Krejčí slaví první gól v play off a Boston vyrovnal

9:13
WASHINGTON - Hokejisté Bostonu zvítězili v šestém utkání 1. kola play off NHL i díky gólu a asistenci Davida Krejčího ve Washingtonu 4:3 v prodloužení a vyrovnali stav série na 3:3. O postupujícím tak rozhodne až sedmý zápas, který se hraje ve středu v Bostonu.

Český hokejista Bostonu David Krejčí slaví gól se spoluhráčem Andrewem Ferencem foto: ČTK

Krejčí nejprve vstřelil svůj premiérový gól v letošním play off, když v 17. minutě využil přesilovou hru a dostal Bruins do vedení 2:1. Ve čtvrté minutě prodloužení pak český útočník ve středním pásmu zachytil rozehrávku soupeře, poslal spoluhráče do rychlého protiútoku a Tyler Seguin vstřelil rozhodující gól.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

Seguin, nejproduktivnější hráč Bostonu v základní části, se tak probudil v pravý čas. V prvních pěti zápasech totiž nezaznamenal ani bod. "Během celé série jsem měl spoustu dobrých šancí, ale žádnou jsem neproměnil. Jsem rád, že zase vím, jak skvělý je to pocit dostat puk do sítě," radoval se Seguin, který ještě předtím v 52. minutě přihrál na třetí gól Bruins.

Jenže Capitals dokázali potřetí v zápase na vedení hostujícího týmu odpovědět, když pět minut před koncem třetí třetiny vyrovnal na 3:3 Alexander Ovečkin.  Všech šest zápasů v sérii tak skončilo rozdílem jediné branky, což se stalo vůbec poprvé v historii NHL. "Ani jeden z týmů zatím nepustil v žádném utkání soupeře do většího náskoku. Série je opravdu tak vyrovnaná, že si zaslouží, aby ji rozhodl až sedmý zápas," poznamenal obránce Bostonu Andrew Ference.

Oba týmy mají s rozhodujícími sedmými zápasy zkušenosti

Hráči obou celků mají se sedmými zápasy bohaté zkušenosti. Boston při svém loňském tažení za ziskem Stanleyova poháru vyhrál tři ze čtyř sérií až v sedmém utkání, včetně finále, v němž rovněž prohrával 2:3 na zápasy. Capitals naopak nevzpomínají na rozhodující zápasy v dobrém, z posledních čtyř sedmých zápasů prohráli tři.

"Zkušenosti jsou v play off velice důležitá věc a očekávám, že hráči zúročí to, co se v minulých letech naučili," uvedl kouč Bostonu Claude Julien. "Už jsem to říkal před šestým utkáním. Když už se vám někdy povedlo zvládnout tyhle těžké situace, podruhé se s tím dokážete vypořádat mnohem lépe," dodal.

"Jsme samozřejmě zklamaní. Měli jsme šanci to dnes ukončit a nepovedlo se nám to," prohlásil po zápase útočník Washingtonu Mike Knuble. "Na druhou stranu máme pořád stejně dobrou šanci vybojovat si postup v příštím utkání. Nejdůležitější teď je dobře se na ten zápas připravit," dodal Knuble.

Loňský finalista Vancouver nečekaně vypadl

Zatímco Boston odvrátil hrozbu vyřazení, ze hry o Stanley Cup už je loňský poražený finalista Vancouver. Nejlepší tým základní části prohrál v pátém utkání na domácím ledě s Los Angeles 1:2 v prodloužení a celou sérii ztratil nečekaně hladce 1:4 na zápasy.

Canucks od 15. minuty vedli 1:0 poté, co Henrik Sedin úspěšně zakončil souhru v přesilové hře se svým dvojčetem Danielem. Jenže další šance Vancouveru pochytal opět vynikající brankář Jonathan Quick, na začátku třetí třetiny vyrovnal Brad Richardson a v páté minutě nastavení rozhodl o postupu Králů Jarret Stoll.

Ten se dostal do rychlého přečíslení dva na jednoho poté, co obránce Dan Hamhuis ztratil kotouč na modré čáře. Stoll vyřešil brejk nejlépe jak mohl - brankáře Coreyho Schneidera prostřelil ranou nad vyrážečku.

"Abych byl upřímný, není rozdíl, jestli prohrajete sedmé finále Stanley Cupu, nebo vypadnete v pátém zápase prvního kola. Obojí je dost zničující pocit," prohlásil Daniel Sedin. "Rok co rok máme v hlavách jedině vítězství. Je těžké být na straně poražených."

Kings postoupili do druhého kola play off poprvé od roku 2001 a stali se desátým týmem od zavedení současného systému play off v roce 1994, jenž z osmé pozice po základní části vyřadil lídra konference. Králové vyhráli všechny tři zápasy na ledě soupeře a zahájí tam i další sérii - tentokrát proti St. Louis.

Výsledky 1. kola play off NHL

Východní konference - 6. zápasy
Washington - Boston 3:4 v prodl.
(1:2, 1:0, 1:1 - 0:1)
Branky: 10. Green (HAMRLÍK), 40. Chimera (HAMRLÍK), 56. Ovečkin - 6. Peverley, 17. KREJČÍ, 52. Ference, 64. Seguin (KREJČÍ). Střely na branku: 39:31. Diváci: 18.506. Stav série: 3:3.

Západní konference - 5. zápas
Vancouver - Los Angeles 1:2 v prodl.
(1:0, 0:0, 0:1 - 0:1)
Branky: 15. H. Sedin - 44. Richardson, 65. Stoll. Střely na branku: 27:37. Diváci: 18.890. Konečný stav série: 1:4.