Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch

Jágr se rozloučil s Kladnem důstojně. Nahrál na dva góly a vyhrál

20:10aktualizováno  21:04
KLADNO - Hokejisté Kladna porazili při rozlučce Jaromíra Jágra v 38. kole extraligy Litvínov 3:2 a připsali si teprve druhou výhru za posledních šest utkání. Jágr přes ohlášený konec výluky v NHL ještě před startem angažmá v Dallasu překvapivě nastoupil a pomohl k vítězství dvěma asistencemi.

Rytíři Kladno - Litvínov. Jaromír Jágr (vpravo) z týmu Kladna a Jiří Zeman z Litvínova foto: ČTK

Ohlasy trenérů

Jiří Kopecký (Kladno)
"My se teď budeme snažit hodně bojovat, protože nám chybí pár důležitých hráčů. Samozřejmě nás ještě povzbudil Jarda (Jágr), který přišel asi 45 minut před utkáním, že chce hrát a pomoct. Dostal kluky do takové euforie. I přesto, že se zápas nevyvíjel dobře a prohrávali jsme 0:1, tak hra nebyla špatná. V podstatě jsme soupeře o jeden gól přetlačili. To, co jsme čekali, hrál Litvínov posledních deset minut, kdy se snažil vyrovnat. Tam byl hodně nebezpečný a několikrát to tam hořelo. K naší velké radosti se tak nestalo. V pátek by mohl už hrát Miloš Hořava, možná bude připravený i Libor Procházka."

Vladimír Jeřábek (Litvínov)
"To, co jsme chtěli, jsme hráli pouze do 10. minuty první třetiny. Pak jsme začali ztrácet puky ve středním pásmu a Kladno se dostalo do tlaku. Nehráli jsme dobře, opět jsme nepotvrdili výkon z domácího ledu na venkovním. Kladno hodně bojovalo, my jsme věděli, že to tak bude, protože mají slepenou sestavu. Na nás dneska, bohužel, ta bojovnost stačila. Jágra jsme viděli na rozbruslení a taky v zápisu, tak jsme zkrátka konstatovali, že hraje. Jeho síla v útočné třetině a v přesilovkách je obrovská a udělal zase dneska dva góly. Zkrátka je to (velký) hráč."

V úvodu bylo aktivnější Kladno, ale na šance se dlouho čekalo. Fanoušci ale mohli naposledy v sezoně obdivovat umění hvězdného majitele Rytířů, který se nejdříve zařadil až do čtvrté formace se Strnadem a Rudovský a poprvé vjel na led až v páté minutě. Středočeši se pak ubránili při trestu Majeského a v osmé minutě otestoval gólman Volkeho, který byl při absenci zraněných Francouze a Fraňka povolaný z prvoligového Mostu, Eberle a pak se dral do šance i bek Doudera.

V druhé oslabení při Kuchejdově trestu už domácí čelili velkému tlaku soupeře, ale odolali. Severočeši zase nedovolili Kladnu vedení při Pirošově trestu. Před pauzou se ještě ukázal Jágr, který nejdříve zakončoval sám a poté připravil šanci pro Rudovského. Od druhé části stáhlo Kladno sestavu a s Jágrem a Rudovským nastupoval kapitán Kuchler. Na začátku měl nejdříve šanci Melka, ale zakončení se mu nepodařilo.

V 25. minutě se ale radoval z vedení Litvínov. Lukeš překonal Cháberu tvrdou a přesnou ránou za pravým kruhem. Hosté se pak sice ubránili při Brejčákově trestu, ale hned pět vteřin po jeho návratu na led bylo vyrovnáno. V přetrvávajícím tlaku se prosadil po střele Majeského uzdravený Valský. Rytíři předvedli bleskový obrat za 48 sekund. Jágr se dostal do útočného pásmu, předal puk Rudovskému, který si vychutnal jak obranu Vervy, tak blafákem i gólmana Volkeho.

