Hokejbalistům vyšel vstup do MS, vyhráli 7:0

15:16
BRATISLAVA - Čeští hokejbalisté vstoupili do mistrovství světa v Bratislavě vysokou výhrou nad Německem 7:0. Obhájci titulu z Plzně z roku 2009 rozhodli už v úvodní třetině, kterou vyhráli 4:0. Po dvou gólech v utkání dali Michal Trčka, Tomáš Wróbel a Petr Chmel, gólman Lukáš Heczko udržel čisté konto.

ilustrační foto foto: ČTK

Další zápas v základní skupině A čeká svěřence trenéra Drahomíra Kadlece v úterý od 18:00 s Kanadou, s kterou chtějí bojovat o prvenství. Německo, které s českým týmem prohrálo před týdnem v přípravě 0:10, odolávalo favoritovi do šesté minuty, kdy využil přesilovku při Filobokově vyloučení Trčka. Za 87 vteřin zvýšil střelou z mezikruží Wróbel. Češi soupeře přehrávali a náskok zvýšili Petr Chmel a dokonce ve vlastním oslabení Bacovský.

Druhé dějství na stavu nic nezměnilo. Zatímco český gólman Heczko držel čistý štít až do konce utkání, německý brankář Dürr inkasoval ještě třikrát. V 35. minutě si připsal v přesilovce svou druhou trefu v utkání Petr Chmel, který pak připravil gól pro Wróbela. Ten se trefil také podruhé, stejně jako v 40. minutě bekhendovou dorážkou u levé tyče Trčka.

Výsledky MS v hokejbalu

Mistrovství světa hokejbalistů v Bratislavě:
Skupina A:

Česká republika - Německo 7:0 (4:0, 0:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 6. Trčka (Topolánek), 8. Wróbel (Kypet, M. Chmel), 11. P. Chmel (Wróbel, Tyburec), 15. Bacovský, 35. P. Chmel (Kubeš), 38. Wróbel (P. Chmel), 40. Trčka (Kruček, Topolánek).