Erat a Hanzal skórovali v přípravě na NHL, ale k výhrám to nestačilo

7:40
NEW YORK - Hokejoví útočníci Martin Erat a Martin Hanzal skórovali v pondělních přípravných zápasech na nový ročník NHL, ale porážkám svých týmů nezabránili. Eratův Washington podlehl na ledě Bostonu 2:3 v prodloužení a Phoenix prohrál s Vancouverem 1:6.

Phoenix Coyotes (zleva Hanzal a Vrbata) foto: ČTK

Erat se prosadil ve 47. minutě z dorážky a vyrovnáním na 2:2 vynutil prodloužení. Předtím padaly branky v přesilovkách. Washinton dostal do vedení Connor Carrick, ale stav otočil dvěma góly slovenský obránce Zdeno Chára. V nastavení pak rozhodl Chris Kelly. Hanzal ve 22. minutě v přesilovce snižoval na 1:2 a asistenci si připsal i Radim Vrbata. Canucks v úvodní části vedli díky trefám Chrise Higginse a Jannika Hansena a na Hanzalův gól pak reagoval ve 31. minutě Yannick Weber.

Ve třetí třetině dovršili vysokou výhru Vancouveru Mike Santorelli, Tom Sestito a Jason Garrison. V sestavě New Jersey při porážce na ledě Montrealu 2:3 se objevil z českých zástupců jen Rostislav Olesz. Nehráli odpočívající Patrik Eliáš, Marek Židlický a kouč Pete DeBoer stále nemá k dispozici Jaromíra Jágra, který po zranění v dolní části těla ještě netrénuje s týmem.

Český hokejista Nashvillu Predators Martin Erat (vlevo) a Mike Cammalleri z Calgary Flames

V pondělí Jágr bruslil před tréninkem Devils. DeBoer ale věří, že první zápas sezony na ledě Pittsburghu 3. října stihne. "Věřím, že bude připravený. Ale je to jen můj názor. Chtěl bych jej vidět v jednom nebo v ideálním případě ve dvou přípravných zápasech, ale i tak bude připravený," prohlásil DeBoer.

Přípravné zápasy na nový ročník hokejové NHL

Boston - Washington 3:2 v prodl. (0:0, 1:1, 1:1 - 1:0)
Branky: 39. a 41. Chára, 64. Kelly - 32. Carrick, 47. Erat.

Pittsburgh - Chicago 3:2 po sam. nájezdech (0:0, 0:2, 2:0 - 0:0)
Branky: 50. a 58. Letang, rozhodující sam. nájezd Neal - 22. a 34. Bickell.

Columbus - Minnesota 1:2 po sam. nájezdech (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 27. Wisniewski - 52. Ballard, rozhodující sam. nájezd Zucker.

Montreal - New Jersey 3:2 (0:0, 2:2, 1:0)
Branky: 23. a 29. Pacioretty, 57. White - 25. Ryder, 37. Larsson.

Calgary - New York Rangers 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
Branky: 7. Glencross, 27. Wideman, 53. Stajan, 60. Bouma - 37. M. Staal.

Edmonton - Winnipeg 2:1 (0:1, 2:0, 0:0)
Branky: 23. Joensuu, 30. Acton - 20. Thorburn.

Vancouver - Phoenix 6:1 (2:0, 1:1, 3:0)
Branky: 17. Higgins, 19. Hansen, 31. Weber, 46. Santorelli, 52. Sestito, 55. Garrison - 22. Hanzal (Vrbata).

Zvolte jméno roku 2024 a vyhrajte Nutrilon a Hami v celkové hodnotě 130.000 Kč

Každý týden můžete získat zajímavé balíčky od značek Nutrilon a Hami v celkové hodnotě 130.000 Kč. Hrajte s námi a získejte hlavní výhru, balíček s...