), 9. a 12. Briere (na první JÁGR), 16. a 35. Read (na druhou JÁGR), 40. Simmonds, 41. Giroux (JÁGR) - 4. a 36. J. Staal (na první Z. MICHÁLEK), 16. a 31. J. Neal. Střely na branku: 34:35. Diváci: 20.092. Stav série: 3:0.

Detroit - Nashville 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)
Branky: 36. Dacjuk, 60. Zetterberg - 3. Weber, 24. Klein (ERAT), 57. S. Kosticyn. Střely na branku: 43:22. Diváci: 20 066. Stav série: 1:2.

Los Angeles - Vancouver 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Branky: 47. D. Brown. Střely na branku: 20:41. Diváci: 18.352. Stav série: 3:0.