0:22aktualizováno  10:11
PHILADELPHIA - Do semifinále Východní konference vstoupila Philadelphia Flyers výhrou nad New Jersey Devils. Vítěze určilo až prodloužení, které rozhodl Danny Briere po přihrávce Jakuba Voráčka.

Philadelphia Flyers - New Jersey Devils (vpravo Židlický) foto: ČTK

Letce na domácím ledě zmrazil Parise, když v úvodu klání přihrávku Patrika Eliáše zpoza branky napálil rovnou za Bryzgalova.

Philadelphie však skóre otočila. Ve druhé části se během necelé minuty prosadili Briere a Van Riemsdyk a dotahovat museli Ďáblové. To se povedlo v závěru druhé dvacetiminutovky, kdy opět vyrovnal Zajac.

Ve 45. minutě Flyers ukázali svou velkou zbraň - proměnili přesilovou hru. Obránce Timonen nahrál doleva Girouxovi, který bez přípravy uklidil kotouč pod horní tyčku.

Už se zdálo, že si domácí dokráčí pro vítězství v základní hrací době, ale to překazil Petr Sýkora. Přesnou střelou z levého kruhu pro vhazování našel skulinu mezi Bryzgalovovy betony a utkání dovedl do prodloužení. "Byl jsem překvapený, že jsem se v této fázi utkání dostal do úniku," přiznal Sýkora. "Po té brance jsem cítil, že nás to vzpružilo, a měli jsme dobrou šanci vyhrát. Jenom nás přibrzdilo nešťastné vyloučení v prodloužení za zdržování hry. Myslel jsem si, že pokud přežijeme tuto bouři, vrátíme se po pár střídáních zase k naší hře a vyhrajeme. Ale oni si i po přesilovce udrželi tlak, který vyústil ve vítězný gól," mrzelo Sýkoru.

V něm se po chvíli Letci radovali z vítězství, Briere ovšem puk za brankovou čáru dostal po úmyslném kopnutí, to ale New Jersey nezachránilo na dlouho. O pár minut později Briere napřáhl od modré čáry a Brodeura překonal, aniž by porušil pravidla. "Všechno se to na ledě seběhlo tak rychle, že jsem si v první chvíli nemyslel, že jsem do puku kopl. Myslel jsem, že se zastavil a od brusle se odrazil do branky. Na záznamu to ale bylo jasnější, rozhodli správně," uznal Briere

Philadelphia se tak v sérii ujala vedení 1:0 na zápasy.

Phoenix vyhrál i podruhé

Ve druhém nedělním utkání si Phoenix připsal druhé vítězství, když nad Nashvilem vyhrál 5:3. Phoenix nepustil soupeře ani jednou do vedení. V první třetině na úvodní zásah hosté ještě zareagovali, ale na startu prostřední části je do trháku dostala česká spolupráce. Vrbata, který byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu, nejdříve hezkou přihrávkou před odkrytou branku uvolnil Hanzala a o chvíli později se nejlépe zorientoval při skrumáži před brankou.

Hosté pak sice dvakrát vstřelili kontaktní gól, ale Coyotes měli vždy rychlou odpověď. Poprvé k opětovnému získání dvougólového náskoku potřebovali třicet sekund, podruhé necelé tři minuty. "Všechny jejich góly vyplývají z úžasné týmové spolupráce a dřiny. Jsou lepší v mnoha oblastech," uznal trenér Predators Barry Trotz.

Hlavní rozdíl zatím vidí ve hře pět na pět, v níž v součtu obou zápasů prohrává jeho tým 3:8. "Když se podíváme na góly, které nám dali, zjistíme, že někteří hráči jen zírají na puk a čekají, co soupeř provede. Nikoho si nehlídají, zatímco oni se dobře doplňují a pomáhají si. Pokud budeme v tomhle pokračovat, nic nevyhrajeme," zlobil se Trotz.

Do utkání nenastoupil v dresu Coyotes Michal Rozsíval a málem utkání nedohrál i jeho spoluhráč Rostislav Klesla. Český obránce, který se v minulém zápase blýskl gólem a přihrávkou, musel v první minutě po ráně pukem do obličeje na ošetřovnu. Vynechal zbytek první třetiny, ale od druhé nastoupil s obličejovým krytem.