Na konci druhé části přerušil litvínovskou přesilovku Kubinčákův faul, ale i tak Verva při hře čtyř proti čtyřem po 29 vteřinách závěrečného dějství díky Hüblovi vyrovnala. Ve 45. minutě ale při Zemanově vyloučení předložil Jágr zpoza branky puk Daleckému, který vrátil Rytířům vedení. Pojistit náskok mohlo Kladno poté, co hosté mstili Valského vražení do Volkeho a vyplynula z toho kladenská přesilovka.

Navíc ještě litvínovský gólman vyhodil puk na střídačku a Rytíři hráli 18 vteřin v pěti proti třem. Obrovskou šanci nevyužil Lukáč a dvakrát se zkoušel prosadil samostatně i Jágr, ale ve finální fázi mu chyběla přesnost. V závěru ještě domácí hráli přesilovku po Martynkově faulu a pak už Litvínov do tlaku nepustili.

Výsledky 38. kola hokejové extraligy

Rytíři Kladno - HC Verva Litvínov 3:2 (0:0, 2:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 28. Valský (Majeský, Eberle), 29. Rudovský (Jágr, Kuchler), 45. Dalecký (Jágr, Lukáč) - 25. Lukeš, 41. Hübl (Kubát, Lukeš). Rozhodčí: Hribik, A. Jeřábek - Charvát, Bejček. Vyloučení: 6:10. Využití: 1:0. Diváci: 3165.
Kladno: Chábera - Kameš, Piskáček, Majeský, David Růžička, Doudera, Černošek, Mocek - Eberle, Lukáč, M. Látal - Kuchejda, Kuchler, Obdržálek - Valský, Melka, Dalecký - Jágr, Strnad, Rudovský. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.
Litvínov: Volke - Kousalík, Kubát, Stříteský, Zeman, Gula, Brejčák, Jareš - Majdan (35. Kubinčák), V. Hübl, Lukeš - Martynek, Hanzl, Ručinský - J. Černý, Piroš, R. Pšurný - Baláž, Gerhát, Smolka. Trenéři: V. Jeřábek a Rosol.

Piráti Chomutov - Vítkovice 2:5 (0:3, 1:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 36. Zálešák (Pulpán), 53. Sikora (Macháček) - 2. Roman (Svačina, Huna), 6. Klimek (Kudělka), 15. Ujčík (R. Hruška, Malík), 27. Svačina (Roman), 60. Burger (Malík). Rozhodčí: Minář, Turčan - Kostka, Lhotský. Vyloučení: 6:9, navíc Sikora - Strapáč oba 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 2769.
Chomutov: Kostúr (15. Řehoř) - Palin, Pulpán, Rýgl, Mrázek, Pavlas, Macháček, Rutta, Trefný - Lušňák, Kraft, Hřebejk - D. Hruška, Zálešák, Kůs - Důras, Sikora, Hromas - Račuk, Gajovský, K. Ton. Trenéři: Antonik, Liška a Mikšovic.
Vítkovice: Málek - Barinka, Kudělka, Sloboda, Rehák, Malík, Stehlík, Voráček - Klimek, Burger, Húževka - Huna, Roman, Svačina - Ujčík, R. Hruška, Strapáč - Kucsera, Kolouch, Szturc. Trenéři: Oremus a Svozil.

České Budějovice - Karlovy Vary 3:5 (1:2, 0:0, 2:3)
Branky a nahrávky: 8. Mertl (Frühauf, Kotalík), 44. Vydarený (Šimánek, Knotek), 45. Vydarený (Langhammer) - 6. Pech (Zaťovič, D. Nosek), 13. Pech (Bicek, J. Drtina), 43. Zaťovič (Pech, D. Nosek), 56. R. Vlach (J. Doležal, Bicek), 60. Koblasa. Rozhodčí: Fraňo, Šír - Jindra, Skopal. Vyloučení: 7:7. Využití: 2:1. Diváci: 3229.
České Budějovice: Jakub Kovář - Ptáček, Jank, Frühauf, Vydarený, Kolarz, Vráblík - Kotalík, Mertl, L. Kohn - Dej, Langhammer, Rousek - Šimánek, Knotek, Suja - Rob, Červený, Švihálek. Trenéři: Draisaitl a Bělohlav.
Karlovy Vary: Závorka - D. Nosek, J. Drtina, Prošek, Gulaši, Gründling, Grman, J. Látal, Kloz - Bicek, Pech, Zaťovič - Skladaný, Doležal, R. Vlach - Zucker, Skuhravý, Košťál - Koblasa, Vachovec, Rohan. Trenéři: Žemlička a Kverka.

