Výprask MS: Norové deklasovali Němce 12:4

22:40aktualizováno  23:26
STOCKHOLM - Velkou ostudu si na světovém šampionátu uřízli hokejisté Německa, kteří v důležitém utkání o čtvrtfinálovou naději podlehli v základní skupině ve Stockholmu Norsku 4:12. Po drtivé porážce jsou ze hry o postup. Seveřané, kteří vedli 9:1 už po druhé třetině, své šance výrazně posílili.

Norsko - Německo foto: Reuters

Německo - Norsko 4:12

Branky a nahrávky: 39. Reimer (Gogulla, Schubert), 42. Krueger (Gogulla), 47. Kink (Lavallé), 58. Fischer (Hospelt, Gogulla) - 1. Thoresen (Hansen, Skröder), 2. Thoresen (Holtet), 6. Röymark (Holtet), 24. Spets (M. Olimb, Bastiansen), 25. Kaunismäki (Ask, K. A. Olimb), 28. Holös (Thoresen, Ask), 33. Thoresen (Ask, Solberg), 34. Skröder (M. Olimb, Ask), 35. Trygg (Thoresen, Hansen), 41. Skröder (Thoresen, Hansen), 44. Hansen (Bastiansen, Kaunismäki), 53. Trygg (Hansen).

Velkou měrou k tomu přispěl Patrick Thoresen. Útočník Petrohradu si v utkání připsal šest kanadských bodů za tři branky a tři asistence. Pěti body za gól a čtyři nahrávky se blýskl jeho kolega z útočné formace Mads Hansen. Noční můrou byl duel pro německé gólmany; Endrase po šesti minutách střídal Kotschnew, aby po druhé třetině přepustil znovu místo svému kolegovi. V 53. minutě se Kotschnew mezi tyče opět vrátil.

Divoký zápas předznamenal již úvod. Thoresen po 20 vteřinách otevřel skóre a za minutu a osm vteřin přidal z přesilovky druhý gól. Na začátku šesté minuty už to bylo 3:0 pro Nory a s Němci vypadalo zle. Přestože do přestávky už neinkasovali, sami se do hry gólem vrátit nedokázali.

Po začátku druhé třetiny bylo kouči Jakobu Köllikerovi a jeho výběru ještě o mnoho hůře. Spets a Kaunismäki zvýšili na 5:0 a Němci se úplně sesypali.

Na začátku 35. minuty inkasovali z Tryggovy hole podeváté a teprve poté se dostali ke slovu, když se trefil Reimer.

Za rozhodnutého stavu se třetí třetina už pouze dohrávala, přičemž hned po 44 sekundách završil pro Němce potupnou "desítku" Skröder.