To je 'náhoda'. Očekávaný výsledek a Olomouc s Boleslaví slaví návrat

20:02
OLOMOUC - Zahráli, co potřebovali. Hokejisté Mladé Boleslavi a Olomouce mohli slavit s jistotou postup mezi domácí hokejovou elitu už kolo před koncem baráže v případě, že by domácí Olomouc ve vzájemném utkání vyhrála v prodloužení. A přesně to se taky stalo. Hanáci vyhráli 5:4 v prodloužení.

Hráči Olomouce se radují z třetího gólu. foto: ČTK

Nutno dodat, že Chomutov se o šanci zdramatizovat tabulku připravil sám, když nedokázal porazit Kladno. S ním také extraligu pro příští sezonu opouští.

Pouť ke kýženým dvěma bodům pro Hanáky nezačala idylicky. Pabiška hned v první přesilové hře nahodil v šesté minutě puk z těžkého úhlu na bránu a Vošvrdovi proklouzl až do sítě. Od té chvíle byla ale Olomouci lepší, přímočařejší i agresivnější, jenomže v koncovce narážela na pozorného Willa, který se blýskl především proti Selingerovi. Domácí převahu zužitkovali až v 17. minutě zásluhou Kucharczyka, který Selingrovu střelu do tyče z brankoviště ještě v pádu dorazil za čáru.

11. kolo baráže o hokejovou extraligu:

HC Olomouc - BK Mladá Boleslav 5:4 p (1:1, 1:2, 2:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 18. Kucharczyk (Selingr, Ostřížek), 33. Kucharczyk (Selingr, Ostřížek), 45. Marosz (Knotek), 46. Ostřížek (Jaroměřský, Selingr), 62. Ondrušek - 6. Pabiška (Výborný, Vrbata), 27. Mikulík (Vrbata, Toman), 40. Jarůšek, 49. Ovčačík (Lenc). Rozhodčí: Jeřábek, Hradil - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 2:1. Využití: 1:2. Diváci: 5500 (vyprodáno)

Piráti Chomutov - Rytíři Kladno 2:3 (0:1, 1:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 37. J. Stehlík (Krstev, Jaroslav Svoboda), 45. O. Kaše (Šagát) - 9. Patera (Majeský, M. Hořava), 29. M. Hořava (Patera, David Růžička), 29. L. Procházka (Eberle). Rozhodčí: Šindler, Polák - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 4:7, navíc Dalecký (Kladno) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 3197.

S tím se Hanáci nespokojili a ještě před koncem první dvacetiminutovky mohl skóre otočit Vodný, ale jeho dorážce stála v cestě tyč. Boleslav se moc nevytahovala a s výbornou produktivitou to ani nepotřebovala. I její druhá přesilovka skončila gólem, který ve 27. minutě docílil tečí před Vošvrdou Mikulík.

Olomouc obdržený gól zaskočil, ale její útlum netrval dlouho. Tomanovu trestuhodnou křížnou rozehrávku zachytil Ostřížek a sehrál ukázkové přečíslení se Selingrem a Kucharczykem, který překonal bezmocného Willa.

Hlášení o dílčím vedení Kladna nad Chomutovem 3:0, který posouval Olomouc s Boleslaví mezi elitu bez ohledu na výsledek jejich vzájemného utkání, otevřelo stavidla útočného hokeje. Klimenta promarnil sólo na Vošvrdu, ale krátce nato se zápěstím krásně trefil Jarůšek.

Olomouc ale v úvodu třetí části znovu pořádně přitlačila a Marosz s Ostřížkem během 62 sekund dvěma dorážkami obrátili stav v domácí prospěch. Středočeši však stejně rychle srovnali Ovčačíkem a závěrečných deset minut už se jen dohrálo k prodloužení, které záhy trefou od modré čáry rozhodl Jaroměřský.