Třinec - Slavia Praha 5:2 (0:1, 4:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 28. Klimenta (Polanský, Klouček), 34. M. Růžička (Orsava), 38. Galvas (M. Růžička, Roth), 39. Lojek (Polanský, Klouček), 46. Varaďa (Peterek, M. Růžička) - 20. Sklenář (V. Růžička ml., Kolařík), 33. Klhůfek (Stránský). Rozhodčí: Baluška, Müllner (oba SR) - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 6:6, navíc Polanský (Třinec) 10 minut. Využití: 1:0. Diváci: 3225.
Třinec: Hrubec - Roth, Galvas, Hrabal, Zíb, Lojek, Klouček, od 57. navíc Kania - M. Růžička, Peterek, Varaďa - D. Květoň, Rákos, Orsava - Klimenta, Polanský, Adamský - Hrňa, Matuš, Hampl. Trenéři: Turek a Janků.
Slavia: Furch - Kadlec, Dresler, Kuboš, Kučný, Kolařík, Kempný, Beňovič - Skokan, Alinč, P. Jelínek - Hertl, V. Růžička ml., Sklenář - Stránský, Klhůfek, Poletín - Micka, Žejdl, Vrdlovec - od 41. navíc T. Doležal. Trenéři: V. Růžička st., Weissmann a Beránek.

Zlín - Plzeň 4:1 (0:1, 3:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 28. Čajánek (Holík, Řezníček), 32. Holík (O. Veselý, Zámorský), 34. Čajánek (Zámorský), 50. Holík (O. Veselý, Čajánek) - 19. Pletka (Jan Kovář, Balej). Rozhodčí: R. Polák, Husička - Bryška, J. Novák. Vyloučení: 2:6. Využití: 1:0. Diváci: 3140.
Zlín: Horčička - Zámorský, Řezníček, Šenkeřík, Linhart, Tesařík, Urbanec, od 30. navíc Kotvan - Holík, Čajánek, O. Veselý - Balaštík, Leška, Köhler - Kubiš, Melenovský, F. Čech - Fořt, Šlahař, Okál. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.
Plzeň: A. Svoboda - Jiří Hanzlík, J. Jeřábek, Marušák, St. Pierre, Mozík, Frolo - Gulaš, Martin Straka, Vlasák - Balej, Jan Kovář, Pletka - Johnson, Kašpařík, Dvořák - Petruška, Lev, Havlíček. Trenéři: Razým, Michal Straka a Pejchar.

Bílí Tygři Liberec - Kometa Brno 3:4 v prodl. (2:2, 0:1, 1:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 10. Víšek (Duda, Štich), 20. Kica (Čutta, Bortňák), 51. Kica (Bortňák) - 1. H. Zohorna (J. Hruška), 4. T. Svoboda (Divíšek, J. Hruška), 24. Kováčik (J. Hruška, Čermák), 63. Valach. Rozhodčí: Šindler, Hodek - L. Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:2. Diváci: 3557.
Liberec: Pinc - Čakajík, Vitásek, Čutta, Jánošík, Výtisk, Ulrych, Štich - Duda, Filippi, Víšek - Dušek, Bárta, Bulíř - Galamboš, Krejčík, Vantuch - Kica, Bortňák, Urban - J. Vlach. Trenéři: Pešán, M. Černý a Kapoun.
Brno: Trvaj - Bičánek, Švrček, Kováčik, Žižka, Valach, Malec, Dujsík - T. Svoboda, Divíšek, J. Svoboda - H. Zohorna, Čermák, J. Hruška - Dlouhý, Petrovický, Erat - Dočekal, Koreis, Burian - Wasserbauer. Trenéři: Venera a Oslizlo.