Kings vyhráli úvodní finále konference

10:25
PHOENIX - Hokejisté Los Angeles ani po týdenním odpočinku neztratili v play off NHL vítězný instinkt. V úvodním utkání finále Západní konference vyhráli na ledě Phoenixu 4:2 a stejně jako v předchozích dvou sériích se ujali vedení 1:0 na zápasy.

Los Angeles Kings (vlevo Mike Richards) foto: ČTK

Utkání, v němž Kings přestříleli svého soupeře v poměru 48:27, rozhodl za stavu 2:2 kapitán Dustin Brown, který svou sedmou trefou v play off ve 43.

minutě dostal potřetí v zápase svůj tým do vedení. Náskok hosté udrželi až do poslední minuty, v níž přidal pojistku gólem do prázdné branky při power play Coyotes autor druhého gólu Dwight King.

Los Angeles, které postoupilo do play off až z osmého místa, si připsalo deváté vítězství z deseti zápasů a zároveň šesté v řadě na hřišti soupeře.

Druhý duel je na programu v úterý znovu ve Phoenixu. "V předchozích dvou sériích vyhrál Phoenix oba úvodní domácí zápasy, je to tak?" položil řečnickou otázku trenér Kings Darryl Sutter. "Proto bylo velice důležité dobře začít," konstatoval Sutter, jehož tým měl v první třetině drtivou střeleckou převahu 17:4.

Skóre po úvodní dvacetiminutovce bylo ale vyrovnané 1:1. Kings dostal do vedení ve 4. minutě Anže Kopitar, za domácí vyrovnal ve 14. minutě Derek Morris, který překonal hlavního strůjce dosavadních úspěchů Králů brankáře Jonathana Quicka střelou od červené čáry.

Phoenix ztrácel

"Puk přede mnou špatně odskočil, s tím nic nenaděláte," krčil rameny Quick, jehož zámořští novináři přesto vyhlásili nejlepším hráčem utkání. "Po takovém gólu vám nezbývá než hodit to za hlavu, vůbec na to nemyslet a být připravený na další střely," uvedl Quick.

Laciný gól s Kings nijak neotřásl a většinu zápasu na ledě dominovali. Udrželi si zároveň vynikající bilanci v oslabení, když ubránili všech pět přesilovek soupeře a dohromady neinkasovali ve 24 oslabeních v řadě.

"Nebyli jsme jim vyrovnaným soupeřem," uznal kouč Phoenixu Dave Tippett. "Ve všech aspektech bylo Los Angeles lepší. Naše nasazení bylo slabé. Jestli chceme v této sérii uspět, musíme se zlepšit, a to úplně ve všem," dodal Tippett.