Další prodloužení. Lev tentokrát Doněck udolal a v sérii znovu vede

20:19
BRATISLAVA - Hokejisté Lva Praha mají po neděli opět o něco blíže k postupu do finále Západní konference Kontinentální ligy. Ve třetím duelu čtvrtfinále play off sice v Bratislavě, kde se hrálo kvůli nepokojům na Ukrajině, s Doněckem dvakrát prohrávali, ale výhru 3:2 a vedení v sérii 2:1 zařídil trefou v čase 73:28 útočník Michal Řepík. Čtvrtý zápas série je na programu v pondělí od 19 hodin, hrát se bude opět ve slovenské metropoli.

Zleva brankář Michael Leighton z Doněcku, Tomáš Kubalík ze Lva a Jevgenij Běluchin z Doněcku. foto: ČTK

Poprvé v letošním play off dostal v brankovišti Lvů přednost Engren před týmovou jedničkou Vehanenem. Více práce měl však zpočátku jeho protějšek Leighton. I proto, že už po 62 vteřinách putoval na trestnou lavici Dadonov. Zatímco Pražané svůj nápor gólově nevyjádřili, Donbass ze své první početní výhody udeřil - Azeveda vrátil předčasně do hry povedenou tečí právě předchozí hříšník Dadonov.

I v dalším průběhu měli herně navrch Pražané a ve 27. minutě se dočkali i vyrovnání. Zadák O'Byrne nahodil puk od modré čáry, Birner ho vybojoval pro Kapanena a ten už si věděl rady. Uplynulo ovšem jen 50 vteřin a "domácí" měli těsné vedení zpět na své straně, když se po skrumáži před Engrenem prosadil Běluchin.

Ostatní výsledky

Jaroslavl - Petrohrad 4:1 (za hosty Červenka 1+0)

• Stav série 2:1

Krátce po polovině základní hrací doby byl Kapanen blízko své druhé trefě, Leighton byl ovšem proti. Nedlouho poté se vyznamenal i Engren, na něhož si tváří v tvář nepřišel Laine. V závěru druhé části se Pražané museli bránit v oslabení. Zvládli ho ale více než bravurně. Kromě toho, že sami neinkasovali, dokázal z protiútoku vyrovnat Vrána.

Při vlastním oslabení zahrozil ve 48. minutě i ukrajinský celek, když tvrdě vypálil Varlamov, Engren byl ale pozorný. V závěru mohli strhnout výhru na jednu či druhou stranu Dadonov a Birner, nakonec ale došlo stejně jako v minulém souboji v Praze na prodloužení.

To bylo ale tentokrát výrazně kratší ve srovnání s pátečním rekordním zápisem do historie. V jeho první desetiminutovce si oba celky zahrály početní výhodu, ale bez efektu. V 72. minutě se proti pravidlům provinil podruhé Řepík, hostující Pražané přežili Běluchinovu příležitost a pár vteřin poté, co se provinilec vrátil na led, také sám rozhodl.

"Kdyby se hrálo v Doněcku, bylo by to zajímavější, ale i v Bratislavě to není špatné," řekl kouč Donbassu Andrej Nazarov. A trenér Lva Kari Jalonen doplnil: "Myslím, že fanoušci viděli opět kvalitní zápas se spoustou osobních soubojů. Oba týmy hrály dobře v obraně. Vyhrát může jen jeden a jsem moc rád, že jsme to byli tentokrát my."

Donbass Doněck - Lev Praha 2:3p

Branky a nahrávky: 12. Dadonov (Wilson, Podhradský), 29. Běluchin (Dadonov, Jakucenja) - 28. Kapanen (Birner, O'Byrne), 39. Vrána (Thörnberg), 74. Řepík (Vrána). Rozhodčí: Bondar, Ravodin - Metalnikov, Sirotkin. Vyloučení: 8:8, navíc Wirtanen, Bartulis - Sekáč všichni 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 5161. Stav série: 1:2.

Doněck: Leighton - Kolář, Koněv, Podhradský, Wilson, Bartulis, Razin - Kiiskinen, Wirtanen, Laine - Jakucenja, Fedotěnko, Dadonov - Kašpar, Varlamov, Kagarlickij - Zacharov, Běluchin, Torjanik. Trenér: Andrej Nazarov.

Lev: Engren - Mäenpää, Nakládal, Němec, Oystrick, O'Byrne, Gragnani - Azevedo, Novotný, Zackrisson - Thörnberg, Vrána, Sekáč - Řepík, Kapanen, Birner - Matai, Cingel, Kubalík. Trenér: Kari Jalonen.

Měsíc bez starostí s BEBELO® Milk 2: Vyhrajte zásobu mléka pro miminko

Zajistěte svému miminku to nejlepší hned od začátku s BEBELO® Milk 2, které je pečlivě vyvinuté pro harmonický růst a vývoj vašeho dítěte. Mléko...