Gudas dal kuriozní vlastní gól. To jsem ještě neviděl, divil se kouč

19:00
CHICAGO - Český hokejista Tampy Bay Lightning Radko Gudas zažívá v NHL povedené období. Jenže tentokrát si dal kuriozní vlastní gól. Naštěstí vše dokázal napravit v prodloužení zápasu proti Chicagu Blachawks.

Český hokejista Tampy Bay Lightning Radko Gudas (vpravo) a Frans Nielsen z New Yorku Islanders foto: ČTK

Tampa se v divokém zápase s Chicagem dostala do vedení 5:4 a všichni už doufali, že dovede duel do vítězného konce. Jenže pak to přišlo: Matthew Carle nechce riskovat a posílá ze středního pásma prudkou přihrávku dozadu na svého českého parťáka. Ten byl mezi kruhy sám, nikým neatakovaný, ale puk mu šel mezi nohy, on ho nestačil zpracovat a zkáza byla na světě. Následoval totiž odraz od Gudasovy brusle a zaskočený brankář Bishop byl bez šance...

"Takhle podivný gól jsem snad ještě neviděl," pravil po zápase kouč Tampy Jon Cooper.  Bylo to 5:5, vyrovnání přišlo přesně 40 vteřin po předchozím gólu Stamkose a na časomíře svítilo, že konce třetí třetiny zbývá minuta a 49 vteřin. "Vůbec jsem netušil, co se děje. Jenom jsem viděl našeho brankáře, jak leží na ledě," popisoval situaci Stamkos. Gudas by se v tu chvíli nejradši propadl, ale nakonec všechno napravil. Už ve druhé minutě prodloužení totiž tvrdě vypálil od modré a Martin St. Louis ho dokázal doklepnout do sítě. Bylo rozhodnuto.